Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü - Son Dakika

Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü

05.05.2012 17:30
Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve diğer daire müdürleri ile Harmancık ilçesinde incelemelerde bulundu.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve diğer daire müdürleri ile Harmancık ilçesinde incelemelerde bulundu. Harmancık Kaymakamı Kemal Kahraman ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Vali Harput, son günlerde Harmancık'ın ilçeliğinin alınacağına dair gelişmeleri de değerlendirdi. Vali Harput, "Harmancık'ın ilçeliğinin gitmesi söz konusu bile olamaz. Burada sizlerin önünde söz veriyorum. Harmancık ilçe kalacaktır." dedi.

Göreve yeni başlayan Harmancık Kaymakamı Kemal Kahraman'ı makamında ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Vali Harput, ardından Harmancık Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen yemek yarışmasında dereceye giren Harmancık'a has yemekleri tadan Vali Harput, halk oyunları gösterilerini de ilgiyle izledi.

Öğle yemeğini ise Harmancık Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Bölümü öğrencileri ile yiyen Harput, öğrencileri uluslararası yemek yarışmalarındaki başarılarından dolayı tebrik etti.

Harput, ayrıca inşaatı biten Kapalı Spor Salonu'nda da incelemelerde bulunurken, buradan da kaplıcalarıyla ünlü ilçeye bağlı Ilıcaksu köyünde incelemelerde bulundu.

Köylülerle bir müddet sohbet eden Vali Harput, Ilıcaksu köyündeki şifalı suları değerlendirmek istediklerini söyledi.

Son olarak ilçe merkezinde vatandaşları dinleyen Harput, "Ballısaray Mahallesi'ne gölet yerine daha büyük projeli baraj yapacağız. Bunun ihalesini de önümüzdeki yıl gerçekleştireceğiz. Ayrıca Balantdanişmend ve Dutluca köyleri için de gölet ihalelerini başlattık. Kaplıcalarıyla ünlü Ilıcaksu köyü bizim için önemli. Burayı köylülerle modern bir görünüme kavuşturmak istiyoruz." dedi.

Harput, bu yapılan çalışmalar neticesinde Harmancık'tan çalışmak için Bursa veya başka illere giden vatandaşların tekrar ilçeye geri getireceklerini ve iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü
Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü
Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Vali Harput'tan Harmancıklılara 'İlçe Kalacaksınız' Sözü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Çok yakında vaka sayıları düşecek 07:35 Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Çok yakında vaka sayıları düşecek Gözler Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun bugünkü basın toplantısına çevrildi 07:18 Gözler Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun bugünkü basın toplantısına çevrildi Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı 00:22 Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı
Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı 22:27 Şebnem Şirin'in boğazını keserek öldüren katil zanlısı suç makinesi çıktı Basketbolcu Metecan Birsen, Selin Ciğerci'yle aşk yaşadığı dedikodularını yalanladı 21:26 Basketbolcu Metecan Birsen, Selin Ciğerci'yle aşk yaşadığı dedikodularını yalanladı Mısır tarlasında yürüyen çobanlar, cenini kordon bağıyla birlikte buldu 17:49 Mısır tarlasında yürüyen çobanlar, cenini kordon bağıyla birlikte buldu
Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu 17:12 Devlet kanalında çalışan spikerden skandal! Anında kovuldu Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti 15:38 Kanadalı Telemus Systems şirketi, Türkiye'ye uygulanan ambargodan sonra iflas etti
Advertisement