Tacikistan'da Saldırı: 4 Turist Öldü, Ülkede Alarm Verildi! - Son Dakika

Tacikistan'da Saldırı: 4 Turist Öldü, Ülkede Alarm Verildi!

30.07.2018 14:47

Tacikistan'da bisiklet süren turistlerin üzerine otomobil süren saldırganlar 4 kişinin ölümüne neden olurken 3 kişi yaralandı. Polisle çatışmaya giren 2 saldırgan öldürülürken 1'i sağ yakalandı.

Tacikistan'ın başkenti Duşanbe yakınlarında Pazar günü ikisi Amerikan vatandaşı dört yabancı bisikletçi hayatını kaybetti. Üç kişinin de yaralandığı olayda, araba çarpan bisikletiçilere daha sonra bıçakla saldırıldığı belirtiliyor.

OTOMOBİLİ BİSİKLETLİ GRUBUN ÜZERİNE SÜRDÜLER

Tacikistan İçişleri Bakanlığı, olaydan sonra kaçan zanlıları yakalamak için özel bir operasyon düzenlendiğini, güvenlik güçlerine direnen iki kişinin "etkisiz hale getirildiğini' duyurdu. Daha sonra üçüncü bir kişi daha gözaltına alındı ve bisikletçilere çarpan araba bulundu.

SALDIRGANLAR BİSİKLETLİ TURİST GRUBUNU BIÇAKLADI

Tacik medyasına göre görgü tanıkları, Orta Asya turuna çıkan bisikletçi grubunu bıçakladı. Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, ABD, Hollanda ve İsviçre'ye başsağlığı mesajları gönderdi. Grupta bir Fransız, bir Hollanda ve bir İsviçre vatandaşının da bulunduğu belirtiliyor.

ABD DOĞRULADI

Duşanbe'deki Amerikan Elçiliği'nden yapılan açıklamada, "29 Temmuz'da Dangara yakınlarında iki Amerikalı bisikletçinin öldüğünü doğrulayabiliriz" denildi, ayrıntı verilmedi. İsviçre, Hollanda ve Fransa'dan henüz açıklama yapılmadı. Eski Sovyet Cumhuriyeti Tacikistan, bağımsızlığını kazandığı 1991'den bu yana yoksulluk ve istikrarsızlık yaşıyor.

YORUMLAR (3)
  • ????: Tacikistan çok güzel bir yer. Bu işid belası oraya da mı bulaştı acaba Cevap Yaz 2 4 Yayından Kaldır
  • Vay bee: Tacikistanda turist?...afganistan gibi bir ülkede turist olmak gibi birşey...onlar turist falan değildir olsa olsa misyonerdir onlar. Cevap Yaz 8 4 Yayından Kaldır
  • Sivridil: Tacikistan ve turizm ne.alaka, kim gider oralara gezmeye, yav sınırları kaldırsalar böyle ulkelerin tum vatandaslari medeniyet diye batiya gider, suriye, iran afganistan da görduk, hem gavur dediler hem gitmek icin yollarda can verdiler Cevap Yaz 7 0 Yayından Kaldır
500
ANTALYA'YA 3 AYDA 797 BİN 920 TURİST GELDİ ANTALYA'YA 3 AYDA 797 BİN 920 TURİST GELDİ Norveç'te çığ düştü: 4 ölü Norveç'te çığ düştü: 4 ölü Antalya'ya 3 ayda 797 bin 920 turist geldi Antalya'ya 3 ayda 797 bin 920 turist geldi

Son Dakika Dünya Tacikistan'da Saldırı: 4 Turist Öldü, Ülkede Alarm Verildi! - Son Dakika


Advertisement