İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı - Son Dakika
BBC

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı

26.08.2021 20:01

Mayıs ayından bu yana uluslararası seyahatlerde İngiltere'nin kırmızı listesinde yer alan Türkiye, talep edildiği üzere Kovid-19 verilerini paylaşmaya başlamıştı. Bunun üzerine renginin değişeceği konuşulan Türkiye, İngiltere'nin yaptığı yeni güncellemede kırmızı listede kalmaya devam etti.

İngiltere uluslararası seyahatler için yeşil, turuncu ve kırmızı listelerini güncelledi. Türkiye İngiltere'nin kırmızı listesinde kalmaya devam etti.

TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDE KALDI

İngiltere'nin talep ettiği bazı Covid-19 verilerinin paylaşılmaya başlanmış olması, Türkiye'nin bu listeden çıkabileceği yönündeki umutları artırmıştı. Mevcut kurallara göre Türkiye'den İngiltere'ye yalnızca İngiliz vatandaşları ve oturma izni olanlar gidebiliyor ve 11 gecelik otel karantinası için 2 bin 285 sterlin ücret ödemesi gerekiyor.

Türkiye'den otel karantinasına girmeden İngiltere'ye ulaşmanın tek yolu, turuncu veya yeşil listedeki bir ülkede 10 gece geçirmek. İngiltere'nin güncellemesinde yer değiştiren ülkeler de oldu.

İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı

TAYLAND VE KARADAĞ DA KIRMIZI LİSTEYE ALINDI

Tayland ve Karadağ'ın Pazartesi sabah 4'ten itibaren kırmızı listeye geçirileceği açıklandı. Kanada, Danimarka, Finlandiya, Liechtenstein, Litvanya ve İsviçre ise turuncu listeden yeşil listeye alındı.

Turuncu listedeki ülkelerden İngiltere'ye gelenlerin 10 gün ev karantinasına girip iki PCR testi yaptırması, yeşil listedeki ülkelerden gelenlerin ise karantinaya girmeden yalnızca 2. günde bir PCR testi yaptırması gerekiyor.

YORUMLAR (2)
  • Emre Sivri: Keşke sayın turızm bakanımız ve saglık bakanlıgımız koordineli çalısıp en azından iran ıragın sarı listede olduğu ülkede bizde sarı listeye geçebilseydik kırmızıdan. Ama desenize turzım sektorü calısanlar gene aç geçirecek kışı. Ama kimin umurundaki oyle değilmi. Turizm den ekmek yiyen küçük işletmeler bitmişdir gecmıs olsun. Saygılar Cevap Yaz 2 1 Yayından Kaldır
500
(Havadan görüntülerle) TAHIL YÜKLÜ POLARNET İSİMLİ GEMİDE DENETİM BAŞLADI (Havadan görüntülerle) TAHIL YÜKLÜ POLARNET İSİMLİ GEMİDE DENETİM BAŞLADI Ukrayna'dan gelen 'Rojen' gemisinde denetimler başladı Ukrayna'dan gelen 'Rojen' gemisinde denetimler başladı
Kaynak: BBC

Son Dakika Dünya İngiltere, seyahat kısıtlamalarında Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmadı - Son Dakika

BBC
Bu haber BBC tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. BBC tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı BBC kurumudur.

Advertisement