Son dakika Astım haberleri, Astım son dakika, son dakika Astım

Son Dakika Astım Haberleri

 • Türkiye'de 1 Yılda 20 Bin Çocuğa İstismar Davası Açıldı
  09:55 Türkiye'de 1 Yılda 20 Bin Çocuğa İstismar Davası Açıldı

  Adalet Bakanlığı verilerine göre, Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şevki Sözen tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de bir yılda 20 bin çocuğa istismar davası açıldı. Ayrıca, 7 bin çocuk doğum yapmak zorunda kaldı. Prof. Dr. Sözen, çocuk istismarını önlemek için ailelere çocuklarına 'hayır' demeyi öğretmeleri çağrısında bulundu.

 • Sürekli kazaya karışan otomobilini cezalandırmak için binaya astı
  12:39 Sürekli kazaya karışan otomobilini cezalandırmak için binaya astı

  Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan Mehmet Aydın, sürekli kazaya karışan otomobilini cezalandırmak için ilginç bir yöntem seçti. Aydın, otomobilini evinin çatısından halatla sarkıtarak binanın dışına astı. Otomobilin kazaya karışmadığını iddia eden Aydın, arızanın otomobilde olduğunu söyledi ve otomobilini yaklaşık 2 yıl boyunca indirmeyeceğini belirtti.

 • Alanya'da kaza yapan adam otomobilini evinin çatısına astı
  12:02 Alanya'da kaza yapan adam otomobilini evinin çatısına astı

  Alanya'nın Alanya ilçesinde, kaza yaptığı otomobilini cezalandırmak isteyen adam akıllara gelmeyecek bir yöntem seçti. Mehmet Aydın, sürekli kazaya karışması nedeniyle böyle bir yönteme başvurduğunu ifade etti. Otomobilin içinde bir şeye ihtiyacı olduğu zaman merdiveni kullandığını dile getiren Aydın, otomobilin kimseye zararının olmadığını ifade etti. Aydın, otomobilini yaklaşık 2 yıl boyunca buradan indirmeyeceğini sözlerine ekledi.

 • İstanbul'da silahlı dehşet kamerada: Yengesinin evine kurşun yağdırdı
  10:46 İstanbul'da silahlı dehşet kamerada: Yengesinin evine kurşun yağdırdı

  Kağıthane'de bir kadının evi, eski eşiyle oğlu arasındaki küfür meselesi yüzünden görümcesinin çocukları tarafından kurşunlandı. Evine 8 kurşun isabet eden kadın ve çocukları dehşeti yaşadı. Evdekiler yara almadan kurtulurken polis, saldırgan iki kardeşi yakaladı.

 • Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı
  10:38 Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı

  Sapanca'da down sendromlu Zeynep Genç, balkondan sarkarken annesi tarafından tutulduğu sırada elinden kayarak düştü. Ancak bir vatandaş tarafından havada yakalanan çocuk, beton zemine düşmekten son anda kurtuldu. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Kağıthane'de Kadının Evi Kurşunlandı: Saldırganlar Yakalandı
  09:51 Kağıthane'de Kadının Evi Kurşunlandı: Saldırganlar Yakalandı

  Kağıthane'de bir kadının evi, eski eşiyle oğlu arasındaki küfür meselesi yüzünden görümcesinin çocukları tarafından kurşunlandı. Saldırı anı kameralara yansırken, evine 8 kurşun isabet eden kadın ve çocukları yara almadan kurtuldu. Kağıthane Devriye Ekipler Amirliği polisleri saldırgan iki kardeşi yakalarken, olayda kullanılan tabanca ise 14 yaşındaki çocuğun üzerinden çıktı.

 • Çanakkale'de boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren tutuklu Fırat Yıldızhan ifade verdi
  25 Şub Çanakkale'de boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren tutuklu Fırat Yıldızhan ifade verdi

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşini boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, savcılıktaki ifadesinde olayın detaylarını anlattı. Yıldızhan, eşini boğduktan sonra cesedini hafriyat alanına gömdüğünü itiraf etti.

 • Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!
  25 Şub Eşini öldüren adamdan korkunç itiraf!

  Çanakkale'nin Biga ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi Saliha Gizem Yıldızhan'ı iple boğarak öldüren Fırat Yıldızhan, savcılık ifadesinde suçunu itiraf etti. Yıldızhan, eşinin direnmesi üzerine boğazını hareketsiz kalana kadar sıktığını ve ölmesini istediği için hastaneye götürmediğini söyledi. Cesedi kardeşiyle birlikte gömen şahıslar tutuklandı.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu
  23 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gençlerin yüzyılı olduğunu ve spora yapılan yatırımların devam ettiğini belirtti. Bak, kendi hayatından örnekler vererek gençlere hedeflerini takip etmelerini ve mücadele etmelerini tavsiye etti. Ayrıca, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarına da değindi ve gençlerin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurguladı.

 • Kariyer Planlamada Geleceğe Açık Olmak Gerekiyor
  22 Şub Kariyer Planlamada Geleceğe Açık Olmak Gerekiyor

  Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, kariyer planlama süreçlerinin, öğrencilerin şu anki özelliklerini temel alırken gelecekteki potansiyel değişikliklere de açık olacak şekilde olması gerektiğini belirtti. Köse, ailelerin çocuklarının yeteneklerini, becerilerini, ilgilerini, değerlerini, kişilik özelliklerini daha yakından tanıdıkça onlara daha fazla destek verebileceklerini belirtti. Ayrıca, meslek seçimi konusunda çocuklarla kurulan diyalogda çocukların iş dünyasını keşfetmelerini teşvik edecek bir yaklaşım gösterilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Çocuklarda büyüme ve gelişme konusunda uzmandan bilgilendirme
  20 Şub Çocuklarda büyüme ve gelişme konusunda uzmandan bilgilendirme

