Son dakika Çanakkale Valiliği haberleri, Çanakkale Valiliği son dakika, son dakika Çanakkale Valiliği

Son Dakika Çanakkale Valiliği Haberleri

 • Çanakkale'de Sağanak Yağış Sonucu Karamenderes Çayı Taştı
  14 Şub Çanakkale'de Sağanak Yağış Sonucu Karamenderes Çayı Taştı

  Çanakkale'de 2 gündür etkili olan sağanak yağışlar sonucu Karamenderes Çayı taştı. Buğday tarlaları sular altında kalırken, jandarma ekipleri güvenlik önlemleri aldı. Vatandaşlardan çay yatağına yaklaşmamaları istendi.

 • Çanakkale'de Karamenderes Çayı taştı, buğday tarlaları su altında kaldı
  14 Şub Çanakkale'de Karamenderes Çayı taştı, buğday tarlaları su altında kaldı

  Çanakkale'de etkili olan sağanak sonrası Karamenderes Çayı taştı ve buğday tarlaları su altında kaldı. Kalafat köyü ile Yeniköy yolu ulaşıma kapandı. Çay yatağına yaklaşmamaları konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.

 • Çanakkale'de Karamenderes Çayı taştı, tarlalar sular altında kaldı
  14 Şub Çanakkale'de Karamenderes Çayı taştı, tarlalar sular altında kaldı

  Çanakkale'de 2 gündür devam eden sağanak yağışların ardından Karamenderes Çayı, debisinin yükselmesi nedeniyle taştı. Bölgede bazı tarlalar sular altında kalırken, Kalafat köyü ile Yeniköy yolu ulaşıma kapandı. Çanakkale Valiliği, vatandaşları çay yatağına yaklaşmamaları konusunda uyardı.

 • Çanakkale'de sağanak yağışlar sonucu Karamenderes Çayı taştı
  13 Şub Çanakkale'de sağanak yağışlar sonucu Karamenderes Çayı taştı

  Çanakkale'de 2 gündür devam eden sağanak yağışların ardından Karamenderes Çayı, debisinin yükselmesi nedeniyle taştı. Bölgede bazı tarlalar sular altında kalırken, Kalafat köyü ile Yeniköy yolu ulaşıma kapandı. Çay yatağına yaklaşmamaları konusunda vatandaşlara uyarı yapıldı.

 • Çanakkale'yi sağanak vurdu, kentte motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkışı yasaklandı
  12 Şub Çanakkale'yi sağanak vurdu, kentte motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkışı yasaklandı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün turuncu kodla uyardığı Çanakkale'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kepez Çayı taştı ve bazı tekneler zarar gördü. Valilik, olumsuz hava koşulları nedeniyle motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkmasını yasakladı.

 • Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi
  11 Şub Çanakkale'de fırtına nedeniyle feribot seferleri iptal edildi

  Çanakkale'de Kuzey Ege'de etkili olması beklenen fırtına nedeniyle Bozcaada ve Gökçeada ilçelerine yarın için planlanan bazı feribot seferleri iptal edildi. Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan GESTAŞ firması, Ege Denizi'nin kuzeyinde beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de fırtına ve sağanak uyarısında bulundu.

 • Çanakkale'deki Apollon Smintheus Tapınağı ve fare minyatürleri EMITT Fuarı'nda tanıtıldı
  09 Şub Çanakkale'deki Apollon Smintheus Tapınağı ve fare minyatürleri EMITT Fuarı'nda tanıtıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde bulunan Apollon Smintheus Tapınağı ve mitolojik fare minyatürleri, 27. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda sergilendi. Fuarda, tapınak ve fare minyatürleri hakkında bilgi verildi ve ziyaretçilerin ilgisi çekildi. Tapınak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve İÇDAŞ AŞ'nin desteğiyle yapılan kazı çalışmalarıyla arkeoloji tarihine ışık tutuyor.

 • Çanakkale Valisi Yangın Mağduru Aileyi Ziyaret Etti
  01 Şub Çanakkale Valisi Yangın Mağduru Aileyi Ziyaret Etti

  Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Fevzipaşa Mahallesi'nde çıkan yangında evleri zarar gören aileyi ziyaret etti. Vali Aktaş, aileye geçmiş olsun dileklerini ileterek, yardım ve destek sağlanacağını belirtti. Evleri zarar gören aileye nakdi yardım yapılarak, konutun onarımı için çalışma başlatıldı. Ayrıca, aile fertlerine psikolojik ve sosyal destek hizmeti verilmeye başlandı.

 • Çanakkale'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi
  24 Oca Çanakkale'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Çanakkale'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu 2024 Yılı 1'inci toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmaları değerlendirildi ve 2024 yılı eylem planı hakkında bilgi verildi.

 • Çanakkale'de Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Motosiklet Trafiğe Yasaklandı
  19 Oca Çanakkale'de Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Motosiklet Trafiğe Yasaklandı

  Çanakkale'de yarın saat 12.00'den gece saat 23.59'a kadar motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkması tedbiren yasaklandı. Meteoroloji'nin uyarısına göre, Çanakkale'de yağmur bekleniyor.

 • Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Engellilik Sınırlarını Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor
  18 Oca Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Engellilik Sınırlarını Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor

  Engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap vererek, engelliliğin sınırlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen Engelsiz Çanakkale Çalıştayı sona erdi. Çalıştayda, kentte erişilebilirlik, kurumsal hizmetlere erişim, afetlerde engellilik, engelli istihdamı ve engellilere yönelik yenilikçi fikirler gibi konular ele alındı. Çalıştay sonucunda çıkan öneri ve tespitlerin hayata geçirilmesiyle Çanakkale'de engelliler için önemli bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

 • Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Engellilik Sınırlarını Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor
  17 Oca Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Engellilik Sınırlarını Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor

  Çanakkale Valiliği himayelerinde düzenlenen Engelsiz Çanakkale Çalıştayı, engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap vererek engelliliğin sınırlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Çalıştayda, engelli vatandaşların yaşadığı sorunlar tartışılacak, çözüm önerileri sunulacak ve bir rapor hazırlanacak. Ayrıca, ulaşım, iş yeri ve istihdam gibi konular ele alınarak engellilik konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

 • Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Gerçekleştirildi
  17 Oca Engelsiz Çanakkale Çalıştayı Gerçekleştirildi

  Çanakkale Valiliği himayesinde düzenlenen Engelsiz Çanakkale Çalıştayı, engelli bireylerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde yapılandırılmasını desteklemek amacıyla gerçekleştirildi. Çalıştaya, Vali İlhami Aktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Şuayip Üner, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Ümit Burunlular ve birçok kurum temsilcisi katıldı.

 • Çanakkale'de Motosiklet ve Scooter Trafiğe Çıkması Yasaklandı
  16 Oca Çanakkale'de Motosiklet ve Scooter Trafiğe Çıkması Yasaklandı

  Çanakkale Valiliği, Bayramiç, Çan ve Yenice ilçelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlardan dolayı motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin akşam saat 18.00'e kadar trafiğe çıkması yasaklandı. İl merkezi ve diğer ilçelerdeki motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkma yasağı kaldırıldı.

 • Çanakkale'de Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Motosiklet ve Scooter Trafiği Yasaklandı
  15 Oca Çanakkale'de Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Motosiklet ve Scooter Trafiği Yasaklandı

  Çanakkale Valiliği, beklenen olumsuz hava koşulları sebebiyle motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkmasının tedbiren yasaklandığını duyurdu. Yasak, yarın saat 18.00'e kadar geçerli olacak.

 • Çanakkale'de Taşımalı Eğitime Ara Verilecek
  10 Oca Çanakkale'de Taşımalı Eğitime Ara Verilecek

  Çanakkale Valiliği, olumsuz hava koşulları ve beklenen buzlanma sebebiyle 11 Ocak Perşembe il genelinde taşımalı eğitime ara verileceğini duyurdu. Köy okullarında da eğitime 1 gün ara verileceği belirtildi. Ayrıca, aynı gün il genelinde hamile ya da engelli personelin idari izinli sayılacağı açıklandı.

 • Çanakkale Merkez ve 6 İlçede Eğitime 1 Gün Ara Verildi
  10 Oca Çanakkale Merkez ve 6 İlçede Eğitime 1 Gün Ara Verildi

  Çanakkale'de, bugün de etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 6 ilçede eğitime 1 gün ara verildi. Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının ulaşımda aksamaya sebep olabileceği değerlendirildiği belirtilerek, il merkezi ile Ezine, Bayramiç, Yenice, Çan, Eceabat ve Biga ilçelerindeki tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verileceği duyuruldu.

 • ÇANAKKALE MERKEZ VE 6 İLÇEDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ
  10 Oca ÇANAKKALE MERKEZ VE 6 İLÇEDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

  Çanakkale'de, bugün de etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 6 ilçede eğitime 1 gün ara verildi. Alınan son meteorolojik verilere göre olumsuz hava koşullarının ulaşımda aksamaya sebep olabileceği değerlendirildiğinden, il merkezi ile Ezine, Bayramiç, Yenice, Çan, Eceabat ve Biga ilçelerindeki tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilecektir.

 • Çanakkale Valiliği, Taşımalı Eğitime Kar Yağışı Nedeniyle Ara Verdi
  09 Oca Çanakkale Valiliği, Taşımalı Eğitime Kar Yağışı Nedeniyle Ara Verdi

  Çanakkale Valiliği, olumsuz hava şartları ve beklenen kar yağışı sebebiyle yarın il genelinde taşımalı eğitime ara verildiğini duyurdu. Köy okullarında görev yapan öğretmenlerin birçoğunun günübirlik okullara gidip geldiği ve öğrencilerin çoğunun taşıma yoluyla eğitime eriştiği belirtilerek, eğitime ara verilmesi kararının ilçe bazında kaymakamlıklarca değerlendirilerek alınacağı ifade edildi. Ayrıca, yarın il genelinde hamile ve engelli personellerin 1 gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

 • Çanakkale'de Motosiklet ve Motokuryelere Trafik Yasağı
  06 Oca Çanakkale'de Motosiklet ve Motokuryelere Trafik Yasağı

  Çanakkale'de beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle motosiklet, motokurye, elektrikli skuter ve skuterlerin trafiğe çıkışı yasaklandı. Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada, hava koşullarının 8 Ocak saat 09.00'a kadar riskli olacağı belirtilerek, vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

 • AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Karabiga'da İncelemelerde Bulundu
  29 Ara AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Karabiga'da İncelemelerde Bulundu

  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Karabiga beldesinde yapılan incelemelerde bulundu. Gider, Mustafa Kemal Ortaokulu'nun açılış törenine katıldı, Taş Mektep'i ziyaret etti ve engelli bakım merkezini ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı. Ayrıca, TOKİ inşaatında incelemelerde bulunan Gider, Karabiga esnafını da ziyaret etti. Gider, Çanakkale için yeni bir TOKİ projesi hazırlandığını ve AK Parti hizmet belediyeciliğiyle tanışacağını belirtti.

 • Çanakkale'de Motosiklet ve Scooter Trafiğe Yasaklandı
  21 Ara Çanakkale'de Motosiklet ve Scooter Trafiğe Yasaklandı

  Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkması tedbiren yasaklandı. Meteorolojik uyarıya göre, Çanakkale'de kuvvetli yağış bekleniyor.

 • Çanakkale'de sağanak; dereler taştı, ekipler teyakkuzda
  16 Ara Çanakkale'de sağanak; dereler taştı, ekipler teyakkuzda

  Çanakkale'de etkili olan sağanak nedeniyle Gülpınar-Babakale köy yolunun trafiğe kapatıldığı açıklandı. Kalabaklı köyünde ise bir ev sel suları nedeniyle zarar gördü.

 • GÜLPINAR-BABALALE YOLU TRAFİĞE KAPATILDI
  16 Ara GÜLPINAR-BABALALE YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  Çanakkale'de etkili olan sağanak nedeniyle Gülpınar-Babakale köy yolunda yaprak ve balçık kayması yaşandı. Yol trafiğe kapatıldı. Ayrıca Kalabaklı köyünde yaşanan taşkın sonucu 1 ev zarar gördü.

 • Çanakkale'de sağanak yağış sonrası köy yolu trafiğe kapatıldı
  16 Ara Çanakkale'de sağanak yağış sonrası köy yolu trafiğe kapatıldı

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yaşanan sağanak yağış sonrası Gülpınar-Babakale köy yolu, kayan yaprak ve balçık nedeniyle trafiğe kapatıldı. Sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları ve trafik işaretlerine dikkat etmeleri istendi.

 • Çanakkale'de sağanak yağış etkili oldu
  16 Ara Çanakkale'de sağanak yağış etkili oldu

  Çanakkale'de dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle dereler taştı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Kepez Deresi'ndeki taşkın devam ederken, ekipler su tahliye ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Kalabaklı köyü yolunda trafik kapatıldı ve motosiklet kullanımı yasaklandı.

 • Çanakkale Valiliği'nden yoğun yağış uyarısı
  16 Ara Çanakkale Valiliği'nden yoğun yağış uyarısı

  Çanakkale Valiliği, gün boyu devam edecek yoğun yağış dolayısıyla vatandaşların dere yataklarından uzak durmaları, su birikintilerine araçları ile girmemeleri uyarısında bulundu. Kamu kurum ve kuruluşlarının tedbirler aldığı belirtilirken, vatandaşların can ve mal güvenliği açısından dikkatli olmaları istendi.

 • Çanakkale'de sağanak nedeniyle dere taştı (5)
  16 Ara Çanakkale'de sağanak nedeniyle dere taştı (5)

  ÇARDAK'TA TARLA VE BAHÇELER SU ALTINDA KALDIÇanakkale'de sağanak kent genelinde etkisini sürdürürken, yağış nedeniyle Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesi Ova Mahallesi'nde bazı bahçe ve tarlalar su altına kaldı.

 • Çanakkale'de sağanak yağış sonrası dere taştı
  15 Ara Çanakkale'de sağanak yağış sonrası dere taştı

  Çanakkale'de öğleden sonra etkili olan sağanak yağış sonrası Kalabaklı köyünde dere taştı. İl Özel İdaresi ve Belediye ekipleri temizlik çalışması yapıyor.

 • KÖY YOLU TRAFİĞE KAPATILDI
  15 Ara KÖY YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

  Çanakkale'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kalabaklı köy yolu trafiğe kapatıldı. Çanakkale Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda bugün saat 19.00'dan başlayarak, yarın saat 14.00'a kadar kent genelinde motosiklet, skuter, elektrikli skuter ve motosikletli kuryelerin trafiğe çıkması tedbiren yasaklandı.

 • Çanakkale'de sağanak yağış nedeniyle köy yolu trafiğe kapatıldı
  15 Ara Çanakkale'de sağanak yağış nedeniyle köy yolu trafiğe kapatıldı

  Çanakkale'nin Kalabaklı köyünde yaşanan yoğun yağış sonucu dere taştı ve köy yolunda ulaşım durdu. Sürücülerin alternatif güzergahları kullanmaları ve trafik işaretlerine dikkat etmeleri istendi.

 • Çanakkale'de yangın mağduru üreticilere tohum dağıtıldı
  05 Ara Çanakkale'de yangın mağduru üreticilere tohum dağıtıldı

  Çanakkale'de meydana gelen orman yangınlarında zarar gören üreticilere 61 ton tohumluk buğday ve arpa dağıtımı yapıldı. Dağıtılan tohumlar, 2 bin 550 dekar alanda ekilerek üretime katkı sağlayacak.

 • Çanakkale'de Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Motosiklet Trafiği Yasaklandı
  03 Ara Çanakkale'de Olumsuz Hava Şartları Nedeniyle Motosiklet Trafiği Yasaklandı

  Çanakkale'de olumsuz hava şartları nedeniyle 4 Aralık Pazartesi günü saat 00.00'dan başlayarak aynı gün saat 12.00'ye kadar motosiklet, scooter, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkması yasaklandı. Çanakkale Valiliği, Meteoroloji'nin fırtına uyarısı üzerine bu tedbiri aldı.

 • Cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 kadın tarım işçisinden şehitlik ziyareti
  20 Kas Cumhuriyetin 100'üncü yılında 100 kadın tarım işçisinden şehitlik ziyareti

  'Cumhuriyetimizin 100. Yılında Üreten, Alın Terini Toprağa Döken 100 Kadın Tarım İşçisiyle Şehitlerimizin Yanındayız' projesi çerçevesinde, tarım alanlarında çalışmak üzere il dışından Çanakkale'ye gelen, 100 kadın tarım işçisi Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanda şehitlik...

 • Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı için meşaleler yandı
  29 Eki Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı için meşaleler yandı

  Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen fener alayında meşaleler Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümü için yandı. On binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

 • Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı için meşaleler yandı
  29 Eki Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı için meşaleler yandı

  Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen fener alayında meşaleler Cumhuriyet'in 100'üncü yıldönümü için yandı. On binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

 • Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları fener alayıyla coşkuyla yaşandı
  29 Eki Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları fener alayıyla coşkuyla yaşandı

  Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen fener alayında vatandaşlar, 2023 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla yürüyerek cumhuriyet coşkusunu yaşadı. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında kartpostallık görüntüler oluştu.

 • Çanakkale Valiliği'nden CHP Milletvekiline protokolde yer verilmedi
  29 Eki Çanakkale Valiliği'nden CHP Milletvekiline protokolde yer verilmedi

  Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan'a protokol tribününde yer verilmedi. Güneşhan, törenleri halkın içinde ayakta takip ettiğini belirterek, durumu Çanakkale halkına yapılan bir saygısızlık olarak nitelendirdi.

 • Serbest Dalış Rekortmeni Birgül Erken, Çanakkale'de Dalış Gerçekleştirdi
  28 Eki Serbest Dalış Rekortmeni Birgül Erken, Çanakkale'de Dalış Gerçekleştirdi

  Serbest dalış rekortmeni milli sporcu Birgül Erken, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çanakkale'de dalış gerçekleştirdi. Çanakkale Valiliği himayesinde düzenlenen etkinlikte, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerin gösterileri sunuldu. Erken'in 100 metre yatay anı dalışını tamamlamasının ardından genç sporcular, balonları gökyüzüne bıraktı. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Erken'e çiçek takdim etti ve genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Erken, etkinlikte yer alan genç sporcuların kendisine eşlik etmesinden heyecan ve mutluluk duyduğunu belirtti.

 • Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni düzenlendi
  28 Eki Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı çelenk sunma töreni düzenlendi

  Çanakkale Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'nda, Cumhuriyet'in 100. yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunumu gerçekleştirildi. Törene, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve birçok kişi katıldı.

 • Troya'dan Cumhuriyet'e 100'üncü yıl yürüyüşü
  23 Eki Troya'dan Cumhuriyet'e 100'üncü yıl yürüyüşü

  Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100'üncü yılı etkinlikleri çerçevesinde, Çanakkale Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, 'Troya'dan Cumhuriyete 100. Yıl Yürüyüşü' gerçekleştirildi.

 • Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı için Türk Bayrağı Kampanyası Başlatıldı
  19 Eki Çanakkale'de Cumhuriyet Bayramı için Türk Bayrağı Kampanyası Başlatıldı

  Çanakkale Valiliği, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında vatandaşların ev ve iş yerlerine Türk bayrağı asması için kampanya başlattıklarını duyurdu. Valilik, il genelindeki resmi kurumlar, özel işyerleri ve konutlarda Türk Bayrağı asılması için bayrak temin edeceğini belirtti.

 • Çanakkale'de Muhtarlar Günü Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi
  19 Eki Çanakkale'de Muhtarlar Günü Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi

  Çanakkale'de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene çeşitli yetkililer ve muhtarlar katıldı.

 • 2400 Yıllık Antik Kentte Salgın Araştırması
  14 Eki 2400 Yıllık Antik Kentte Salgın Araştırması

  Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan Alexandria Troas Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmaları, antropologlar tarafından incelenecek iskeletlerin salgın yaşanıp yaşanmadığını ortaya çıkaracak. Kazı başkanı Prof. Dr. Erhan Öztepe, iskeletlerin beslenme yetersizliği ve tek tip beslenme kaynaklı hastalıklardan öldüğünü belirtti. Salgın yaşanıp yaşanmadığını net bir şekilde belirlemek için daha fazla iskelet bulunması gerektiğini söyleyen Öztepe, antik kentin forum alanında 4 mezarın ortaya çıkarıldığını ve bu alanın zamanla mezarlık olarak kullanıldığını ifade etti.

 • Çanakkale'deki Alexandria Troas Antik Kenti'nde 2 bin yıllık bronz sikkeler bulundu
  08 Eki Çanakkale'deki Alexandria Troas Antik Kenti'nde 2 bin yıllık bronz sikkeler bulundu

  Çanakkale Boğazı'nda bulunan Alexandria Troas Antik Kenti'nde gerçekleştirilen kazı çalışmalarında, 2 bin yıllık 2 bronz sikke bulundu. Sikkelere göre antik kentin bir Roma kolonisine dönüştüğü döneme ait olduğu belirlendi. Ayrıca kazılarda bin 700 ve 2 bin yıl öncesine ait seramikler ve tüketilmiş bir horoz türüne ait kemik buluntuları da ele geçirildi.

 • 2 bin 400 yıl önceki ekonomik zorlukları kazıdaki iskeletlerden belirlediler
  03 Eki 2 bin 400 yıl önceki ekonomik zorlukları kazıdaki iskeletlerden belirlediler

  Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyündeki 2 bin 400 yıllık Alexandria Troas Antik Kenti'nde yapılan kazı çalışmalarında, en son yaşam evresinin izleri ortaya çıkarıldı. Kazılar sonucunda kentin ekonomisinin küçüldüğü, nüfusun azaldığı ve beslenmenin büyük bir sorun olduğu bir dönem tespit edildi. İskeletler üzerinde yapılan analizlerle kısıtlı beslenmeden kaynaklanan hastalıkların varlığı da belirlendi.

 • Çanakkale'de 2 Bin 400 Yıllık Antik Kentte Restorasyon Çalışmaları Başladı
  03 Eki Çanakkale'de 2 Bin 400 Yıllık Antik Kentte Restorasyon Çalışmaları Başladı

  Çanakkale Boğazı'nda bulunan Alexandria Troas Antik Kenti'nde, 1850 yıllık Polygonal yapısının restorasyon çalışmaları başladı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Erhan Öztepe, yapıyı dijital ortamda ayağa kaldırma çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.

 • Gelibolu Maratonu'nda 8. yıl kutlamaları
  24 Eyl Gelibolu Maratonu'nda 8. yıl kutlamaları

  Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Alan'da düzenlenen Gelibolu Maratonu, bu yıl 8. kez gerçekleştirildi. Yaklaşık 14 farklı ülkeden 3 bin 500 kişinin katıldığı maraton, Kilitbahir Kalesi'nden başlayıp aynı noktada sona erdi. Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, etkinliğin Gelibolu'yu dünyanın buluşma noktası haline getirdiğini belirtti.

 • Çanakkale'de Üreten Kadın Kooperatifleri Dijitalleşiyor
  14 Eyl Çanakkale'de Üreten Kadın Kooperatifleri Dijitalleşiyor

  Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hibelendirilen Çanakkale Valiliği'nin yararlanıcısı olan Çanakkale İl Özel İdaresi, 'Üreten Kadın Kooperatifleri Dijitalleşiyor' adlı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Projesi kapsamında kadın kooperatifleri üyelerine eğitim verdi. Eğitimlerde kooperatifçilik, e-ticaret, markalaşma ve ambalajlama konularında uzmanlar görev aldı. Proje faaliyetleriyle kadın kooperatiflerinin üretim, pazarlara erişim ve markalaşma sorunlarına çözüm bulunmaya çalışılıyor. Ayrıca, kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satışlarını artırmak için satış alanları açıldığı ve e-ticaret platformunun hazırlıklarının sürdüğü belirtildi.

 • Assos Antik Kenti'nde 2300 yıllık izler bulundu
  12 Eyl Assos Antik Kenti'nde 2300 yıllık izler bulundu

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Ören Yeri'nde yapılan kazılarda, 2 bin 300 yıl öncesine ait çöplükte bulunan buluntular, Assos Antik Kenti'nin geç Roma dönemine ait yaşam izlerini aydınlatacak nitelikte. Kazı çalışmaları, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Arslan başkanlığında yürütülüyor.

