Filistinlilerden Açlık Grevindeki Mahkumlara Destek - Son Dakika

Filistinlilerden Açlık Grevindeki Mahkumlara Destek

14.02.2012 20:13
Filistinlilerden Açlık Grevindeki Mahkumlara Destek

İsrail hapishanelerinde tutulan ve yaklaşık 2 aydır açlık grevi yapan Filistinlilere destek veren Filistinli grup, tutukluların bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

İsrail hapishanelerinde tutulan ve yaklaşık 2 aydır açlık grevi yapan Filistinlilere destek veren Filistinli grup, tutukluların bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Gazze'deki Uluslararası Kızıl Haç temsilciliği önünde toplanan Gazzeliler ve tutuklu yakınları, İsrail'den 59 gündür açlık grevi yapan Filistinli mahkum Kader Adnan ve arkadaşlarının serbest bırakılmasını talep etti. Sloganlar atan protestoculardan Filistinli Mahkum Derneği Yaser Muzaini, " İsrail Adnan ve diğer tutsakları bırakmalıdır. İsrail tarafı tutukladığı Adnan hakkında herhangi bir suçlama yapmadı ama yargılama süreci de başlamadı. Bu haksızlık. Bir an önce serbest bırakılması gerekmekte" dedi.

Yaser Muzaini, "2000'li yıllardan bu yana hapishanelerde olan Filistinli mahkumlar nedensiz yere tutsak edilmektedir ve herhangi bir idari süreç başlamamıştır. Adnan'ın serbest bırakılması gerekmekte günlerdir açlık grevinde ve bizler artık onun ölüm haberini bekler olduk" diye konuştu.

Muhammed Jaradah, "Tüm Filistinli mahkumların serbest bırakılmasını istiyoruz ve 1967'den bu yana Filistin halkına dayatılan zorbalıkları ve insan hakları ihlallerinin durdurulması için uluslararası toplumdan İsrail'e karşı daha fazla baskı istiyoruz" dedi. Fatima Zgrh ise, "Bizler esir tutulan Adnan'ın hayatını kurtarmak için tüm uluslararası kuruluşlara Kızıl Haç'a ve Birleşmiş Milletler'e yardım talebinde bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, İnsan Hakları İzleme Örgütü, 18 Aralık 2011'den bu yana açlık grevinde olan Filistinli mahkum Kader Adnan'ın bir an önce serbest bırakılmasını ya da suçunun açıklanmasını istedi. - GAZZE

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Gazze'deki Filistinlilerin ramazan alışverişinde kadim adresi: Ez-Zaviye Çarşısı Gazze'deki Filistinlilerin ramazan alışverişinde kadim adresi: Ez-Zaviye Çarşısı

Son Dakika Dünya Filistinlilerden Açlık Grevindeki Mahkumlara Destek - Son Dakika


Advertisement