Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan Suriyelilere "Ülkenize dönün" çağrısı yaptı: Kapılarımız ardına kadar açık - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan Suriyelilere "Ülkenize dönün" çağrısı yaptı: Kapılarımız ardına kadar açık

28.09.2021 08:38

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, ülkenin kapılarının mültecilerin güvenli dönüşü için ardına kadar açık olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz hafta Türkiye ile ilgili skandal ifadeler kullanan ve Suriye'deki varlığımızı bir işgal eylemi olarak gördüğünü söyleyen Mikdad'ın bu çağrısına rağmen, Uluslararası Af Örgütü bu ayın başında yayınladığı raporda ülkeye dönen çok sayıda Suriyeli mültecinin, tutuklandığını ve işkenceye maruz kaldığını aktarmıştı.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na yaptığı konuşmada, "Suriye'nin kapılarının tüm mültecilerin ülkelerine güvenli ve gönüllü olarak geri dönmeleri için ardına kadar açık olduğunu açıkça belirttik" dedi.

"BAZI ÜLKELER SURİYELİLERİN ACILARINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞIYOR"

Batılı ülkelerin Suriyelilerin durumundan istifade ettiğini iddia eden Mikdad, "Bazıları, insani amaçlarla veya Suriyelilerin çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan bir gündeme hizmet etmek için onların acılarından yararlanmaya devam ediyor" dedi.

Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan Suriyelilere 'Ülkenize dönün' çağrısı: Kapılarımız ardına kadar açık
Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad.

DİKKAT ÇEKEN MÜLTECİ RAPORU

Ancak bu ayın başında Uluslararası Af Örgütü yayınladığı bir raporda, ülkeye dönen çok sayıda Suriyeli mültecinin, tutuklandığına, ortadan kaybolduğunu ve işkenceye maruz kaldığına aktardı.

TÜRKİYE'YE YÖNELİK SKANDAL İFADELER KULLANMIŞTI

Euronews'ta yer alan habere göre geçtiğimiz hafta Faysal Mikdad, Şam'ın Türkiye'nin Suriye'deki varlığını bir işgal eylemi olarak gördüğünü ve Ankara'nın güçlerini derhal geri çekmesini istediğini söylemişti.

Son birkaç hafta içinde hükümet birliklerinin saldırılarını yoğunlaştırdığı İdlib, Suriyeli muhaliflerin son büyük kalesi olmaya devam ediyor.

YORUMLAR (3)
  • Majo Gokmen: Turkiyeyi birakirlarmi,suriyeye sadece tatile gidiyorlar,burda ilac bedeva,hastane bedava,belediye yardimlari aliyorlar,askerlik yok.bu beleşi suriyede bulamazlar. Cevap Yaz 5 1 Yayından Kaldır
  • Ergin Yıldız: Sanki ülkesi hiç bombalanmamış gibi oturuyor Cevap Yaz 8 4 Yayından Kaldır
  • Deniz Demir: Suriyeliler ülkesine gitsinler... bu ülkede misafirlik bu kadar kafidir Cevap Yaz 15 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Dünya Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad'dan Suriyelilere 'Ülkenize dönün' çağrısı yaptı: Kapılarımız ardına kadar açık - Son Dakika


Advertisement