Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Abdül Batur haberleri, Abdül Batur son dakika, son dakika Abdül Batur

Son Dakika Abdül Batur Haberleri

Son dakika Abdül Batur haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son abdül batur haberleri anında burada.


 • 09.12.2023 09 Ara 22:11 Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için seçim çalışmalarına Narlıdere'den başladı

  Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için seçim çalışmalarına Narlıdere'den başladı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak seçim çalışmalarına doğup büyüdüğü Narlıdere'den başladı. Batur, CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı'nı ziyaret ederek kentin yönetimine talip olduğunu ve yeni projelerle kentin atılım içinde olacağı çalışmaları yapacağını söyledi.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:27 Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı

  Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını CHP Konak İlçe örgütü ve meclis üyeleriyle paylaştı. Batur, başvurusunu yapmadan önce örgütüyle görüşmek istediğini belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 18:54 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir İçin Adaylık Başvurusu Yaptı: "İzmir Tepeden İnme İsimlere Prim Vermez"

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir İçin Adaylık Başvurusu Yaptı: 'İzmir Tepeden İnme İsimlere Prim Vermez' Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı. Batur, “İzmir diretmeye gelmez. Samimiyet ister, kendi içinden birinin yönetmesini ister, tepeden inme isimlere prim vermez” diye konuştu. Batur, “İzmir'e tecrübe lazım, İzmir'e samimiyet lazım, İzmir'e İzmirli lazım. Ben tecrübeliyim, samimiyim” dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:48 Konak Belediyesi'nin Afet Planı Tamam, Afet Merkezi Göreve Hazır

  Konak Belediyesi'nin Afet Planı Tamam, Afet Merkezi Göreve Hazır Konak Belediyesi’nin doğal afetlerde hızla bölgeye ulaşarak can kurtarmak ve yardım çalışmalarını başlatmak için kurduğu Konak Afet Merkezi (KAM), göreve hazır. Merkeze giderek, arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan KAM timi ile ekipmanları denetleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Afet Planı’nın da hazır olduğunu açıkladı. Doğal afetlerde zamanında yapılan, doğru müdahalenin can kurtardığına dikkat çeken Batur, “Konak’ta afet sonrası yapılacak tüm çalışmaları a’dan z’ye plandık” diye konuştu.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:22 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: Konak Engelsiz Yaşam Köyü Örnek Bir Model

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur: Konak Engelsiz Yaşam Köyü Örnek Bir Model Dünya Engelliler Günü kapsamında Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tesisi daha da geliştireceklerini söyledi. Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün örnek bir model oluşturduğuna ve bu tür çalışmaların yasayla zorunlu hale getirilmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Batur, “Büyük bir heyecanla yola çıktık ve bu çalışmanın neticesi bugünlere kadar geldi. Yeni heyecanımız Engelsiz Yaşam Köyümüzü daha da geliştirmek, daha da büyütmek. Konak Engelsiz Yaşam Köyü bir örnek model. Bir kanun maddesiyle, bu tür çalışmaların tüm yerel yönetimler tarafından yapılmasının zorunlu hale gelmesi lazım” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 14:45 İzmir'in Çehresini Değiştirecek Plan Yola Çıktı

  İzmir'in Çehresini Değiştirecek Plan Yola Çıktı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un, kentsel dönüşümde üçüncü dev adımı olarak belediye meclisinden geçirdiği Gürçeşme 1. Etap planları da Gültepe ve Beştepeler planları gibi sadece Konak’ın değil İzmir’in çehresini değiştirecek çalışmaları kapsıyor. Daha güvenli yapılarda, daha yaşanabilir bir hayat hedefiyle çalıştıklarını söyleyen Batur, “Konak’ın ve dolayısıyla İzmir’in gelecek yüzyıllarını planlıyoruz. Bunlar çok önemli ve tarihe geçecek planlar. Sadece Gürçeşme’nin değil, şehrimizin çehresini Ege’nin incisi İzmir’imize yakışır bir şekilde değiştireceğiz” dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 11:25 Konak Belediye Meclisi Gürçeşme 1. Etap Uygulama İmar Planı Revizyonunu Kabul Etti