  Üsküdar Üniversitesi NPİstanbul Hastanesi Çocuk Nöroloğu Prof. Dr. Dilara Füsun İçağasıoğlu, çocuklarda büyüme ve gelişme konusuna ilişkin bilgilendirmede bulundu. İçağasıoğlu, çocukların devamlı bir büyüme ve gelişme içinde olduğunu ve bu süreçte çocuğun büyüme ve gelişme basamaklarının yaşına uygun olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, çocuğun büyüme ve gelişme sürecinde geri kalma veya duraklama olduğunda çocuk doktoruna başvurulması gerektiğini vurguladı. Büyümenin izlenmesinde boy uzunluğu, ağırlık, baş çevresi ve artış hızlarının önemli olduğunu ifade eden İçağasıoğlu, bu ölçümlerin düzenli olarak yapılması ve takip edilmesi gerektiğini söyledi. Nörolojik gelişimin genetik yapının yanı sıra cinsiyet, beslenme, hormonlar, çevre ve hastalıklar tarafından da etkilendiğini belirtti.

 • Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin
  20 Şub Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin

  Karadenizli sanatçı Onay Şahin, halk müziğinde usta-çırak ilişkisinin önemine değinerek, müzikte evrenseli kazandıkça yöreyi de kaybedeceğimizi söyledi. Şahin, kemençe icracılığından türkü bestelemeye nasıl başladığını ve Karadeniz müziğinin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca, Karadeniz müziğinin ulusallaşma sürecini ve sosyal medyanın etkisiyle yöresel müziklerin yayılmasını da değerlendirdi.

 • Öğrencilerin çözemediği sorular 'askıda soru pano' ile çözüm buluyor
  18 Şub Öğrencilerin çözemediği sorular 'askıda soru pano' ile çözüm buluyor

  Konya'da bir özel eğitim kurumu 'askıda ekmek' kampanyasından yola çıkarak 'askıda soru pano' uygulaması başlattı. Öğrenciler arasında paylaşma duygusunun arttırılması amaçlanan uygulama ile öğrenciler, çözümleyemedikleri soruyu panoya asarak farklı bir öğrenci tarafından çözümlenmesi sağlanıyor. Panoda bir süre boyunca çözüm bulamayan soru ise sınıf ortamında öğretmen eşliğinde çözüme kavuşturuluyor.

 • Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı: Çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık asla olmamalı
  18 Şub Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı: Çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık asla olmamalı

  Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Kasım Karataş, çocuk istismarına karşı bütüncül bir yaklaşımla mücadele edilmesi gerektiğini ve çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık olmaması gerektiğini belirtti. Karataş, çocuk istismarına karşı farkındalığın artırılması, doğru mesajların verilmesi ve kampanyalar yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin çocukların cinsel sömürü ve istismardan korunması için yasal düzenlemeler yapmakla yükümlü olduğunu hatırlattı. Çocuk İzleme Merkezlerinin geliştirilmesi gerektiğini de söyleyen Karataş, sadece ifade almanın değil, tıbbi ve psiko-sosyal bir korumanın da sağlanması gerektiğini belirtti.

 • İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç'ın Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  17 Şub İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç'ın Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç'ın Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı. Açılış törenine İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, parti yönetimi ve parti üyeleri katıldı. Konuşmalarda Sedat Kılınç'ın liderlik ve başarı özellikleri vurgulandı. Sedat Kılınç, halkın gönlünden kopamayacaklarını ve projeleriyle refah düzeyini arttıracağını belirtti.

 • İsrail saldırılarından kaçan Filistinli aileler tavuk çiftliklerinde yaşam mücadelesi veriyor
  15 Şub İsrail saldırılarından kaçan Filistinli aileler tavuk çiftliklerinde yaşam mücadelesi veriyor

  İsrail'in yoğun saldırıları nedeniyle Gazze'nin kuzeyinden, güneydeki Refah kentine sığınmak zorunda kalan bazı Filistinli aileler, tavuk çiftçiliğindeki kümeslerde yaşam mücadelesi veriyor. İsrail'in saldırıları sonucunda yerinden edilen yüz binlerce kişi Refah kentinde hayata tutunmaya çalışırken, 6 aile tavuk çiftliğine sığındı. Ancak yaşam şartları kötü olan çiftliklerde insanlar için uygun olmayan koşullarda yaşamak zorunda kalan aileler, soğuk hava, hastalıklar ve gıda sıkıntısıyla mücadele ediyor. İsrail'in saldırılarının bir an önce sonlanması ve ailelerin daha güvenli bir yer bulabilmesi temenni ediliyor.

 • Çocuk İstismarı Artıyor: Son 9 Yılda Cinsel İstismar Oranları 3 Kat Arttı
  14 Şub Çocuk İstismarı Artıyor: Son 9 Yılda Cinsel İstismar Oranları 3 Kat Arttı

  TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) öğretim görevlisi Ayşe Mine İşler, TÜİK verilerine göre çocuk istismarının artış gösterdiğini belirterek, Son 9 yılda cinsel istismar oranları özellikle çocuklarda 3 kat artmış durumda.

 • Çocuk İstismarı Artıyor: Son 9 Yılda Cinsel İstismar Oranları 3 Kat Arttı
  14 Şub Çocuk İstismarı Artıyor: Son 9 Yılda Cinsel İstismar Oranları 3 Kat Arttı

  TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) öğretim görevlisi Ayşe Mine İşler, TÜİK verilerine göre çocuk istismarının artış gösterdiğini belirterek, "Son 9 yılda cinsel istismar oranları özellikle çocuklarda 3 kat artmış durumda.

 • Eskişehir'de Maden Tozu Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşanıyor
  14 Şub Eskişehir'de Maden Tozu Nedeniyle Sağlık Sorunları Yaşanıyor

  Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde maden yüklemesi sırasında oluşan toz, vatandaşların ve tarım ürünlerinin sağlığını olumsuz etkiliyor. Bölgede nefes darlığı ve KOAH gibi hastalıkların arttığı iddia ediliyor. Ayrıca, tozun Yunus Emre'nin mezarının bulunduğu bölgeyi etkileyerek turizmi olumsuz etkiliyor.

