Son dakika Tacikistan haberleri, Tacikistan son dakika, son dakika Tacikistan

Son Dakika Tacikistan Haberleri

 • Ermenistan, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'ne üyeliğini dondurdu
  23 Şub Ermenistan, Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'ne üyeliğini dondurdu

  Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ermenistan'ın Rusya liderliğindeki Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'ne üyeliğini dondurduğunu açıkladı. Paşinyan, Azerbaycan'ın uzun vadeli bir barış anlaşması için gerekli olan ilkelere uymadığını ve yeni bir saldırı başlatmaya hazırlandığını öne sürdü.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşmede Tacikistan'ın önemini vurgulayarak, Orta Asya ülkeleriyle yakın işbirliği içinde olmayı arzuladıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye ve Tacikistan arasındaki parlamenter diplomasinin imkanlarından yararlanmak istediklerini ifade etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile Görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile Görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Bakü'de bulunduğu sırada Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Zokirzoda ile bir araya geldi. Kurtulmuş, görüşmede Tacikistan'ın Türkiye için önemli bir ülke olduğunu vurgulayarak, Orta Asya'nın dengelerinde ve işbirliğinde önemli bir yer tutacağını ifade etti. İki ülke arasındaki dostluk grupları ve üst düzey ziyaretlerle parlamenter diplomasinin imkanlarından yararlanmayı arzuladıklarını belirtti. Görüşmede düzensiz göçle mücadele ve sınır güvenliği konularında işbirliği imkanlarının da ele alındığı ifade edildi.

 • Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere
  21 Şub Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun iflas bayrağını çekmek üzere

  Türkiye'nin 54 yıllık tekstil devi Akkoyun Tekstil Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi iflasın eşiğinde. Yıllık 5 bin 500 ton kumaş üretimi yaparak dünyanın dört bir yanına kumaş satan şirket geçen yıl konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato süreci devam ederken, mahkeme, İcra ve İflas Kanunu'nun 302. maddesi gereğince alacaklılar toplantısının yapılmasına hükmetmişti.

 • Avrupa Birliği Küresel Geçit Projesi: Türkiye ve Türk Dünyası İçin Önemli Bir Fırsat
  20 Şub Avrupa Birliği Küresel Geçit Projesi: Türkiye ve Türk Dünyası İçin Önemli Bir Fırsat

  Marmara Üniversitesinden emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Tomar, Avrupa Birliği Küresel Geçit (EU Global Gateway) projesini ve bu projenin, Türkiye ve Türk dünyası için önemini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Afganistan'a Komşu Ülkelerin Güvenlik Konuları Toplantısı Gerçekleşti
  16 Şub Afganistan'a Komşu Ülkelerin Güvenlik Konuları Toplantısı Gerçekleşti

  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen toplantıda, Afganistan'a yakın komşu ülkelerin güvenlik konularından sorumlu üst düzey temsilcileri bir araya geldi. Toplantıya Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Rusya, Çin, Hindistan ve İran'ın güvenlik konseyi sekreterleri ve ulusal güvenlik danışmanları katıldı. Toplantıda, Afganistan'daki zor durumun ele alınması ve bölgede güvenliğin sağlanması için uluslararası çabaların daha etkin koordinasyonu vurgulandı.

 • Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye Yoğun İlgi
  14 Şub Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye Yoğun İlgi

  İran'da düzenlenen 17. Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye büyük ilgi gösterildi. Türk turizm firmalarının stantları yoğun ilgi görürken, ziyaretçilere Türkiye'nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtan broşürler dağıtıldı. Ayrıca, İran'ın farklı bölgelerine özgü el sanatları ve yemekler de tanıtıldı. Fuarda Türkiye'ye ve Trabzon'a olan ilginin memnuniyet verici olduğu belirtildi.

 • İran'da Türkiye'ye Yoğun İlgi
  14 Şub İran'da Türkiye'ye Yoğun İlgi

  İran'da düzenlenen 17. Tahran Uluslararası Turizm ve El Sanatları Fuarı'nda Türkiye'ye büyük ilgi gösterildi. Türk turizm firmalarının stantları yoğun ilgi görürken, Türkiye'nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtan broşürler dağıtıldı. İranlı ziyaretçilerin Türkiye'ye ve Trabzon'a olan ilgisi memnuniyet verici olarak değerlendirildi.

 • Kazakistan'da başörtüsü yasağı tartışması devam ediyor
  13 Şub Kazakistan'da başörtüsü yasağı tartışması devam ediyor

  Kazakistan'da kız öğrencilerin okulda başörtüsü takmasına yasak getirilmesi hala tartışma konusu. Ülke yönetimi İslam'a bağlılığını ortaya koyarken, Sovyet döneminden kalma kuralları gevşetme konusunda isteksiz. Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Kazakistan'da dindar ailelerin çocuklarının eğitim hakkını savunma çabaları devam ediyor.

 • Çilek Mobilya CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcısı Kutup İncebay oldu
  12 Şub Çilek Mobilya CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcısı Kutup İncebay oldu

  Çilek Mobilya, Avrupa Bölgesi, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nden sonra CIS Bölgesi'nde de faaliyetlerini güçlendirecek. Şirket, Çilek Mobilya'nın Rusya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tacikistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Moğolistan'dan oluşan 'CIS Bölgesi'nden Sorumlu İhracat Genel Müdür Yardımcılığı' görevine Kutup İncebay getirildi.

 • Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde Silahlı Saldırıya İlişkin Suç Duyurusu
  09 Şub Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde Silahlı Saldırıya İlişkin Suç Duyurusu

  Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin kilise ve rahip, avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, saldırının örgüt liderlerinin talimatına bir cevap olduğu belirtilerek, polis koruması ve diğer yasal tedbirlerin alınması talep edildi.

 • AFC Asya Kupası Finali: Katar ile Ürdün Yarın Karşı Karşıya
  09 Şub AFC Asya Kupası Finali: Katar ile Ürdün Yarın Karşı Karşıya

  AFC Asya Kupası'nda final heyecanı yaşanacak. Ev sahibi Katar ile Ürdün, yarın Lusail Stadı'nda karşı karşıya gelecek. Katar, bir önceki turnuvada şampiyon olmuştu. Ürdün ise ilk kez final oynayacak. Karşılaşma D-Smart kanallarından canlı yayınlanacak.

 • Kırmızı bülten ile aranan örgüt mensubu Eskişehir'de yakalandı
  08 Şub Kırmızı bülten ile aranan örgüt mensubu Eskişehir'de yakalandı

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, DEAŞ terör örgütü içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulunan, kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranan Tacikistan uyruklu T.B. isimli örgüt mensubu Çifteler ilçesinde yakalandı. Operasyon sırasında çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi ve T.B. tutuklandı.

 • DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Çifteler'de Yakalandı
  08 Şub DEAŞ Terör Örgütü Üyesi Çifteler'de Yakalandı

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, DEAŞ terör örgütü içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulunan, kırmızı bülten ile uluslararası seviyede aranan örgüt mensubu Çifteler ilçesinde yakalandı. Operasyon sonucunda örgüt mensubuna ait dijital materyaller ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

 • ESKİŞEHİR'de DEAŞ Üyesi Tacikistan Uyruklu Şahıs Tutuklandı
  08 Şub ESKİŞEHİR'de DEAŞ Üyesi Tacikistan Uyruklu Şahıs Tutuklandı

  ESKİŞEHİR'in Çifteler ilçesinde DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu tespit edilen Tacikistan uyruklu T.B., yakalanıp, tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ terör örgütüne üye olan ve örgüt adına faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen Tacikistan uyruklu T.B.'nin Çifteler ilçesinde olduğunu tespit etti. Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince eve yapılan baskında T.B. yakalanarak gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital ve örgütsel doküman ele geçirildi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesi alınan T.B., işlemlerinin ardından tutuklandı. Öte yandan Kütahya'da polisin düzenlediği operasyonda DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen Irak uyruklu S.M.H.H. yakalanıp, gözaltına alındı.

 • DEAŞ Şüphelisi Eskişehir'de Yakalandı
  08 Şub DEAŞ Şüphelisi Eskişehir'de Yakalandı

  Terör örgütü DEAŞ'a yönelik Kahramanlar-49 Operasyonu kapsamında kırmızı bültenle aranan bir şüpheli, Eskişehir'in Çifteler ilçesinde gözaltına alındı. Şüpheli, adliyeye sevk edildikten sonra tutuklandı.

 • İstanbul, nüfusuyla 131 ülkeyi geride bıraktı
  07 Şub İstanbul, nüfusuyla 131 ülkeyi geride bıraktı

  Türkiye'nin en kalabalık ili İstanbul, 2023'te nüfusu 15 milyon 655 bin 924 kişiye gerilese de 131 ülkeyi geride bıraktı. İstanbul'un nüfusu, 2023'te bir önceki yıla göre 252 bin 72 kişi azalarak 15 milyon 655 bin 924 kişiye geriledi. Avrupa'nın da en kalabalık şehri olan İstanbul, geçen yıl nüfusta yaşanan gerilemeye rağmen 131 ülkeden daha fazla kişiye ev sahipliği yaptı.

 • Kırgızistan ve Tacikistan Dışişleri Bakanları İşbirliği Programını İmzaladı
  04 Şub Kırgızistan ve Tacikistan Dışişleri Bakanları İşbirliği Programını İmzaladı

  Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ve Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de bir araya gelerek işbirliği programını imzaladı. Taraflar, sınır, ekonomi, ticaret ve kültürel alanlardaki işbirliğini ele aldı ve uluslararası ve bölgesel meseleleri de değerlendirdi.