  Konak Belediye Meclisi Gürçeşme 1. Etap Uygulama İmar Planı Revizyonunu Kabul Etti Konak Belediye Meclisi, Aralık ayı oturumunda Gürçeşme 1. Etap Uygulama İmar Planı Revizyonunu oybirliğiyle kabul etti. Başkan Batur, alınan kararların Konak'ın çehresini değiştireceğini ve kentin siluetini yeniden şekillendireceğini belirtti.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:51 Konak Belediye Başkanı, Kordon esnafına destek olacak

  Konak Belediye Başkanı, Kordon esnafına destek olacak İzmir'de yaşanan şiddetli yağış ve fırtına sonucu işyerlerini su basan Kordon esnafı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur tarafından ziyaret edildi. Başkan Batur, üç ay süreyle işgaliye ücreti almayacaklarını açıkladı. Esnafın zararını hafifletmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Batur, esnafın yanında olduklarını vurguladı.

 • 26.11.2023 26 Kas 11:18 Konak Belediye Başkanı Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ne İmza Attı

  Konak Belediye Başkanı Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ne İmza Attı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ne imza attı. Konak'ta kadına yönelik şiddetin önlenmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını ve Konak Belediyesi'nde kadına şiddetin işten atılma sebebi olduğunu hatırlatan Batur, 'Bu çağ dışı, ülkemize, insanımıza, insan onuruna hiç ama hiç yakışmayan sorunun ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız' diye konuştu.

 • 23.11.2023 23 Kas 12:11 Konak'ta Kadınlar Şiddete Hayır Diyor

  Konak'ta Kadınlar Şiddete Hayır Diyor 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Konak'ta düzenlenen etkinliklerde kadınlar, şiddete karşı bir araya geliyor. Konak Belediyesi ve İzmir Kadın Kuruluşları işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliklerde Canan Güllü söyleşisi ve basın açıklaması yapılacak. Ayrıca, Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde resim sergisi de açılacak.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:33 Konak Belediye Başkanı ve İESOB Başkanı Esnaf Sorunlarını Görüştü

  Konak Belediye Başkanı ve İESOB Başkanı Esnaf Sorunlarını Görüştü Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata ve birlik üyeleriyle bir araya gelerek esnafın sorunlarını ve çözüm yollarını konuştu. Batur, esnafın ülkenin katma değeri olduğunu vurgulayarak, esnafın problemlerinin çözülmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Ata ise Batur'un tecrübesiyle esnafa ağabeylik ettiğini ve her zaman yanında olduklarını ifade etti.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:26 Konak Belediyesi, 4.5 Yılda 13 Bin Metrekarelik Yeni Park Alanı Kazandırdı

  Konak Belediyesi, 4.5 Yılda 13 Bin Metrekarelik Yeni Park Alanı Kazandırdı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un 4.5 yıllık hizmet döneminde, mevcut yapılaşma nedeniyle yeni yeşil alan oluşturmanın zor olduğu Konak'a yaklaşık 13 bin metrekarelik yeni park alanı kazandırıldı. 51 parkta yapılan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarıyla Konak modern bir çehreye kavuştu. Ayrıca, çocuk oyun alanları, spor alanları ve kauçuk zeminler yenilendi. Parklara satranç ve masa tenisi masaları da yerleştirildi. Konak Belediyesi ayrıca 4.5 yılda 5 bin ağaç ve 1.5 milyon çalı dikerek daha yeşil bir Konak oluşturdu.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:24 Konak Belediye Başkanı Yağhaneler'deki eski Jandarma arazisinin boşaltılması için çağrıda bulundu

  Konak Belediye Başkanı Yağhaneler'deki eski Jandarma arazisinin boşaltılması için çağrıda bulundu Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediyenin 15 milyonluk kamulaştırmasının ardından Konaklılara hizmet için projesi hazır bekleyen Yağhaneler'deki eski İl Jandarma Komutanlığı arazisinin belediyeye tahsisi için çağrıda bulundu. Batur, alanın bir an önce boşaltılması gerektiğini belirterek, bölgenin pazaryeri ve sosyal kültürel tesise ihtiyacı olduğunu söyledi.