 • Çocukluk Çağı Kanserlerinde Kalıtsal Etki Daha Azdır
  13 Şub Çocukluk Çağı Kanserlerinde Kalıtsal Etki Daha Azdır

  Çocuk Hematoloji ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, çocukluk çağı kanserlerinde kalıtsal etkilerin daha az görüldüğünü belirtti. Türkiye'de en sık görülen çocukluk çağı kanserlerinin lösemi, lenfoma ve beyin tümörleri olduğunu söyleyen Baytan, erken tanının tedavinin önemli bir kısmını oluşturduğunu vurguladı. Ayrıca multidisipliner tedavi yönteminin başarı oranlarını artırdığını ifade etti.

 • Bekçiler Tarafından Darbedilen Muzaffer Akdaş'tan Şikayetçiyim
  11 Şub Bekçiler Tarafından Darbedilen Muzaffer Akdaş'tan Şikayetçiyim

  Kahramanmaraş'ta bekçiler tarafından darbedilen Muzaffer Akdaş, emniyette verdiği ifadesinde yaşadıklarını anlattı. Akdaş, bekçilerin kendisine biber gazı sıktığını, ters kelepçe taktığını ve copla vücuduna vurduğunu belirtti. Akdaş, darbeden ve hakaret eden 2 bekçiden şikayetçi olduğunu söyledi.

 • Cezaevi firarisi bekçiler tarafından dövüldü
  11 Şub Cezaevi firarisi bekçiler tarafından dövüldü

  Kahramanmaraş'ta cezaevi firarisi olan Muzaffer Akdaş, mahalle bekçileri tarafından coplarla ve tekme-tokat dövüldü. Olayın görüntüleri ortaya çıkarken, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

 • Uzmanlar uyardı: Sis varsa çıkmayın ölümcül olabilir
  10 Şub Uzmanlar uyardı: Sis varsa çıkmayın ölümcül olabilir

  Kronik rahatsızlığı olanlara uyarıda bulunan Prof. Dr. Galip Ekuklu, sisin etkili olduğu saatlerde zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları, spor veya aktivite yapacaklarsa o saatlerde yapmamaları tavsiyesinde bulundu. Sisli havalarda kalp, astım, bronşit, KOAH hastalarının daha dikkatli olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Ekuklu, bu hastaların mümkün olduğu kadar sisin olduğu saatlerde dışarı çıkmaması gerektiğine dikkat çekti.

 • Sigara Bırakmada Kararın Önemi Vurgulandı
  09 Şub Sigara Bırakmada Kararın Önemi Vurgulandı

  Güven Çayyolu Cerrahi Tıp Merkezi Göğüs Hastalıkları Bölümü Prof. Dr. Numan Ekim, sigara bırakmada en önemli unsurun kişinin kesin kararını vermesi olduğunu vurgulayarak, "Zihinsel olarak hazır hale gelmeksizin diğer bırakma yöntemlerine (ilaç, akupunktur, biyorezonans, hipnoz vb.) bel bağlaması doğru değildir." dedi.

 • 18 Yaş Altında Sigara Kullanımı Beyinde Kalıcı Değişikliğe Neden Oluyor
  09 Şub 18 Yaş Altında Sigara Kullanımı Beyinde Kalıcı Değişikliğe Neden Oluyor

  Bilkent Şehir Hastanesi, Çocuk Hastanesi Ergen Sağlığı Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Demet Taş, 18 yaş altında sigara kullanımının beyinde kalıcı değişikliğe neden olduğunu ve bunun da daha ciddi bir bağımlılığa yol açtığını bildirdi. Ergen Sağlığı Bilim Dalı Başkanı, 18 Yaş Altı Sigara Bırakma Polikliniği Sorumlusu da olan Doç. Dr. Taş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polikliniğin üç yıldır 18 yaş altı hastalara hizmet verdiğini anlattı.

 • Tütün Kullanımı ve Dumana Maruz Kalmanın Çocuklarda Astım ve Alerji Riskini Artırdığı Belirtildi
  09 Şub Tütün Kullanımı ve Dumana Maruz Kalmanın Çocuklarda Astım ve Alerji Riskini Artırdığı Belirtildi

  Kanser ve kalp damar hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın gelişiminden sorumlu olan tütün kullanımı ve dumana maruz kalmanın, özellikle çocuklarda astım ve alerji riskini 2-4 kat arasında artırdığı belirtildi. Tütün kullanımının ve dolaylı etkilenimin, hava yolunda aşırı duyarlılığa yol açtığına işaret eden uzmanlar, tütün kullanımı ve dumana maruziyetin hem hastalıkların gelişiminde hem de mevcut hastalıkların alevlenmesine zemin hazırladığı uyarısında bulundu.

 • Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi'nde görevli hemşire evinde ölü bulundu
  09 Şub Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi'nde görevli hemşire evinde ölü bulundu

  Bursa'da Çekirge Devlet Hastanesi'nde görevli 43 yaşındaki hemşire Selime Şentürk, evinde ölü bulundu. Şentürk'ün astım hastası olduğu ve 15 gün boyunca hastanede tedavi gördüğü belirtildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Elektronik sigaralar geleceğin sigaraları olarak görülüyor
  08 Şub Elektronik sigaralar geleceğin sigaraları olarak görülüyor

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Metin Görgüner, sigarayı bırakanların elektronik sigaraları tercih ettiğini ve bu sigaraların özellikle gençler üzerinde etkili olduğunu belirtti. Elektronik sigaraların nikotin bağımlılığına yol açtığını ve içerdikleri katkı maddelerinin nadir de olsa alerjik reaksiyonlara neden olabileceğini söyleyen Görgüner, sigaranın küresel bir sağlık sorunu olduğunu vurguladı. Sigaranın akciğer kanseri başta olmak üzere birçok hastalığa yol açtığını ifade eden Görgüner, sigarayı bırakmanın zor olduğunu ancak psikolojik hazırlık, ilaç tedavisi ve destekleme süreciyle başarılı olunabileceğini belirtti.

