KKTC Cezaevindeki Mahkumların Oluşturduğu Gündoğdu Tiyatrosu, İlk Oyunu "Barış"I Sahnelendi - Son Dakika
Dünya

KKTC Cezaevindeki Mahkumların Oluşturduğu Gündoğdu Tiyatrosu, İlk Oyunu "Barış"I Sahnelendi

KKTC Cezaevindeki Mahkumların Oluşturduğu Gündoğdu Tiyatrosu, İlk Oyunu "Barış"I Sahnelendi

KKTC Merkezi cezaevindeki mahkumların kurduğu Gündoğdu Tiyatrosu, ilk oyunu "Barış"ı sahneledi.10 mahkum oyuncunun rol aldığı ve Cezaevi'nde sahnelenen oyunu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, CTP Milletvekili Arif Albayrak, Devlet Tiyatroları...

09.04.2012 22:04
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

KKTC Merkezi cezaevindeki mahkumların kurduğu Gündoğdu Tiyatrosu, ilk oyunu "Barış"ı sahneledi.

10 mahkum oyuncunun rol aldığı ve Cezaevi'nde sahnelenen oyunu, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, CTP Milletvekili Arif Albayrak, Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu, Merkezi Cezaevi Müdürü Salahi Hoca, tiyatro ve sanat dünyasından isimler izledi.

Cezaevinde kurgulanıp yazılan ve tiyatrocu İzel Seylani tarafından düzenlenen "Barış", beğeni ile izlenirken İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Cezaevi'nde de bir yaşam olduğunu göstermek için sanatçıları da oyunu izlemeye

davet ettiklerini söyledi. Konukları cezaevinde öğle yemeğine de davet eden Bakan Çavuşoğlu, cezaevindeki koşulların iyileştirildiği konusunda iddialı olduklarını vurguladı.

Gerek beslenme, gerekse fiziki imkanlar bakımından iyileştirme sağlandığının altını çizen Bakan Çavuşoğlu, şimdi mahkumların maneviyatını geliştirmek için çalıştıklarının altını çizdi. CTP Milletvekili Albayrak da Çavuşoğlu'na "Yani ara sıra da güzel işler yapıyorsunuz" diyerek takıldı.

Oyunun ardından toplu fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi. - LEFKOŞA

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya KKTC Cezaevindeki Mahkumların Oluşturduğu Gündoğdu Tiyatrosu, İlk Oyunu 'Barış'I Sahnelendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  00:01 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Barış için Yeni Gündem: Barışa Doğru Paradigma Değişimi" başlıklı panelde Birleşmiş Milletler (BM) tarafından geçen yıl temmuzda yayımlanan, üye ülkeleri barış için yeniden taahhütte bulunmaya davet eden "Barış İçin Yeni Gündem" başlıklı politika belgesi...

 • ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü
  23:22 ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü

  İtalya Başbakanı Georgia Meloni, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu ABD'de, Başkan Joe Biden tarafından Beyaz Saray'da kabul edildi. ABD Başkanı Biden, görüşme sonrası ayaküstü sohbet ettiği İtalya Başbakanı Meloni'nin saçını öptü.

 • İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi
  23:09 İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi

  Gazze'ye 7 Ekim'den beri insanlık dışı saldırılarını sürdüren İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinde sona gelindi. ABD'li bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre İsrail, bölgede 6 hafta sürecek bir ateşkesi kabul etti. Yetkili, "Şimdi de Hamas'ın kabul etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 • Senegal'de Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesi Eylem Gerçekleştirildi
  22:49 Senegal'de Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesi Eylem Gerçekleştirildi

  Senegal'in başkenti Dakar'ın Grand Yoff semtinde, Cumhurbaşkanı Macky Sall'in görev süresinin dolacağı 2 Nisan'dan önce yapılması için eylem düzenlendi. Sivil toplum örgütü FİPPU'nun çağrısıyla toplanan yüzlerce kişi, Valilik izniyle gerçekleşen gösteride Sall karşıtı sloganlar attı. Seçimin 2 Haziran olarak belirlenmesine muhalefet ve sivil toplum tepki göstererek, seçimin 2 Nisan'dan önce yapılmasını istiyor.

 • İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Mart ayı sonunda Gazze'ye destek için gemilerle yola çıkacağız
  22:43 İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Mart ayı sonunda Gazze'ye destek için gemilerle yola çıkacağız

  İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze'ye destek için gemilerle mart ayı sonunda yola çıkacaklarını belirterek, dünyanın birçok yerinden aktivistlerin ve önemli isimlerin bu gemilerle hareket etmesini sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Yıldırım, İHH'nın yetimleri, çocukları ve kadınları korumak için her savaşta ilk adımı attığını belirtti. Ayrıca, İHH'nın 136 bin yetime baktığını ve Gazze'ye destek için ilk gemiyi 3 milyon dolara satın aldıklarını açıkladı.


Advertisement