 • 02.11.2023 02 Kas 11:31 Konak Belediye Başkanı Yağhaneler'deki eski Jandarma arazisinin boşaltılmasını istiyor

  Konak Belediye Başkanı Yağhaneler'deki eski Jandarma arazisinin boşaltılmasını istiyor Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediyenin 15 milyonluk kamulaştırmasının ardından Konaklılara hizmet için projesi hazır bekleyen Yağhaneler'deki eski İl Jandarma Komutanlığı arazisinin belediyeye tahsisi için çağrıda bulundu. Başkan Batur, alanın bir an önce boşaltılması gerektiğini ve projelerin hazır olduğunu belirtti.

 • 22.10.2023 22 Eki 12:36 Başkan Batur: "Muhtarlarımızla Birlikte Omuz Omuza Çalışıyoruz"

  Başkan Batur: 'Muhtarlarımızla Birlikte Omuz Omuza Çalışıyoruz' Konak Belediyesi’nin Muhtarlar Günü İçin düzenlediği etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ‘Birlikte Konak’ vurgusu yaparak, “Biz, Konak Belediyesi olarak hizmetlerimizi muhtarlarımızla birlikte omuz omuza, ‘Birlikte Konak’ anlayışıyla yürütüyoruz. Yediden yetmişe, Konak’ta yaşayan tüm vatandaşlarımıza, ayrım yapmaksızın kucak açtık ve açmaya da devam edeceğiz” dedi.

 • 20.10.2023 20 Eki 13:46 Konak Belediye Başkanı Batur'dan Amatör Spora Büyük Destek

  Konak Belediye Başkanı Batur'dan Amatör Spora Büyük Destek Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, sporcuların yeni sezonda kullanacağı malzeme ve kulüplerin katılım paylarını içeren destekle amatör sporcuların yanında oldu. Geçen günlerde, Halkapınar’da amatör sporun hizmetine sunulacak yeni sahaların da müjdesini veren Başkan Batur, “Amatör spor kulüplerimizin yaşaması, ayakta kalması, altyapılarının gelişmesi için Konak Belediyesi olarak elimizden gelen katkıyı en üst noktada sunmaya çalışıyoruz. Buradan yetişecek sporcular gelecekte bizleri, İzmir’imizi temsil edecekler. Sporcularımız Türkiye çapında başarılı olacak, uluslararası başarılar elde edecek” dedi.

 • 18.10.2023 18 Eki 11:09 Konak Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni

  Konak Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediyenin düzenlediği toplu sünnet şöleninde dayanışma ve sosyal belediyecilik vurgusu yaptı. Şölene, sünnet çocukları ve aileleriyle birlikte birçok katılımcı iştirak etti. Başkan Batur, sosyal belediyecilik anlayışının devam edeceğini belirtti.

 • 16.10.2023 16 Eki 11:38 Konak Belediyesi Türk Musiki Araştırmaları Vakfı ile Protokol İmzaladı

  Konak Belediyesi Türk Musiki Araştırmaları Vakfı ile Protokol İmzaladı Konak Belediyesi, Türk musikisinin daha geniş kitlelere ulaştırılması ve gelecek nesillere aktarılması için Türk Musiki Araştırmaları Vakfı (TÜMAV) ile ortak çalışmalar yapmak üzere protokol imzaladı. Protokol kapsamında Türk musikisi konserleri ve festivalleri düzenlenecek, eğitimler planlanacak ve bilimsel araştırmalara destek verilecektir.

 • 06.10.2023 06 Eki 14:33 Konak Belediyesi Atilla Spor Tesisleri'ne Dr. Sadettin Yağdıran'ın ismi verildi

  Konak Belediyesi Atilla Spor Tesisleri'ne Dr. Sadettin Yağdıran'ın ismi verildi Konak Belediyesi Atilla Spor Tesisleri'ne, Atillaspor Kulübü'nün eski başkanlarından Dr. Sadettin Yağdıran'ın ismi verildi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, törende yaptığı konuşmada, büyüklerin kentin her noktasında yaşamasının ve gelecek nesillere değerli insanları anlatmanın önemine vurgu yaptı. Tesisin girişine Dr. Sadettin Yağdıran'ın kim olduğunu anlatan bir tabela yerleştirildi ve tesis bundan sonra onun adıyla yaşayacak.

 • 06.10.2023 06 Eki 10:59 Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk Büstü Yeniden Yerine Konuldu

  Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk Büstü Yeniden Yerine Konuldu Konak Belediyesi, saldırıya uğrayan Atatürk büstünü Ferahlı Parkı'ndaki eski yerine yerleştirdi. Başkan Abdül Batur, saldırıyı kınayarak faillerin yakalanmasını istedi ve Atatürk'ün kalpten, gönülden ve zihinden silinemeyeceğini vurguladı.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:33 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 300 Milyon Liralık Yatırımı Hayata Geçirdi

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 300 Milyon Liralık Yatırımı Hayata Geçirdi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, görev süresi boyunca yaklaşık 300 milyon liralık yatırımı hayata geçirerek 17 projenin açılışını gerçekleştirdiklerini açıkladı. Batur, yerel seçimlerden bu yana kente saygı ve kentliye hizmet inancıyla tüm hemşehrilerine kucak açtıklarını belirtti. Batur ayrıca, belediye bütçesini yüzde 305 artırdıklarını ve 800 bini aşkın insana destek olduklarını ifade etti. Konak Belediyesi olarak sosyal yardımlara 70 milyon liradan fazla bütçe ayırdıklarını ve kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini de vurguladı.

 • 04.10.2023 04 Eki 13:53 Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'ta Hizmet Dolu Dört Buçuk Yılını Anlattı

  Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak'ta Hizmet Dolu Dört Buçuk Yılını Anlattı Dört buçuk yıllık hizmet dönemini değerlendiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklılar için en iyisini, en doğrusunu ve en güzelini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, “Kente saygı, kentliye hizmet inancıyla, 7'den 70'e tüm hemşehrilerimize ayrım yapmaksızın kucak açtık” dedi.

 • 03.10.2023 03 Eki 13:23 Konak Belediye Başkanı Batur, Geleceğin Mimarlarıyla Buluştu

  Konak Belediye Başkanı Batur, Geleceğin Mimarlarıyla Buluştu Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, geleceğin mimarlarına tarihi Kemer Tren İstasyonu’nun hangar binasını dönüştürerek kuracakları İZTASYON Mimarlık ve Kent Etkinlikleri Merkezi’ni anlattı. Batur, merkezin kente çok güzel bir misyon kazandıracağını söyledi.

 • 02.10.2023 02 Eki 17:42 İzmir'deki Atatürk Büstü Saldırıya Uğradı

  İzmir'deki Atatürk Büstü Saldırıya Uğradı İzmir'in Konak ilçesindeki Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk büstü, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, saldırıyı kınayarak, güvenlik güçlerinin sorumluları bulacağına inandıklarını belirtti.

 • 02.10.2023 02 Eki 13:46 Konak'ta 2. Göç Sempozyumu Gerçekleşti

  Konak'ta 2. Göç Sempozyumu Gerçekleşti Bu yıl ikincisi düzenlenen Nermin Abadan Unat Göç Sempozyumu açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesi olarak mültecilere yönelik birçok çalışma yaptıklarını, ayrımsız hizmet ürettiklerini ancak sorunun çözümü için yasal çerçeveler içinde, merkezi ve somut adımlar atılması gerektiğini vurguladı. Batur, “Ortak yaşam ve ortak gelecek anlayışıyla hizmet üretiyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm hemşehrilerimize el uzatıyor, belediyemiz kaynaklarından eşit faydalanmaları için çalışıyoruz. Bu insanlar savaştan kaçtı, ülkemize sığındı; kucak açtık, açmaya da devam ediyoruz. Ancak bu durumun yasal bir çerçeve içinde çözülmesi lazım” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 11:35 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıyı Kınadı İzmir Konak'ta bulunan Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk büstüne yapılan saldırıyı kınayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bu alçakça saldırıyı kınadıklarını ve şikayetlerini adli mercilere ilettiklerini belirtti. Batur, güvenlik güçlerinin saldırganları bir an önce bulacağına inandıklarını söyledi. Ayrıca, Atatürk'ün birleştirici gücünün herkes tarafından benimsenmesi gerektiğini vurguladı ve dostluk ve kardeşlik değerlerine daha çok sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

 • 29.09.2023 29 Eyl 15:15 Konak Belediyesi Tarafından Restore Edilen 'Tatar Kırım Türkleri Evi' Açıldı

  Konak Belediyesi Tarafından Restore Edilen 'Tatar Kırım Türkleri Evi' Açıldı Konak Belediyesi’nin restorasyon çalışmasını tamamladığı, yapılan protokolle de İzmir Kırım Türkleri Derneği’nin kullanımına açılan tarihi Tatar Kırım Türkleri Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kırım Tatar Türk Evimizin, burada çalışacak olan dernek yöneticilerimize ve bu mahallede oturan hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Hem bu tarihi en güzel şekilde koruyacaklar hem de kültürlerini, geleneklerini gelecek kuşaklara aktaracaklar” dedi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 10:40 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklı sporculara futbol sahası sözü verdi

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklı sporculara futbol sahası sözü verdi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Futbol Antrenörleri Derneği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ziyaretinde Konaklı sporculara futbol sahası sözü verdi. Başkan Batur, amatör sporda antrenman alanı eksikliğini gördüklerini ve bu konuya çözüm getirmek için harekete geçtiklerini dile getirdi. Halkapınar'daki mevcut sahanın karşısında bir alanlarının olduğunu belirten Başkan Batur, bu alanda iki yeni saha yapacaklarını açıkladı.

 • 22.09.2023 22 Eyl 16:00 Konak Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası'nı Renkli Etkinliklerle Kutladı

  Konak Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftası'nı Renkli Etkinliklerle Kutladı Konak Belediyesi, her yıl düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Başkan Abdül Batur, Güzelyalı'da trafiğe kapatılan 39 Sokak'ta yapılan turnuvalara katılarak, çocuklar ve gençlerle bir araya geldi. Etkinliklerde folklor ve jimnastik gösterileri de düzenlendi.

 • 22.09.2023 22 Eyl 09:58 Konak Belediyesi U17 Kız Futbol Takımı İkincilik Kupasını Başkan Abdül Batur'la Kaldırdı

  Konak Belediyesi U17 Kız Futbol Takımı İkincilik Kupasını Başkan Abdül Batur'la Kaldırdı 2022-2023 sezonu U17 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda final oynayan ve İzmir'e ikincilikle dönen Konak Belediyesi U17 Kız Futbol Takımı, Başkan Abdül Batur'la birlikte kupayı kaldırdı. Başkan Batur, takımı tebrik ederek Konak Belediyesi'nin spor alanındaki çalışmalarının devam edeceğini belirtti ve genç sporcuların yetişmesine önem verdiklerini vurguladı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 11:40 Konak Belediyesi 17. Halk Oyunları Şenliği'ni düzenledi

  Konak Belediyesi 17. Halk Oyunları Şenliği'ni düzenledi Konak Belediyesi'nin gelenek haline gelen Halk Oyunları Şenliği, 17. kez gerçekleştirildi. Başkan Abdül Batur, Anadolu'nun her yöresinden halk oyunları sergileyen ekipleri kutladı ve cumhuriyetin ilkelerini gelecek kuşaklara taşıyacaklarını vurguladı. Şenlikte Temiz Kalpler Down Sendromu Derneği çocukları da yer aldı.

