Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İsrail Güçleri Gazze Sınırında Göstericilere Ateş Açtı: Yaralı Sayısı 6'ya Yükseldi - Son Dakika

İsrail Güçleri Gazze Sınırında Göstericilere Ateş Açtı: Yaralı Sayısı 6'ya Yükseldi

İsrail güçlerinin, Gazze Şeridi'nin sınır bölgesinde gösteri düzenleyen Filistinlilere ateş açması sonucu yaralananların sayısı 6'ya yükseldi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail kurşunuyla yaralananların sayısının 3'ten 6'ya çıktığı belirtildi. Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını protesto amacıyla toplanan Filistinliler gösterilerde İsrail güçleriyle çatıştı. İsrail ordusu, göstericilere müdahale için sınıra ağır silahlı birlikler ile keskin nişancılar konuşlandırdı.

İsrail Güçleri Gazze Sınırında Göstericilere Ateş Açtı: Yaralı Sayısı 6\'ya Yükseldi
25.09.2023 - 01:29,

İsrail güçlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin sınır bölgesinde gösteri düzenleyen Filistinlilere ateş açması sonucu yaralananların sayısı 6'ya yükseldi.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail kurşunuyla yaralananların sayısının 3'ten 6'ya çıktığı belirtildi.

Açıklamada, yaralananların durumuna ilişkin bilgi verilmedi.

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını protesto amacıyla tel örgüler bölgesinde toplanan Filistinliler düzenledikleri gösterilerde, lastikler yaktı, İsrail tarafına ses bombası attı. İsrail güçleri, göstericileri gerçek ve plastik mermilerle hedef aldı, dağılmaları için göz yaşartıcı gaz bombası kullandı.

Gazze'nin doğusunda gösterilerin başladığı günden bu yana İsrail ordusu, protestoculara müdahale için sınıra ağır silahlı birlikler ile keskin nişancılar konuşlandırdı.

Gazze'deki gösterilerin 3. gününde bir Filistinli İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetmişti.

Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, pazar günkü gösteriler sırasında açılan ateş sonucu 3 Filistinlinin yaralandığını belirtmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya İsrail Güçleri Gazze Sınırında Göstericilere Ateş Açtı: Yaralı Sayısı 6'ya Yükseldi - Son Dakika


Advertisement