 • Çanakkale'de İlköğretim Haftası Kutlamaları Kortej Yürüyüşüyle Başladı
  11 Eyl Çanakkale'de İlköğretim Haftası Kutlamaları Kortej Yürüyüşüyle Başladı

  Çanakkale'de 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nın başlaması dolayısıyla Kordon Boyu'nda düzenlenen kortej yürüyüşüne binlerce öğrenci katıldı. İlkokul, ortaokul ve okul öncesi öğrencilerin yer aldığı yürüyüş, Çanakkale Valiliği önünde sona erdi.

 • Çanakkale'de 26 ilden 750 bisikletli şehit ve gaziler için pedal çevirdi
  03 Eyl Çanakkale'de 26 ilden 750 bisikletli şehit ve gaziler için pedal çevirdi

  Çanakkale Bisiklet Platformu (ÇABİP) tarafından bu yıl 12. kez düzenlenen, Çanakkale Valiliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca desteklenen "Çanakkale Bisiklet Turu Şehitlere Saygı Sürüşü"ne 26 ilden 750 bisikletli şehit ve gaziler için...

 • Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve 7 Sanık Hakkında İddianame Hazırlandı
  01 Eyl Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve 7 Sanık Hakkında İddianame Hazırlandı

  Çanakkale'de rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklanan ve görevinden uzaklaştırılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in de aralarında olduğu 8 sanık hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, rüşvet almak ve vermek suçlamaları yer alıyor.

 • Eski Gökçeada Belediye Başkanı Çetin'e 'hayvan hırsızlığı' suçuna yönelik rüşvet soruşturması
  01 Eyl Eski Gökçeada Belediye Başkanı Çetin'e 'hayvan hırsızlığı' suçuna yönelik rüşvet soruşturması

  Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla hakkında yürütülen soruşturmada İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan ve tutuklanan Belediye Başkanı Ünal Çetin, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Eski belediye başkanı, 'hayvan hırsızlığı' soruşturmasında 'rüşvet' takibine takılmış
  01 Eyl Eski belediye başkanı, 'hayvan hırsızlığı' soruşturmasında 'rüşvet' takibine takılmış

  ÇANAKKALE'nin Gökçeada Belediyesi'ne düzenlenen 'yolsuzluk' ve 'rüşvet' operasyonunda gözaltına alınıp, görevden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Ünal Çetin'in aralarında olduğu 4 şüpheli hakkında 'rüşvet alma' suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

 • Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni
  30 Ağu Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı Töreni

  Çanakkale'de 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende çelenk sunumu, saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve resmi geçit töreni yapıldı. Törene Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen, Çanakkale Belediye Başkan Vekili İrfan Mutluay ve vatandaşlar katıldı.

 • Çanakkale'de Orman Yangını Sonrası Köylülere Destek
  25 Ağu Çanakkale'de Orman Yangını Sonrası Köylülere Destek

  Çanakkale'de meydana gelen orman yangını sonrasında köylülerin hayvanlarının yem ihtiyacını karşılamak için devlet kurumları ve hayırseverler destek sağlıyor. Yangında zarar gören köylerdeki ihtiyaç sahipleri belirlenerek saman ve yemler köylere ulaştırılıyor. Yangından geriye sadece bir dana kalan köylüler, yem ve samana ihtiyaç duyduklarını belirtiyor.

 • Çanakkale'deki Orman Yangını, Üniversite Gözlemevinin Zarar Görmesini Engelleyerek Geçti
  25 Ağu Çanakkale'deki Orman Yangını, Üniversite Gözlemevinin Zarar Görmesini Engelleyerek Geçti

  Çanakkale'de çıkan orman yangını, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Astrofizik Araştırma Merkezi ve Ulupınar Gözlemevi'ni teğet geçti. Yangın, gözlemevinin bulunduğu Ulupınar köyüne kadar ulaşırken, cihazlar zarar görmedi. Rektör Cüneyt Erenoğlu, yapılan bakım çalışmalarının yangını önlediğini belirtti. Gözlemevi Müdürü Faruk Soydugan ise ekipmanların zarar görmediğini açıkladı.

 • Ünlü oyuncu Çanakkale'deki orman yangınlarına tepki gösterdi
  24 Ağu Ünlü oyuncu Çanakkale'deki orman yangınlarına tepki gösterdi

  Çanakkale'de devam eden orman yangınlarına ünlü oyuncu Mustafa Barış Durak da tepki gösterdi. Durak, yangınların ardından yapılan tahliyeleri eleştirerek, her şeyin talan edildiğini söyledi.

 • Çanakkale'de Orman Yangını Nedeniyle 3 Köy ve 3 Mahalle Boşaltıldı
  23 Ağu Çanakkale'de Orman Yangını Nedeniyle 3 Köy ve 3 Mahalle Boşaltıldı

  Çanakkale Valiliği, devam eden orman yangını sebebiyle 3 köy ve 3 mahallenin daha boşaltılması kararı verildiğini açıkladı. Aşağıokçular Köyü Salavat ve Andıktaşı Mahalleleri, Elmacık köyü ve bağlısı Değirmendere Mahallesi ile Çiftlikdere Köyü tedbir amaçlı boşaltılacak olup vatandaşlarımız Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu'nda misafir edilecektir. Rüzgarın kuvvetli olması sebebiyle yangının büyüme riski olduğundan yangın mahalline yakın civardaki köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da teyakkuzda olmaları da önemlidir.

 • Çanakkale'de Orman Yangını Nedeniyle Köyler Boşaltılıyor
  23 Ağu Çanakkale'de Orman Yangını Nedeniyle Köyler Boşaltılıyor

  Çanakkale Valiliği, merkeze bağlı köylerdeki orman yangını nedeniyle Aşağıokçular köyü Salavat ve Andıktaşı mahalleleri, Elmacık köyü ve bağlı olan Değirmendere Mahallesi ile Çiftlikdere köyünün tedbir amacıyla boşaltılacağını duyurdu. Yangın söndürme çalışmaları havadan ve karadan devam ederken, rüzgarın etkisiyle yangının büyüme riski olduğu belirtildi.

 • Çanakkale'de çıkan yangın 20 saattir devam ediyor! Tahliye edilen yerleşim yeri sayısı 9'a yükseldi
  23 Ağu Çanakkale'de çıkan yangın 20 saattir devam ediyor! Tahliye edilen yerleşim yeri sayısı 9'a yükseldi

  Çanakkale'de merkeze bağlı Kayadere köyünde dün saat 11.40'da çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangını kontrol altına almak için çalışmalar sürüyor. Yangın nedeniyle tahliye edilen yerleşim yeri sayısı 9'a yükselirken, Çanakkale Boğazı kuzey-güney gemi geçişlerine kapatıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangının 800 hektarı orman olmak üzere 1500 hektar alanda etkili olduğunu söyledi. Yangında 7 ev küle dönerken, dumandan etkilenen 48 kişi tedavi altına alındı.

 • Orman yangınına müdahale devam ediyor: 2 köy boşaltıldı
  22 Ağu Orman yangınına müdahale devam ediyor: 2 köy boşaltıldı

  Çanakkale'deki orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada Kayadere köyünün ardından Damyeri mevkiinin tedbir amaçlı boşaltıldığını duyurulurken, yakın civardaki köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşların da teyakkuzda olmalarının önemli olduğu belirtildi.

 • Çanakkale'de Orman Yangını: 30 Hava Aracıyla Müdahale Edildi
  22 Ağu Çanakkale'de Orman Yangını: 30 Hava Aracıyla Müdahale Edildi

  Çanakkale'nin merkeze bağlı Kayadere Köyü civarlarında çıkan orman yangınına 30 hava aracıyla müdahale edilmesine rağmen yangın rüzgarının etkisiyle büyüme eğilimi gösterdi. Yağcılar, Aşağıokçular, Kalabaklı, Kızılcaören ve Taşlıtarla köyleri tedbir amaçlı boşaltılacak ve vatandaşlar Terzioğlu kız öğrenci yurdunda misafir edilecektir. Çanakkale-Çan karayolu da tedbir amaçlı trafiğe kapatılmıştır.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: 'Çanakkale Kepez bölgesinde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi trafiği, güney-kuzey yönlü geçici...
  22 Ağu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: "Çanakkale Kepez bölgesinde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi trafiği, güney-kuzey yönlü geçici...

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: "Çanakkale Kepez bölgesinde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi trafiği, güney-kuzey yönlü geçici olarak askıya alındı.

 • Çanakkale'de orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor
  22 Ağu Çanakkale'de orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor

  Çanakkale'de devam eden orman yangınına 9 uçak ve 20 helikopterle müdahale ediliyor.

 • Son dakika: Çanakkale'de devam eden orman yangını şehir merkezine kadar yaklaştı
  22 Ağu Son dakika: Çanakkale'de devam eden orman yangını şehir merkezine kadar yaklaştı

  Çanakkale'nin merkeze bağlı Kayadere köyü yakınında çıkan orman yangınına ekiplerin müdahalesi devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangında can kaybı olmadığını bildirerek, bölgedeki 9 köyün ise boşaltıldığını açıkladı. Öte yandan alevler, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve devlet hastanesinin bulunduğu alanlara kadar yaklaştı.

 • Çanakkale'de orman yangını! İki köy boşaltıldı, karayolu trafiğe kapatıldı
  22 Ağu Çanakkale'de orman yangını! İki köy boşaltıldı, karayolu trafiğe kapatıldı

  Çanakkale'de devam eden orman yangını sebebiyle, merkeze bağlı iki köy boşaltıldı. Çanakkale-Çan karayolu ise tedbir için trafiğe kapatıldı. Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

 • Çanakkale'de orman yangını
  22 Ağu Çanakkale'de orman yangını

  ÇANAKKALE'de orman yangını çıktı.

 • Çanakkale'de Orman Yangınına Havadan ve Karadan Müdahale Ediliyor
  22 Ağu Çanakkale'de Orman Yangınına Havadan ve Karadan Müdahale Ediliyor

  Merkeze bağlı Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Durumun bildirilmesinin ardından Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünce bu alana çok sayıda ekip sevk edildi. Ekipler, rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor.

 • Çanakkale Dörtyol köyü yakınlarında orman yangını çıktı
  22 Ağu Çanakkale Dörtyol köyü yakınlarında orman yangını çıktı

  Çanakkale merkeze bağlı Dörtyol köyü yakınlarında orman yangını çıktı. Ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.

 • Assos Antik Kentine Ait 2 Bin 300 Yılık Ağırlık Birimi Bulundu
  15 Ağu Assos Antik Kentine Ait 2 Bin 300 Yılık Ağırlık Birimi Bulundu

  Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Ören Yerinde yapılan kazılarda, Assos Antik Kentine ait 2 bin 300 yıllık ve 320 gram ağırlığında kurşundan yapılmış bir terazi ağırlığı bulundu. Bulunan cisim, bugüne kadar bulunan en büyük ağırlık olarak tespit edildi. Terazi ağırlıkları üzerinde kentin adının kısaltması olan 'ASS' şeklinde yazıldığı ve mitolojik bir yaratık olan Griphon'un betimlendiği görüldü. Assos Ören Yeri'nde devam eden kazı çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu, İÇDAŞ ve Çanakkale Valiliği tarafından desteklenmektedir.

 • 2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonu Gerçekleştirildi
  11 Ağu 2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonu Gerçekleştirildi

  Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü tarafından düzenlenen 2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonu, Çanakkale Valiliği ve Türkiye Yüzme Federasyonu onayıyla gerçekleştirildi. Sporcular, Eceabat ilçesindeki Kabatepe Limanı'ndan tekneye binerek denize atladı. Maratonda Ümit Kemal Cengiz solo yüzerken, bayrak takımları da mücadele etti. Açık su yüzücüsü Ümit Kemal Cengiz, 25 kilometrelik maratonu 8 saat 3 dakika 25 saniyede tamamladı. Cengiz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, maratonun zorlu olduğunu belirtti ve önümüzdeki dönemde İstanbul Boğazı'nı geçme yarışına katılacağını söyledi.

 • Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlandı
  10 Ağu Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlandı

  Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlandı 'Çanakkale Geçilmez Destanı'nın dönüm noktası olan 'Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda törenle kutlandı.

 • ANAFARTALAR ZAFERİ'NİN 108'İNCİ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
  10 Ağu ANAFARTALAR ZAFERİ'NİN 108'İNCİ YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

  ÇANAKKALE'de Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda törenle kutlandı.

 • Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlandı
  10 Ağu Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü kutlandı

  ÇANAKKALE'de Anafartalar Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Conkbayırı'nda törenle kutlandı.

 • Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valiliği'ne atandı
  10 Ağu Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valiliği'ne atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Muğla Valisi Orhan Tavlı, Samsun Valiliği'ne atandı. Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise aynı kararname ile Çorum Valiliği görevine tayin edildi.

 • Çanakkale Valiliği orman yangınlarına karşı uyardı
  07 Ağu Çanakkale Valiliği orman yangınlarına karşı uyardı

  Çanakkale Valiliği, önümüzdeki günlerde beklenen sıcak hava ve kuvvetli rüzgar nedeniyle orman yangınlarına karşı büyük bir risk oluşabileceğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Orman yangınlarının birçoğunun beşeri hatalardan kaynaklandığı vurgulandı ve vatandaşların ormana giriş yasağına uyması ve yangına sebebiyet verebilecek hususlarda dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

 • Çanakkale Valiliği'nden Orman Yangınlarına Karşı Uyarı
  06 Ağu Çanakkale Valiliği'nden Orman Yangınlarına Karşı Uyarı

  Çanakkale Valiliği, önümüzdeki günlerde beklenen sıcak hava ve kuvvetli rüzgar nedeniyle orman yangınlarına karşı büyük bir risk oluşabileceği uyarısında bulundu. Valilik, vatandaşların ormana giriş yasağına uyması ve yangına sebebiyet verebilecek durumlarda dikkatli olmaları konusunda hassasiyet göstermelerinin önemli olduğunu belirtti.

 • Çanakkale'de denizden acil hasta nakli için protokol imzalandı
  06 Ağu Çanakkale'de denizden acil hasta nakli için protokol imzalandı

  Çanakkale Valiliği, Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü (KEGM) ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında denizden acil hasta nakli konusunda protokol imzalandı. Protokol ile Kıyı Emniyeti botlarının kullanılmasıyla acil vakalarda hastaların intikalinin daha hızlı sağlanması hedefleniyor.

Advertisement