 • 13.09.2023 13 Eyl 18:21 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Metin Oktay'ı Anma Töreninde Konuştu: "Taçsız Kral'ı Unutmadık, Unutturmayacağız"

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Metin Oktay'ı Anma Töreninde Konuştu: 'Taçsız Kral'ı Unutmadık, Unutturmayacağız' Taçsız Kral Metin Oktay’ı anma töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, efsane futbolcunun kişiliği ve yaşam biçimiyle gelecek kuşaklara örnek olduğunu belirterek, “Taçsız Kral’ı unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

 • 18.08.2023 18 Ağu 13:39 Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyelerinden 'Afet Kardeşliği' Protokolü

  Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyelerinden 'Afet Kardeşliği' Protokolü Konak, Kadıköy ve Çankaya Belediyeleri arasında, olası afet durumlarında dayanışmayı ve iş birliğini artırmak amacıyla Afet Kardeşliği protokolü imzalandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bugün yapılan çalışma belediyemiz için, partimiz için çok önemli bir çalışma. Belediyelerin afet, enerji, iklim konularında beraber çalışmaları çok önemli” dedi.

 • 09.08.2023 09 Ağu 18:09 CHP Konak İlçe Başkanlığı Devir Teslim Töreni Gerçekleşti

  CHP Konak İlçe Başkanlığı Devir Teslim Töreni Gerçekleşti CHP Konak İlçe Başkanlığı devir teslim törenine katılan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, örgütün önemine vurgu yaparak, mücadeleyi örgüt ve yerel yönetim olarak birlikte sürdüreceklerini belirtti. Yeni başkan Ozan Ali İlgazi'ye başarılar dileyen Başkan Batur, önceki başkana da teşekkür etti. İlgazi ise yerel seçimlerde iktidar hedefiyle çalışacaklarını ve CHP'nin birlik ve beraberlik içinde ilerlediğini ifade etti. Eski başkan Akın Küçükoğullarından ise yeni yönetimin güzel işlere imza atacağına inancının tam olduğunu söyledi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 11:13 Konak Arama Kurtarma Merkezi, eğitimleri başarıyla tamamladı

  Konak Arama Kurtarma Merkezi, eğitimleri başarıyla tamamladı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un öncülüğünde kurulan Konak Arama Kurtarma Merkezi'nin (KAM) 27 kişiden oluşan ilk grubu, acil yardım ve arama kurtarma eğitimlerini başarıyla tamamladı. KAM timi, İçişleri Bakanlığı akreditasyon sertifikasını almak için sınava girecek ve ulusal kurtarma ekiplerinden biri haline gelecek. Eğitimlerde haritada koordinat bulma, GPS eğitimi, hafif arama kurtarma, temel kampçılık ve telsiz eğitimleri verildi. Tim, doğal afetlerde arama kurtarma ve ilk yardım çalışmalarına profesyonel ekiplerden biri olarak katılabilecek.

 • 04.08.2023 04 Ağu 19:20 İzmir basının usta kalemi Hamdi Türkmen anıldı

  İzmir basının usta kalemi Hamdi Türkmen anıldı İzmir basının usta kalemi Hamdi Türkmen, ölümünün birinci yılında ailesi ve sevenlerinin katıldığı bir törenle anıldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkmen'in gazetecilik yeteneği ve entelektüel kişiliğine vurgu yaparak, 'İyi bir gazeteciyi, iyi bir dostu ve kentle ilgili fikirlerini alabileceğimiz önemli bir insanı kaybettik' dedi. Törende Türkmen'in ailesi, gazeteci dostları ve sevenleri de hazır bulundu.

 • 03.08.2023 03 Ağu 11:30 Konak Belediyesi Muharrem Ayında 5 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

  Konak Belediyesi Muharrem Ayında 5 Bin Kişiye Aşure Dağıttı Konak Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla şehrin en işlek noktalarından Kemeraltı Çarşısı'nda 5 bin kişiye aşure ikram etti. Yaşanan ekonomik kriz ve enflasyon nedeniyle birçok evde aşure pişirilemeyeceğini belirten Belediye Başkanı Abdül Batur, dayanışma ve paylaşma değerlerini yaşatmanın önemine vurgu yaparak, bu zor günlerin en kısa zamanda sona ermesini ve bolluğun bereketin artmasını diledi. Konak Belediyesi, Muharrem ayı boyunca toplamda 15 bin kişiye aşure dağıtacak.

 • 02.08.2023 02 Ağu 16:44 Batur: 'İsmail Sivri'ler Unutulmamalı

  Batur: 'İsmail Sivri'ler Unutulmamalı Usta Gazeteci Yazar İsmail Sivri ölümünün 16. yılında da unutulmadı. Anma töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İsmail Sivri adına başlatılan, ancak devam ettirilemeyen çocuk öykü yarışmasının tekrar düzenlenmesi için Konak Belediyesi’nin ne gerekiyorsa yapacağını söyleyerek, “İsmail Sivriler unutulmamalı, gelecek kuşaklara muhakkak taşınmalı” diye konuştu.

 • 26.06.2023 26 Haz 16:05 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Örgütüyle Bayramlaştı

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Örgütüyle Bayramlaştı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe örgütüyle bayramlaşarak, yerel seçimlere hazırlanmalarını istedi. Batur, İzmir'in Atatürkçülerin kalesi olduğunu belirterek, İzmir'i ve ilçelerini kimseye bırakmayacaklarını söyledi. CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğulları da tüm partililerin bayramını kutlayarak, yerel seçimlere hazırlanmaları gerektiğini vurguladı.

 • 20.06.2023 20 Haz 12:22 Gültepe Rumeli Şenliği Konak'ta Balkan Rüzgârı Estirdi

  Gültepe Rumeli Şenliği Konak'ta Balkan Rüzgârı Estirdi Konak Belediyesi’nin 16. Gültepe Rumeli Şenliği, Balkan ezgileri, göçmen halayları ve kültürel motifleriyle ilçede Balkan rüzgârı estirdi. Etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Konak Belediyesi’nde sizin bir kardeşiniz, hemşehriniz var. Bunu hiç unutmayın. Birlikten güç almaya devam edeceğiz. Hedefimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetini yeniden bu ülkede kurmaktır” dedi.

 • 15.06.2023 15 Haz 10:05 "Kız Kardeşler El Ele" Projesinin Konaklı Mezunları İstihdama Katılıyor

  'Kız Kardeşler El Ele' Projesinin Konaklı Mezunları İstihdama Katılıyor Konak Belediyesi ile İzmir Soroptimist Kulübü iş birliğinde gerçekleştirilen “Kız Kardeşler El Ele” projesinin kapanış töreninde konuşan Başkan Batur, kadın derneklerine proje getirmeleri için çağrı yaptı. Batur, “Kadın derneklerimize seslenmek istiyorum; Konak’ta proje için hazır bir belediye var. Kadın dostu bir belediye olarak, onların bize getirdikleri projeleri hayata geçirmek adın elimizden gelen katkıyı sunuyoruz” dedi.

 • 03.06.2023 03 Haz 09:33 Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası İlk Konserini Verdi

  Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası İlk Konserini Verdi Konak Belediyesi ve Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği iş birliği kapsamında ilk konserini veren Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası dinleyenleri hayran bıraktı. Konserde orkestranın adının, topluluğa kuruluş yılı olan 2015 yılında giren çocukların artık genç olmaları nedeniyle, 'Barış Çocuk ve Gençlik Orkestrası' olarak değiştirildiği açıklandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, orkestrada ilçenin en dezavantajlı bölgelerinden gelen çocuk ve gençlerin olduğuna dikkat çekerek, 'Çocuklarımız sanatla, kültürle bir araya geliyor, kötü alışkanlıklardan uzak duruyor. Bir sivil toplum kuruluşuyla yaptığımız en güzel çalışmalardan biri bu' dedi.

 • 02.06.2023 02 Haz 11:46 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Dekoratif El Sanatları kursunun sergisini açtı

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Dekoratif El Sanatları kursunun sergisini açtı Çankaya Mahalle Muhtarlığı'nın Konak Halk Eğitim Merkezi'yle birlikte yürüttüğü Dekoratif El Sanatları kursunun sergisini açan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Üreten, çalışan, ayakları üzerinde duran, güçlü kadın demek daha güçlü bir toplum demek" diye konuştu.

 • 01.06.2023 01 Haz 10:57 Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nde Encümen ve Komisyon Üyeleri Belirlendi

  Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nde Encümen ve Komisyon Üyeleri Belirlendi Kıyı Ege Belediyeler Birliği'nde yapılan seçimlerle encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Başkan Abdül Batur, belediyelerin doğal afetler karşısında büyük sınavlar verdiğini belirterek çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 • 31.05.2023 31 May 17:42 TBB'nin Kararına Konak Belediye Başkanı Batur'dan Sert Tepki

  TBB'nin Kararına Konak Belediye Başkanı Batur'dan Sert Tepki Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Belediyeler Birliği’ndeki CHP’li encümen üyesi belediye başkanlarının yeni yönetime alınmamasına tepki gösterdi. Batur, “Bunu şiddetle kınıyoruz. İşte yeni yönetim böyle başladı. Tamamen demokrasi dışı bir uygulama, demokratik bir temsiliyeti tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir anlayış” diye konuştu.

 • 24.05.2023 24 May 10:41 Konak Belediye Başkanı Batur'dan Sandığa Davet

  Konak Belediye Başkanı Batur'dan Sandığa Davet Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve kentsel dönüşüme ilişkin açıklamalarda bulunan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 14 Mayıs seçiminde Konak’ta oy oranını artırdıklarını vurguladı. Vatandaşı sandıklara davet eden Başkan Batur, “Lütfen sandığa gidin. Vatanımız için, bayrağımız için, çocuklarımız, torunlarımız, geleceğimiz için sandığa gidin. Oyunuzu kullanın” dedi. Konak’ta kentsel dönüşüm bekleyen vatandaşa da müjde veren Başkan Batur, Toros 4 No’lu bölgenin önümüzdeki hafta, Beştepeler bölgesinin de bir ay sonra askıya çıkacağının haberini vererek, “Seçim çalışmaları için sahadayız ama belediye hizmetlerimizi de tüm hızıyla sürdürüyoruz” diye konuştu.

 • 16.05.2023 16 May 13:39 Konak Belediye Başkanı Batur: Ayaktayız ve Mücadelemize Devam Edeceğiz

  Konak Belediye Başkanı Batur: Ayaktayız ve Mücadelemize Devam Edeceğiz CHP Konak İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim stratejisi toplantısında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı yapmak için seçim çalışmalarına yılmadan devam edeceklerini ifade ederek, “Teslim olmak yok. Ayaktayız ve mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

 • 03.05.2023 03 May 11:05 Konak'ta kentsel dönüşüm çalışmaları için tarih verildi

  Konak'ta kentsel dönüşüm çalışmaları için tarih verildi Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede kentsel dönüşümün önünde hiçbir engel kalmadığını vurgulayarak, sahada başlayacak çalışmalar için tarih verdi.

 • 02.05.2023 02 May 09:42 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kahramanlar ve Toros pazar yerlerinde esnafı ziyaret etti

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kahramanlar ve Toros pazar yerlerinde esnafı ziyaret etti Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kahramanlar ve Toros pazar yerlerine giderek pazarcı esnafını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşla dertleşen Başkan Batur, "Kime sorsak konu aynı: ekonomi. Pazaryerlerinden yükselen ses ile görüyoruz ki vatandaşın en önemli sorununun ekonomik sıkıntı olduğu çok açık.

 • 25.04.2023 25 Nis 12:17 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor

  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, hayat pahalılığından şikayet eden vatandaşlarla dertleşerek ülkenin gerçek baharına az kaldığını söyledi. Esnaf ziyaretlerine devam eden Batur, seçim dönemine işaret ederek her şeyin daha güzel olacağını vurguladı.

Advertisement