Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı - Son Dakika

Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı

03.07.2022 15:34

Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı Hava sıcaklıkların son günlerde artması ile birlikte Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nın yüksek kesimlerindeki karlar da erimeye başladı.

Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı

IĞDIR - Hava sıcaklıkların son günlerde artması ile birlikte Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'nın yüksek kesimlerindeki karlar da erimeye başladı.

5137 metrelik rakımıyla muhteşem bir manzaraya sahip olan Ağrı Dağı, 'Doğunun Çukurovası' olarak bilinen Iğdır'dan görüntülendi. Kış boyunca Ağrı Dağı'na yağan karlar yaz ayının gelmesi ile birlikte erimeye başladı. Yüksek rakımlara kadar eriyen karların suları dağın eteklerinde bulunan ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşlara da can suyu oldu. Her yıl haziran ayının sonunda aşırı sıcaklıklarda karların erimesiyle birlikte dağın eteğindeki köylerde sel de meydana geliyor.

YORUMLAR
500
Voleybolda 19 Yaş Altı Kızlar Balkan Şampiyonası yarın Romanya'da başlayacak Voleybolda 19 Yaş Altı Kızlar Balkan Şampiyonası yarın Romanya'da başlayacak TDV Kazakistanlı çocuklara Kur'an-ı Kerim hediye etti TDV Kazakistanlı çocuklara Kur'an-ı Kerim hediye etti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkiye'nin en yüksek dağındaki karlar erimeye başladı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement