İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti - Son Dakika
Dünya

İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'ın İsrail ziyaret etti. İsrailli bir vekilin milyarder iş adamı ile fotoğraf çektirmek istediği anlarda yaşananlar sosyal medyanın gündemine oturdu.

29.11.2023 10:20  Güncelleme: 11:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sık sık yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren Elon Musk, Gazze'de katliam yapıp 15 binden fazla canı öldüren İsrail'e gitti. Burada İsrail ile anlaşmalar imzalayan Musk, Twitter'de engellenmiş bir İsrailli vekilin isteği üzerine fotoğraf çektirdi. O anlarda Musk'un danışmanı araya girerek "Gazze'yi yakalım diyen kişi bu" ifadelerini kullandı. Musk ise bu uyarı sonrası hızla uzaklaştığı anlar kameralara yansıdı.

AĞIZ DEĞİŞTİRDİ

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim'den bu yana devam eden savaşta önce 4 günlük, sonra da 2 günlük ateşkes kararı alındı. Bu süreçte esir takası yapılırken, savaşın ilk günlerinden bu yana İsrail'in hain saldırılarına tepki gösteren milyarder iş insanı Elon Musk, İsrail' gitti. Burada Başbakan Netanyahu ve Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya gelen Musk ağız değiştirdi.

İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

"GAZZE'Yİ YAKALIM DİYEN KİŞİ"

Musk'ın ziyareti sırasında İsrailli bir vekille yaşadığını diyalog ise dikkatlerden kaçmadı. Videoda Twitter'de engellenmiş bir İsrailli vekil, Elon Musk ile fotoğraf çekmek istiyor. Musk'un danışmanı ise araya girerek "Gazze'yi yakalım diyen kişi bu" şeklinde bir uyarı yapıyor. Musk ise bu uyarı sonrası hızla uzaklaşıyor.

İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

2 GÜN ÖNCE İSRAİL'E GİTMİŞTİ

Elon Musk, İsrail Başbakanı Netanyahu ile 7 Ekim'de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini gezmişti. Ziyaret kapsamında İsrailli yetkililer, Musk'a Hamas'ın askeri kanadı İzeddin el-Kassam Tugayları mensuplarınca 7 Ekim'de saldırıya uğrayan beldede yaşananlarla ilgili bilgi vermişti.

MUSK: HAMAS GRUBUNU YOK ETMEKTEN BAŞKA SEÇENEK YOK

Ziyaretin ardından Elon Musk skandal bir açıklamada bulunmuştu. İsrail'den yana taraf tutan Elon Musk, " Gazze'ye daha iyi bir gelecek sağlamak için Hamas grubunu yok etmekten başka hiçbir seçenek yok. Netanyahu da bu konuda hemfikir. Genellikle galip gelen, kaybedeni cezalandırır." ifadelerini kullanmıştı.

İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

İSRAİL, MUSK İLE ANLAŞTI

İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, ABD'li milyarder Elon Musk ile sahibi olduğu uydu internet sistemi Starlink'in Tel Aviv'in onayı olmadan abluka altındaki Gazze Şeridi'ne uydu interneti sağlamaması konusunda prensipte anlaştıklarını duyurmuştu.

İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

Son Dakika Dünya İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı
  21:23 Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca geri itilen lastik bottaki 33 düzensiz göçmen kurtarılarak karaya çıkarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi ve lastik bottaki 3'ü çocuk toplam 33 düzensiz göçmen kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor
  19:49 Türk Kızılayı, Gazze'ye 2.700 ton yardım malzemesi gönderiyor

  Türk Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz, yaklaşık 2 bin 700 tonluk yardım malzemesinin Gazze'ye ulaştırılacağını duyurdu. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kızılay ekiplerince hazırlanan bir geminin Mersin'den hareket ederek Mısır'a ulaşacağını ve ardından yardım malzemelerinin tırlarla Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye gönderileceğini belirtti. Türk Kızılayı, devlet ve AFAD ile birlikte Gazze için büyük bir yardım operasyonu gerçekleştirerek, milletin emanetlerini Gazze halkına ulaştırmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı
  19:41 İsrail ordusu Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırdı

  İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde insani yardım bekleyen Filistinlilere saldırısında çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi.İsrail ordusu daha önce de Gazze'de insani yardım bekleyen Filistinlilere yönelik saldırılar gerçekleştirmiş, bu saldırılarda 118 kişi ölmüş ve 760 kişi yaralanmıştı.


Advertisement