 • Ankara'da başıboş sokak köpekleri küçük çocuğa saldırdı
  05 Şub Ankara'da başıboş sokak köpekleri küçük çocuğa saldırdı

  Ankara'nın Altındağ ilçesinde sokakta yürüyen bir çocuğa başıboş sokak köpekleri saldırdı. Köpekler, çocuğun üzerine doğru havlayarak koşmaya başladı ancak çevredeki vatandaşların müdahalesiyle köpekler kaçtı. Küçük çocuk ise korkmuş bir şekilde yoluna devam etti.

 • Defne Joy Foster, ölümünün 13. yılında unutulmadı! Dizideki eşi ve kızının sözleri duygulandırdı
  03 Şub Defne Joy Foster, ölümünün 13. yılında unutulmadı! Dizideki eşi ve kızının sözleri duygulandırdı

  Sihirli Annem dizisindeki Eda rolüyle tanınan Defne Joy Foster'ın ölümünün 13. yılında partnerleri Jess Molho ve Jennifer Boyner, duygusal açıklamalar yaparak özlem duygularını dile getirdi.

 • 13 ilaç daha geri ödeme listesine alındı
  02 Şub 13 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 11'i yerli üretim olmak üzere 13 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını duyurdu. Geri ödeme listesine alınan ilaçlar arasında; 2 kanser, 1 acil antihipertansif, 1 antibiyotik, 2 romatolojik hastalık ilacı, 1 antiromatizmal, 1 psikiyatri ilacı, 1 astım ilacı, 1 KOAH ilacı, 1 antibakteriyel ve 1 antiviral ilaç bulunuyor.

 • 2'si kanser olmak üzere 13 ilaç geri ödeme listesine alındı
  02 Şub 2'si kanser olmak üzere 13 ilaç geri ödeme listesine alındı

  Sosyal Güvenlik Kurumunun Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesinde yapılan düzenleme ile 11'i yerli üretim olmak üzere 13 ilaç daha geri ödeme listesine alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın kategorilerini açıkladığı ilaçlar arasında 2 adet kanser ilacı da bulunuyor.

 • Malatya'da depremzedelerin barınma sorunu devam ediyor
  30 Oca Malatya'da depremzedelerin barınma sorunu devam ediyor

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'da depremzedelerin barınma sorunu devam ediyor. Depremzede Necati Geçit, yetkililere tepki göstererek çadır veya konteyner talep etti.

 • Maddi İmkansızlıklar İçinde Üşüyen Yaşlı Kadın Yardım Bekliyor
  27 Oca Maddi İmkansızlıklar İçinde Üşüyen Yaşlı Kadın Yardım Bekliyor

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki Iraz Doğan, maddi imkansızlıklar nedeniyle oğlunun evinde üşüdüklerini ve temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını söyledi. Doğan, geliri olmadığı için yardım beklediğini belirtti. Oğlu ise yevmiyeci olarak çalışıyor ve hurda topluyor. Torununun da temel ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade eden Doğan, hayırseverlerden yardım talep etti.

 • Depremde Yakınlarını Kaybeden Kadınlar ADEM'de Yaşama Tutunuyor
  27 Oca Depremde Yakınlarını Kaybeden Kadınlar ADEM'de Yaşama Tutunuyor

  Diyarbakır'da depremde yakınlarını kaybeden kadınlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Bağlar Aile Destek Merkezi'nde (ADEM) verilen kurslarla yaşama tutunuyor. Kadınlar, merkezde psikolojik destek alarak sık sık yakınlarının mezarını ziyaret ediyor ve burada yaşadıkları acıyı paylaşıyor. ADEM Koordinatörü Arzu Çetin, depremde kayıplarını yaşayan kadınlara destek olmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Psikolojik danışman ve oyun terapisti Sena Nur Serengil ise depremzede kadınlara sağlanan psikolojik destek ve verilen kursların olumlu sonuçlarını vurguladı.

 • Feci kazada can pazarı: Üst geçidi kullanmadılar, aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti
  24 Oca Feci kazada can pazarı: Üst geçidi kullanmadılar, aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti

  Ankara'da üst geçidi kullanmayarak karşıdan karşıya geçmeye çalışan aynı aileden 1'i kız çocuğu toplamda 3 kişi araba çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayda bir erkek çocuk ise hafif yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı. Kazaya karışan aracın sürücüsü gözaltına alındı.

 • Ankara'da Üst Geçidi Kullanmayan Aileye Araç Çarptı: 3 Ölü, 1 Yaralı
  24 Oca Ankara'da Üst Geçidi Kullanmayan Aileye Araç Çarptı: 3 Ölü, 1 Yaralı

  Ankara-Eskişehir yolu Temelli mevkiinde, üst geçidi kullanmayarak yolun karşısına geçmeye çalışan bir aileye araç çarptı. Kazada 3 kişi hayatını kaybederken, 1 çocuk ise hafif yaralı olarak kurtuldu. Olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralı çocuk hastaneye kaldırıldı. Polis, aileye çarpan aracın sürücüsünü gözaltına aldı.

 • Hakkari'de Kardan Kapanan Mezrada Astım Hastası Kurtarıldı
  24 Oca Hakkari'de Kardan Kapanan Mezrada Astım Hastası Kurtarıldı

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, yolu kardan kapanan Yeşimli mezrasında astım hastası olan Taha Yasin Kaplan, paletli kar ambulansı ile hastaneye götürüldü. Kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi geçtiği bölgeye ulaşan sağlık ekipleri, hastayı alarak tedavi için hastaneye ulaştırdı.

