Yeni Anayasa Çalışmaları - Son Dakika

Yeni Anayasa Çalışmaları

11.02.2012 15:40
Yeni Anayasa Çalışmaları

"Yeni Anayasayı hiç unutmadık, çıkarana kadar da unutmayacağız" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık,

"Yeni Anayasayı hiç unutmadık, çıkarana kadar da unutmayacağız" dedi.

Çalık, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'ne giderek, yeni yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, yeni bir Anayasa çıkarılmasının önemine işaret ederek, bu çalışmaların bir an önce ele alınması gerektiğini söyledi.

Kendilerini bu ülkenin sahibi gibi görenlerin darbeler yaparak ülkeyi 30 yıl gerilere götürdüklerini ifade eden Şahin, kendilerinin yeni Anayasa konusunda üzerlerine düşeni yaptıklarını belirtti. Şahin, Anayasa çalışmaları konusunda verilen tarihin zamanının geçtiğini, bir an önce ele alınması gerektiğini vurguladı.

Çalık da, Anayasa konusundaki tavırlarının net olduğunu söyledi. Yeni Anayasanın şart olduğuna inandıklarını belirten Çalık, ancak bu konuda "kürsü işgali" yapan muhalefetin tavırlarını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini kaydetti.

AK Parti Genel Merkez binasında Halkla İlişkiler Başkanlığı biriminde yeni bir sayfa açtıklarını dile getiren Çalık, vatandaşların Anayasaya ilişkin bireysel taleplerini buradan iletebileceklerini söyledi. Çalık, "Yeni Anayasayı hiç unutmadık, çıkarana kadar da unutmayacağız" dedi.

Türkiye'nin tüm dünyada yaşanan global krize karşın büyüyerek gelişmesinin gurur verici bir hadise olduğunu ifade eden Çalık, pek çok ülkenin kriz dolayısıyla sosyal politikalara ayırdıkları bütçede kısıtlamalar getirdiğini, ancak Türkiye'nin sosyal politikalara ayırdığı bütçenin arttığını dile getirdi. Çalık, Türkiye'nin dünyada en fazla yardım yapan ülkesi pozisyonunda olduğunu vurguladı.

Ekonomik göstergeler alanında yaşanan gelişime katkı sağlayan iş adamlarına teşekkür eden Çalık, MÜSİAD'ın da bu büyümede payı olduğunu ifade etti.

- MALATYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti'li Çakır: 'Bazı ülkelerin, ülkemize yönelik güvenlik uyarıları bir algı operasyonu' AK Parti'li Çakır: 'Bazı ülkelerin, ülkemize yönelik güvenlik uyarıları bir algı operasyonu' AK Parti'li Turan'dan bazı ülkelerin Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarılarına tepki AK Parti'li Turan'dan bazı ülkelerin Türkiye'ye yönelik güvenlik uyarılarına tepki Başkan Sadıkoğlu: '2023 yılına artan ihracatla başladık' Başkan Sadıkoğlu: '2023 yılına artan ihracatla başladık'

Son Dakika Yerel Yeni Anayasa Çalışmaları - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement