Yunuseli'ndeki Eski Havaalanı Sağlık Kompleksi de Olabilir - Son Dakika

Yunuseli'ndeki Eski Havaalanı Sağlık Kompleksi de Olabilir

09.03.2012 16:35
Yunuseli'ndeki Eski Havaalanı Sağlık Kompleksi de Olabilir

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli'nde küçük uçakların inip kalkması için havaalanı olarak yeniden açılmasını planladıkları bölgeyle ilgili son kararı Ulaştırma Bakanlığı'nın teknik heyetinin inceleme ardından vereceğini...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli'nde küçük uçakların inip kalkması için havaalanı olarak yeniden açılmasını planladıkları bölgeyle ilgili son kararı Ulaştırma Bakanlığı'nın teknik heyetinin inceleme ardından vereceğini belirterek, "Orasıyla ilgili alternatif çalışmalarımız da var. Sağlık Bakanlığı da bin 500 yataklı sağlık kompleksi için bu alanı istiyor" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bin 100 dönümlük arazinin yeniden havaalanı olarak açılması için Devlet Hava Limanları İşletmesi ile protokol yaptıklarını, projenin de onaylandığını hatırlatarak, "Ancak yapılaşmayla ilgili pürüzler çıkınca yeniden değerlendirme ihtiyacı doğdu. Önümüzdeki günlerde Devlet Hava Meydanları ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden bir heyet gelip inceleme yapacak. Bunun ardından bir karar verilecek. Eğer havaalanı olmazsa burasıyla ilgili değişik çalışmalar da yapıyoruz" dedi.

Öte yandan Sağlık Bakanlığı da yeniden havaalanı olarak açılması planlanan Yunuseli'ndeki bu arsayla ilgili talepte bulundu. Sağlık Müdürü Özcan Akan'ın, "Samanlı'yı asla savunmadım" sözlerinin ardından gözler TOKİ tarafından inşa edilecek bin 500 yataklı sağlık kompleksi için Yunuseli'ne çevrildi. Sağlık Bakanlığı'ndan da bir heyetin Bursa'daki yatırımlarla ilgili bir inceleme yaparak rapor hazırlayacağı ifade edildi.

Öte yandan Yunuseli Havaalanı ile ilgili sorulara cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de, 2 yıl önce küçük uçakların inişiyle ilgili bakanlığın protokol imzaladığını hatırlatarak, "Ortaya çıkan mania nedir bilemiyorum" diye konuştu.

Bakan Çelik, İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun güzergahıyla ilgili ise, "Milletvekili arkadaşlarımız düzenli olarak biraraya geliyor. En sağlıklı güzergahtan geçmesi için çalışılıyor. Teknik boyutu, siyasetten daha önemli" şeklinde konuştu.

(İHS

09.03.2012 16: 14 TSİ

NNNN - BURSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Bakan Koca'nın duyurduğu ikinci ilaç, SMA'lı bebeklerin ailelerine müjde oldu Bakan Koca'nın duyurduğu ikinci ilaç, SMA'lı bebeklerin ailelerine müjde oldu Yemen'deki Husiler: İlaç sıkıntısı nedeniyle 5 bin böbrek hastasının hayatı tehlikede Yemen'deki Husiler: İlaç sıkıntısı nedeniyle 5 bin böbrek hastasının hayatı tehlikede Aylin Cesur'dan Bakan Koca'ya: Şehir Hastanelerine Aktardığınız Kaynakla 187 Sma'lı Çocuğun Tedavi Masrafını Karşılayabilirsiniz Aylin Cesur'dan Bakan Koca'ya: Şehir Hastanelerine Aktardığınız Kaynakla 187 Sma'lı Çocuğun Tedavi Masrafını Karşılayabilirsiniz

Son Dakika Yerel Yunuseli'ndeki Eski Havaalanı Sağlık Kompleksi de Olabilir - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement