68. Emmy Ödülleri Töreninde Games Of Thrones Rüzgârı Esti - Son Dakika

68. Emmy Ödülleri Töreninde Games Of Thrones Rüzgârı Esti

19.09.2016 13:51

Televizyon dünyasının Oscarları olarak bilinen Emmy Ödülleri 68. kez dağıtıldı.

Televizyon dünyasının Oscarları olarak bilinen Emmy Ödülleri 68. kez dağıtıldı. 'En iyi drama' dalında ödüle aday olan Games Of Thrones (Taht Oyunları) 5. kez üst üste ödülün sahibi oldu.

Ödüle 23 dalda aday olan Games Of Thrones geceyi 12 ödülle kapattı.

ABD'li yazar George R. R. Martin'in epik fantezi romanından uyarlanan ve 6. sezonunu geride bırakan dizi tüm dünyada geniş bir hayran kitlesi tarafından takip ediliyor.

68. Emmy Ödüllleri töreninin bir diğer başarılı yapımı ise komedi dalında iki yıl üst üste ödülün sahibi olan Veep.

Seinfeld'daki 'Elaine' rolüyle akıllarda yer eden Veep'in yıldızı Julia Louis-Dreyfus, ödül koşuşmasında ABD'deki mevcut siyasi duruma göndermede bulundu:

"Bence Veep komedi ve siyaset arasındaki duvarı yıktı. Dizimiz siyasi hiciv olarak başladı ama bugün daha çok uyarıcı bir belgesele benziyor."

Hicivli bir Beyaz Saray tablosu çizen dizide Amerikan Başkanı Selina Meyer rolünü üstlenen Julia Louis-Dreyfus kariyerinde 5. kez Emmy'nin sahibi oldu.

Yazar:

Etiketler:Gönderildi: 19 Eylül 2016

YORUMLAR
500
Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya 68. Emmy Ödülleri Töreninde Games Of Thrones Rüzgârı Esti - Son Dakika

Bu haber Euronews.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Euronews.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Euronews.com kurumudur.

Advertisement