 • Depremde enkaz altından kurtulan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'
  23 Oca Depremde enkaz altından kurtulan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'

  Kahramanmaraş merkezli depremde çöken Hisami Apartmanı enkazından 56 saat sonra çıkartılan Hediye Aslan, yaşadığı deneyimi anlattı. Enkaz altındayken rüyasında meleklerin kendisine yiyecek getirdiğini söyleyen Aslan, çocuklarını kaybetmenin şokunu yaşadığını ve kan değerlerinin normal çıktığını belirtti. Ayrıca, TOKİ'den ev talebinde bulunan Aslan, düzenli bir iş istediğini dile getirdi.

 • Mersin'de Kız Arkadaşını Döverek Öldüren Zanlının Yargılanması Başladı
  23 Oca Mersin'de Kız Arkadaşını Döverek Öldüren Zanlının Yargılanması Başladı

  Mersin'de kız arkadaşı Esra Asena Temir'i döverek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Mustafa Bangiz'in yargılanmasına başlandı. Zanlı, kıskançlık yüzünden tartıştıkları kız arkadaşını öldürme kastı olmadığını savundu. İlk duruşmada tarafların yakınları ve avukatlar hazır bulundu. Bangiz, savunmasında olayın seyrini anlattı ve alkollü olduğunu belirtti. Duruşma, tutukluluk halinin devamına karar verilerek ileri bir tarihe ertelendi.

 • Mersin'de Kız Arkadaşını Döverek Öldüren Sanık Hakim Karşısında
  23 Oca Mersin'de Kız Arkadaşını Döverek Öldüren Sanık Hakim Karşısında

  Mersin'de kız arkadaşı Esra Asena Temir'i döverek öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Bangiz hakim karşısına çıktı. Sanık, beyin kanaması sonucu ölen Temir'i sakinleştirmek için ittiğini öne sürdü. Olayın detayları ve soruşturma süreci hakkında bilgiler verildi.

 • Depremde enkaz altından çıkan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'
  23 Oca Depremde enkaz altından çıkan kadın: 'Rüyamda melekler bana yiyecek getiriyordu'

  Kahramanmaraş merkezli depremde çöken Hisami Apartmanı enkazından 56 saat sonra kurtarılan Hediye Aslan, yaşadığı deneyimi anlattı. Enkaz altındayken rüyasında meleklerin kendisine yiyecek getirdiğini söyleyen Aslan, çocuklarını kaybetmenin şokunu yaşadığını ve kan değerlerinin çıkartıldığında normal olduğunu belirtti.

 • Prof. Dr. Alper Şener: 'Virüs tatile çıkmıyor'
  23 Oca Prof. Dr. Alper Şener: 'Virüs tatile çıkmıyor'

  Prof. Dr. Alper Şener, çocuklar ve 65 yaş üstü için riskli dönemin devam ettiğini söyleyerek, hastayken ve enfekte iken tatile çıkmanın doğru olmadığını belirtti. Kış tatili, kar alanları ve kaplıca tatillerinin bulaş riski açısından yüksek olduğunu vurguladı.

 • 5 Yaşındaki Çocuk, Kendi Kalbiyle Nakil Olarak Yeniden Doğdu
  21 Oca 5 Yaşındaki Çocuk, Kendi Kalbiyle Nakil Olarak Yeniden Doğdu

  Anne karnında tespit edilen bir tümör nedeniyle kalp nakli gereken Ekin Ada, 5 yaşında yapılan mucizevi bir ameliyatla hayata döndü. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos ve Opr. Dr. Yılmaz Zorman, Ekin'in kalbini yerinden çıkarıp tümörü temizledikten sonra tekrar nakletti. Bu olay, dünyada bu kadar küçük yaşta gerçekleşen bir kardiyak oto-transplantasyon vakasının ilk örneği olarak kaydedildi.

 • 5 Yaşındaki Çocuk, Kendi Kalbiyle Nakil Olarak Yeniden Doğdu
  21 Oca 5 Yaşındaki Çocuk, Kendi Kalbiyle Nakil Olarak Yeniden Doğdu

  Anne karnında tespit edilen bir tümör nedeniyle kalp nakli gereken Ekin Ada, 5 yaşında gerçekleştirilen mucizevi bir ameliyatla hayata döndü. Prof. Dr. Afksendiyos Kalangos ve Opr. Dr. Yılmaz Zorman, Ekin'in kalbini yerinden çıkararak tümörü temizledi ve kendi kalbini tekrar nakletti. Bu olay, dünyada bu kadar küçük yaşta gerçekleşen bir kardiyak oto-transplantasyon vakasının olmadığını gösterdi.

 • Ebeveynlerin çocuklarının karnelerine eleştirel bakış açısıyla yaklaşmaması gerektiği ifade edildi
  19 Oca Ebeveynlerin çocuklarının karnelerine eleştirel bakış açısıyla yaklaşmaması gerektiği ifade edildi

  Okullarda 2023-2024 birinci dönem sonuna gelindi. Milyonlarca öğrenci bugün karnelerine kavuşacak. Ebeveynlerin çocuklarının karnelerine eleştirel bakış açısıyla yaklaşmaması gerektiğini ifade eden İKÜ Eğitim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Meryem Demir Güdül, çocuğun performansına ilişkin olumlu geri bildirimler verilmesi gerektiğini belirtti.

 • RSV Enfeksiyonuna Karşı Alınabilecek Önlemler ve Glutatyonun Rolü
  18 Oca RSV Enfeksiyonuna Karşı Alınabilecek Önlemler ve Glutatyonun Rolü

  Kış aylarında solunum yolu enfeksiyonları artış gösteriyor. İç Hastalıkları Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Hasan Hacıosman, RSV enfeksiyonuna karşı alınabilecek önlemleri ve glutatyonun bağışıklık sistemi üzerindeki etkisini anlattı.

 • Uzmanlar, Karne Döneminde Çocuklara Nasıl Davranılması Gerektiğini Anlattı
  17 Oca Uzmanlar, Karne Döneminde Çocuklara Nasıl Davranılması Gerektiğini Anlattı

  OKULLARDA 2023-2024 birinci dönem sonu yaklaşırken, öğrencileri de karne heyecanı sardı.

 • Sağlık Bakanlığı'nın Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Karşı Önlem Almadığı İddia Edildi
  17 Oca Sağlık Bakanlığı'nın Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarına Karşı Önlem Almadığı İddia Edildi

  Ankara Tabip Odası Başkanı Muharrem Baytemür, Sağlık Bakanlığı'nın üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önlem almadığını belirterek, kişisel tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi. Baytemür, özellikle kronik hastalığı olanların kalabalık ortamlarda, kapalı mekanlarda ve toplu taşıma araçlarında maske takmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye genelinde yoğun bakımların ve acil servislerin alarm verdiği belirtildi.

 • Yozgat'ta Gribal Enfeksiyon ve Solunum Yoluyla Bulaşan Hastalıklar Artıyor
  16 Oca Yozgat'ta Gribal Enfeksiyon ve Solunum Yoluyla Bulaşan Hastalıklar Artıyor

  Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi, son günlerde Yozgat'ta görülen gribal enfeksiyon ve solunum yoluyla bulaşan hastalıkların arttığını belirtti. Hastanelerdeki yoğunluğun viral bir salgına işaret ettiğini söyleyen başhekim, vatandaşlara bağışıklık sistemini güçlendirmeleri, su tüketimi ve meyve sebze tüketimine dikkat etmeleri çağrısında bulundu. Ayrıca, özellikle riskli gruplarda hastalığın daha ağır seyrettiği ve maske kullanımının toplu yerlerde faydalı olacağı vurgulandı.

 • Pakistan'da on binlerce kişiden Filistin'e destek gösterisi
  14 Oca Pakistan'da on binlerce kişiden Filistin'e destek gösterisi

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 100'üncü günde devam ederken, Pakistan'ın Karaçi kentinde on binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenledi. Cemaat-i İslami Partisi tarafından organize edilen gösteriye çok sayıda kadın ve çocukta destek verdi. JI Başkanı Sirajul Haq yaptığı konuşmada, İsrail'e karşı Filistin'in yanında durmanın İslam ümmetinin sorumluluğu olduğunu belirtti.

 • Kırıkkale Yahşihan'da Şehitler İçin Türk Bayrağı Asma Kampanyası
  14 Oca Kırıkkale Yahşihan'da Şehitler İçin Türk Bayrağı Asma Kampanyası

  Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde belediye tarafından başlatılan kampanyaya destek veren vatandaşlar, evlerinin balkonuna Türk bayrakları astı. Yahşihan Belediyesi tarafından şehitler için Türk bayrağı asma kampanyası başlatıldı. Kampanyaya destek veren vatandaşlar, şehitler için evlerinin balkonuna Türk bayrakları astı.

 • Pakistan'da on binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenledi
  14 Oca Pakistan'da on binlerce kişi Filistin'e destek gösterisi düzenledi

  Pakistan'ın Karaçi kentinde, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 100'üncü gününde Cemaat-i İslami (JI) Partisi tarafından organize edilen gösteri düzenlendi. Göstericiler, İsrail'in saldırılarını kınayarak, saldırıların derhal durdurulması ve Müslüman liderlere Filistin konusunda birlik olmaları çağrısında bulundu.

 • İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri AA'nın 'Yılın Kareleri'ni oyladı
  12 Oca İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri AA'nın "Yılın Kareleri"ni oyladı

  İstanbul'daki bazı üniversitelerin rektörleri, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

 • Solunum Yoluyla Bulaşan Hastalıklara Karşı Maske, Mesafe ve Hijyen Öneriliyor
  12 Oca Solunum Yoluyla Bulaşan Hastalıklara Karşı Maske, Mesafe ve Hijyen Öneriliyor

  Son günlerde solunum yoluyla bulaşan enfeksiyon hastalıklarının artması üzerine Kovid-19 döneminde olduğu gibi maske, mesafe ve hijyen önlemleri öneriliyor. Grip vakalarının da arttığı belirtilirken, özellikle riskli gruplara grip aşısı yapılması gerektiği vurgulanıyor. Hastanelerdeki yoğun başvuruların ise sağlık hizmetini aksattığı ve bulaş riskini artırdığı ifade ediliyor. Bu nedenle maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması önem taşıyor.

 • Çoklu viral enfeksiyon salgınında yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluk artıyor
  12 Oca Çoklu viral enfeksiyon salgınında yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluk artıyor

  Sağlık meslek kuruluşları ve uzmanlık dernekleri, çoklu viral enfeksiyonların bir arada görüldüğü bir salgın yaşandığını belirterek, yoğun bakım ve acil servislerdeki yoğunluğun giderek arttığına dikkat çekiyor.

 • Kuaförlerde Mesleksel Alerjik Hastalıkların Değerlendirilmesi Projesi Tamamlandı
  11 Oca Kuaförlerde Mesleksel Alerjik Hastalıkların Değerlendirilmesi Projesi Tamamlandı

  ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) ile Ankara Üniversitesi İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Bilim Dalları ortak projesi olarak 2021 yılında başlayan, 'kuaförlerde mesleksel alerjik hastalıkların değerlendirilmesi' projesi tamamlandı. Proje araştırmacılarından ERÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İnsu Yılmaz, kuaförlerin solunumsal ve cilt hastalıkları açısından risk grubunda olduğunu belirtti. Proje sonucunda kuaförlerde en sık görülen hastalığın egzema olduğu ve kimyasallara maruziyetin önemli bir etken olduğu ortaya çıktı.

 • Kuaförlerde Mesleksel Alerjik Hastalıkların Değerlendirilmesi Projesi Tamamlandı
  11 Oca Kuaförlerde Mesleksel Alerjik Hastalıkların Değerlendirilmesi Projesi Tamamlandı

  ERCİYES Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi'nin ortak projesi olan 'kuaförlerde mesleksel alerjik hastalıkların değerlendirilmesi' projesi tamamlandı. Proje sonucunda, kuaförlerin solunumsal ve cilt hastalıkları açısından risk grubunda olduğu belirlendi. Kuaförlerde en sık görülen hastalık egzema olarak tespit edildi. Ayrıca, kuaförlerin kimyasallara maruz kalma oranı ve eldiven kullanımının da hastalıklara etkisi olduğu vurgulandı.

 • Kayseri'de Endonezyalı üniversite öğrencisi için tören düzenlendi
  10 Oca Kayseri'de Endonezyalı üniversite öğrencisi için tören düzenlendi

  Kayseri'de basketbol oynarken rahatsızlanıp hayatını kaybeden Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya Rahman için eğitim gördüğü Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi önünde tören düzenlendi. Rahman, ailesinin isteği üzerine Talas ilçesinde toprağa verildi. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, Rahman'ın arkadaşları hastane önünde gözyaşı döktü.

 • Kayseri'de basketbol oynarken rahatsızlanan Endonezyalı öğrenci toprağa verildi
  10 Oca Kayseri'de basketbol oynarken rahatsızlanan Endonezyalı öğrenci toprağa verildi

  KAYSERİ'de basketbol oynarken rahatsızlanarak hayatını kaybeden Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya Rahman için tören düzenlendi. Rahman'ın ailesinin isteği üzerine Talas ilçesinde defnedildi.

 • Endonezyalı öğrenci Kemas Raditya Rahman, Kayseri'de basketbol oynarken hayatını kaybetti
  08 Oca Endonezyalı öğrenci Kemas Raditya Rahman, Kayseri'de basketbol oynarken hayatını kaybetti

  KAYSERİ'de, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde basketbol oynarken rahatsızlanarak hayatını kaybeden Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya Rahman'ın (19), ev arkadaşı Faiz Abddurrahman ve Türkçe öğretmeni Medine Bakırdöğen DHA'ya konuştu.

 • Endonezyalı Üniversite Öğrencisi Kemas Raditya Rahman'ın Hayatını Kaybetmesi
  08 Oca Endonezyalı Üniversite Öğrencisi Kemas Raditya Rahman'ın Hayatını Kaybetmesi

  KAYSERİ'de, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde basketbol oynarken rahatsızlanarak hayatını kaybeden Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya Rahman'ın (19), ev arkadaşı Faiz Abddurrahman ve Türkçe öğretmeni Medine Bakırdöğen DHA'ya konuştu.

 • KAYSERİ'de Endonezyalı üniversite öğrencisi basketbol oynarken hayatını kaybetti
  07 Oca KAYSERİ'de Endonezyalı üniversite öğrencisi basketbol oynarken hayatını kaybetti

  Kayseri'de Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde basketbol oynarken rahatsızlanarak yere düşen Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya R. (19), hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, Kemas Raditya R.'nin astım hastası olduğu iddia edildi.

 • Endonezyalı üniversite öğrencisi basketbol oynarken hayatını kaybetti
  07 Oca Endonezyalı üniversite öğrencisi basketbol oynarken hayatını kaybetti

  KAYSERİ'de, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde basketbol oynarken rahatsızlanarak yere düşen Endonezyalı üniversite öğrencisi Kemas Raditya R. (19), hayatını kaybetti.

 • Kayseri'de basketbol oynarken rahatsızlanan Endonezyalı üniversite öğrencisi hayatını kaybetti
  07 Oca Kayseri'de basketbol oynarken rahatsızlanan Endonezyalı üniversite öğrencisi hayatını kaybetti

  Kayseri'de Erenköy Mahallesi'ndeki bir parkta basketbol oynayan Endonezyalı üniversite öğrencisi aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahalelere rağmen genç kurtarılamadı. Üniversiteden arkadaşları hastane önünde gözyaşı döktü. Öğrencinin astım rahatsızlığı olduğu belirtildi.

 • Haftanın tarihine bakış
  07 Oca Haftanın tarihine bakış

  Ömrünü Kıbrıs davasına adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, tedavi gördüğü Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Ocak 2012'de 88 yaşında vefat etti.

 • Çocuk ve Ergenlerin Kumar ve Bahis Bağımlılığına Karşı Eğitim Önemli
  04 Oca Çocuk ve Ergenlerin Kumar ve Bahis Bağımlılığına Karşı Eğitim Önemli

  Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinden Doktor Öğretim Üyesi Esra Hoşoğlu, çocuk ve ergenleri kumar ve bahis gibi riskli davranışlardan korumak için ailelere ve eğitimcilere sağlanacak eğitim ve bilinçlendirme ile dijital okuryazarlık eğitiminin önemli olduğunu bildirdi.

 • Üsküdar'da Kiracıya Saldırı: Ev Sahibi Kiraları İki Kez Tahsil Etti
  04 Oca Üsküdar'da Kiracıya Saldırı: Ev Sahibi Kiraları İki Kez Tahsil Etti

  Üsküdar'da bir ev sahibi, kiracısından kirayı artırmasını istedi ve daha sonra 2023 yılına ait kiraları ödemediğini iddia ederek tahliye davası açtı. Ev sahibi, kiraları elden aldığını söyleyen kiracının kardeşine saldırdı. Kiracı, polis merkezine gittikten sonra tahliye davası açıldığını öğrendi ve 2023 yılında elden verdiği kiraları tekrar banka hesabına yatırmak zorunda kaldığını belirtti. Olay cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Elazığ'da esnaf, veresiye isteyen müşterilere ilginç bir cevap veriyor
  03 Oca Elazığ'da esnaf, veresiye isteyen müşterilere ilginç bir cevap veriyor

  Elazığ'da bir kıraathane işletmecesi, veresiye isteyen müşterilerden kurtulmak için iş yerinin camına ilginç bir yazı astı. İş yerinin giriş kısmına asılan yazıda, müşterilerin sıkça kullandığı bahaneler geçersiz ilan edildi. Esnaf, veresiye isteyen ve çeşitli bahaneler sunan kişilere karşı bu yöntemi tercih ettiğini belirtti.

 • İzmir'den Artistik Buz Pateni Milli Takımına 12 Sporcu Katıldı
  03 Oca İzmir'den Artistik Buz Pateni Milli Takımına 12 Sporcu Katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde antrenmanlarını sürdüren çocuk patenciler, ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarılar elde ediyor. Milli takım kampına en fazla sporcu gönderen il olan İzmir, yeni başarılar için çalışmalarını sürdürüyor. Artistik buz pateni branşı Türkiye'de hızla gelişirken, sporcular uluslararası yarışmalarda Türkiye'yi temsil etmek ve olimpiyatlarda başarılar elde etmek istiyor.

 • Fatih'te Yılbaşı Gecesi Silahlı Saldırı: 17 Yaşındaki Genç Ağır Yaralandı
  03 Oca Fatih'te Yılbaşı Gecesi Silahlı Saldırı: 17 Yaşındaki Genç Ağır Yaralandı

  Fatih'te yaşanan olayda, iddiaya göre Ercan D., yılbaşı gecesi otomobilin içinde bulunan 17 yaşındaki Melek Nur Özgener'i başından vurarak ağır yaraladı. Şüpheli, yaralı genç kızı hastanenin önüne bıraktıktan sonra kayıplara karıştı. Baba Bülent Özgener, saldırganın daha önce de suç işlediğini ve serbest bırakıldığını belirtti. Polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

 • Tokat'ta 50 Bitkiden Reçel Yapan Kadın
  28 Ara Tokat'ta 50 Bitkiden Reçel Yapan Kadın

  Tokat'ta yaşayan Havva Çifçier, doğada topladığı 50 farklı bitkiden reçel yaparak ev ekonomisine katkı sağlıyor. Çifçier'in hayali ise kahvaltı salonu ve üretim tesisi kurmak.

 • ÇOCUK ACİL VE YOĞUN BAKIMLARDA RSV VE İNFLUENZA VAKALARINDA ARTIŞ
  23 Ara ÇOCUK ACİL VE YOĞUN BAKIMLARDA RSV VE İNFLUENZA VAKALARINDA ARTIŞ

  ÇOCUK Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. Dinçer Yıldızdaş, kışın gelmesiyle çocuk acil ve yoğun bakımlarda, solunum yolu enfeksiyonlarına yol açan RSV (Respiratuar Sinsityal Virüs) ve influenza enfeksiyonuna bağlı vakalarda artış yaşandığını söyledi.

 • ÇOCUK ACİL VE YOĞUN BAKIMLARDA RSV VE İNFLUENZA VAKALARINDA ARTIŞ
  23 Ara ÇOCUK ACİL VE YOĞUN BAKIMLARDA RSV VE İNFLUENZA VAKALARINDA ARTIŞ

  Özlem YURTÇU KARABULUT, Burak KESKİNCİ / İstanbul, - ÇOCUK Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr.

 • Çocuklarda mevsimsel enfeksiyonlar artıyor
  22 Ara Çocuklarda mevsimsel enfeksiyonlar artıyor

  Ankara Etlik Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Kaman, çocuklarda mevsimsel etkiyle üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış yaşandığını ve en sık, özellikle 0-2 yaş aralığındaki bebekler açısından risk oluşturan Respiratuar Sinsityal Virüsle (RSV) karşılaştıklarını bildirdi.

 • SMA Hastası Kızının Hayalini Gerçekleştiren Anne
  22 Ara SMA Hastası Kızının Hayalini Gerçekleştiren Anne

  Antalya'da yaşayan Kamile Kurt, SMA hastası kızının sözünü yerine getirmek için kurduğu dernek ile SMA'lı çocuklara umut oluyor. Kızının hayalini gerçekleştirmek için kurdukları dernek aracılığıyla SMA'lı çocuklara yardım elini uzatan Kurt, çocuklara yardım ederek kızının acısını dindirmeye çalışıyor.

 • Andız kozalaklarından pekmez üretimi
  20 Ara Andız kozalaklarından pekmez üretimi

  Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde, yüksek rakımlı dağlardan toplanan andız kozalakları kaynatılarak pekmeze dönüştürülüyor. İlçenin coğrafi tescilli lezzeti olan Andız pekmezi, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor ve Türkiye'nin farklı bölgelerine gönderiliyor.

 • Başakşehir'de hamile öğretmene saldıran veli kamerada
  19 Ara Başakşehir'de hamile öğretmene saldıran veli kamerada

  Başakşehir'de bir okulda, hamile öğretmeni darp eden ve polis ekiplerince gözaltına alınan veli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Velinin öğretmene saldırı anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

 • Başakşehir'de hamile öğretmene saldıran veli tutuklandı
  19 Ara Başakşehir'de hamile öğretmene saldıran veli tutuklandı

  Başakşehir'de bir okulda hamile öğretmeni darp eden veli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Saldırı anı güvenlik kameralarına yansıdı.

 • Liseli öğrenci arkadaşlarını tabancayla kovaladı
  19 Ara Liseli öğrenci arkadaşlarını tabancayla kovaladı

  Küçükçekmece'de bir lise öğrencisi, arkadaşlarıyla sokak ortasında çıkan tartışma sonucunda tabancayla ateş ederek arkadaşlarını kovaladı. Olayda 2 kişi yaralanırken, şüpheli gözaltına alındı.

Advertisement