Bilim insanlarından korkutan uyarı! Omicron'un yeni belirtisi gece ortaya çıkıyor - Son Dakika

Bilim insanlarından korkutan uyarı! Omicron'un yeni belirtisi gece ortaya çıkıyor

21.09.2022 10:21
Bilim insanlarından korkutan uyarı! Omicron'un yeni belirtisi gece ortaya çıkıyor

2 yılı geçkin bir süredir Dünya'da 6 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgınında Omicron varyantı endişesi devam ediyor. Omicron'un yeni bir belirtisi daha belirlendi.

Birleşik Krallık'tan korkutan bir uyarı geldi. Araştırmacılar bu güne kadarki en çok mutasyona uğramış koronavirüs türü olan Omicron varyantıyla ilgili önceki varyantlardan farklı bir belirti ortaya çıkardı.

BELİRTİ GECE BELLİ OLUYOR

İngiliz The Independent gazetesinde yayınlanan haberde İngiliz yetkililer, son dönemde dünyada baskın varyant halini alan Omicron BA.5'in gece gelişen bir belirtisi olduğunu duyurdu.

Omicron varyantı, Covid-19 geçiren kişilere tekrar bulaşabiliyor. Trinity College Dublin'den Luke O'Neill, "Omicron BA.5'in bir diğer fazladan belirtisi var o da sabahları fark ediliyor. Bu varyantı geçirenler geceleri aşırı terliyor. Omicron varyantı artık daha farklı çünkü virüs değişti" diye açıklama yaptı.

YORUMLAR
500
Koronavirüs kabusu yeniden büyüyor! Aşıya dirençli Omicron varyantı ortaya çıktı Koronavirüs kabusu yeniden büyüyor! Aşıya dirençli Omicron varyantı ortaya çıktı

Son Dakika Dünya Bilim insanlarından korkutan uyarı! Omicron'un yeni belirtisi gece ortaya çıkıyor - Son Dakika


Advertisement