 • Sarıyer'de kiliseye silahlı saldırı olayına ilişkin 25 şüpheli tutuklandı
  02 Şub Sarıyer'de kiliseye silahlı saldırı olayına ilişkin 25 şüpheli tutuklandı

  Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırı olayına ilişkin aralarında 2 saldırganın da bulunduğu 25 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Aralarında Kholikov ve Tanduev'in de bulunduğu 25 şüpheli çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 9 şüpheli ise yine çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Sarıyer'deki kilise saldırısında 25 şüpheli tutuklandı
  02 Şub Sarıyer'deki kilise saldırısında 25 şüpheli tutuklandı

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin 25 şüpheli tutuklandı. Saldırıyı gerçekleştiren Tacikistan ve Rusya uyruklu şüpheliler de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Sarıyer'deki İtalyan Kilisesi Kefaret Ayini ile yeniden ibadete açıldı
  01 Şub Sarıyer'deki İtalyan Kilisesi Kefaret Ayini ile yeniden ibadete açıldı

  Sarıyer'de gerçekleşen terör saldırısı sonucu kapatılan Santa Maria İtalyan Kilisesi, Kefaret Ayini düzenlenerek yeniden ibadete açıldı. Ayine Vatikan'ın Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Latin Katolik Cemaati Episkoposu da katıldı. Kilisenin kutsallığının ihlal edildiği ve cinayetin büyük bir günah olduğu vurgulandı.

 • Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıya ilişkin 34 şüpheli nöbetçi hakimliğe sevk edildi
  01 Şub Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırıya ilişkin 34 şüpheli nöbetçi hakimliğe sevk edildi

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili olarak yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 60 şüpheliden 34'ü, tutuklama talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

 • IŞİD Üyeleri Silahlı Saldırı Sonrası Kaçarken Görüntülendi
  01 Şub IŞİD Üyeleri Silahlı Saldırı Sonrası Kaçarken Görüntülendi

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıyı gerçekleştiren IŞİD üyesi Tacikistan ve Rusya uyruklu teröristler, olayın ardından kullandıkları aracı terk ederek minibüse binerek kaçtılar. Yeni ortaya çıkan kamera görüntülerinde, teröristlerin kaçış anları görüntülendi.

 • Santa Maria Kilisesi saldırısı şüphelileri adliyeye sevk edildi
  01 Şub Santa Maria Kilisesi saldırısı şüphelileri adliyeye sevk edildi

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 60 şüpheli adliyeye sevk edildi. 18 Cumhuriyet Savcısı, şüphelilerin ifade işlemlerini gerçekleştirmek için görevlendirildi. Şüphelilerin emniyette susma hakkını kullandığı belirtildi.

 • Santa Maria Kilisesi saldırısında şüphelilerin kaçış görüntüleri ortaya çıktı
  01 Şub Santa Maria Kilisesi saldırısında şüphelilerin kaçış görüntüleri ortaya çıktı

  Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin kaçtıkları aracı Beylikdüzü'nde bırakıp dolmuşa bindikleri güvenlik kamerası görüntüleriyle tespit edildi.

 • Santa Maria İtalyan Kilisesi Saldırısı Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi
  01 Şub Santa Maria İtalyan Kilisesi Saldırısı Zanlıları Adliyeye Sevk Edildi

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetmiş, saldırıyı gerçekleştiren 2 şüpheli ile birlikte toplamda 34 zanlı emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Saldırı sonrası yapılan operasyonlarda 60 şüpheli gözaltına alınmış, 26 yabancı uyruklu kişi sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilmiştir.

 • Santa Maria Kilisesi saldırganlarının kaçarken kullandığı otomobil bulundu
  31 Oca Santa Maria Kilisesi saldırganlarının kaçarken kullandığı otomobil bulundu

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin kaçarken kullandıkları otomobil, polis ekipleri tarafından bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, saldırının ardından başlattıkları çalışmalar kapsamında otomobili Beylikdüzü'nde terk edilmiş halde buldu. Şüphelilerin yakalanması için yapılan operasyonda 51 kişi gözaltına alınmış, 23 kişi ise saldırıyla bağlantısı olmadığı gerekçesiyle sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezine teslim edilmişti. İşlemleri devam eden 28 şüphelinin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 • İtalyan Kilisesi'ne Saldırıda Şüphelilerin Görüntüleri Paylaşıldı
  31 Oca İtalyan Kilisesi'ne Saldırıda Şüphelilerin Görüntüleri Paylaşıldı

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen 2 şüphelinin emniyetteki görüntüleri ve olay günü giydikleri ayakkabı ve kıyafetler paylaşıldı. Saldırıyı gerçekleştiren T.D.'nin olaydan sonra eşkalini değiştirmek için sakallarını kestiği öğrenildi.

 • Sarıyer'deki kilise saldırısında yakalanan şüphelilerin kılık değiştirmeye çalıştığı tespit edildi
  31 Oca Sarıyer'deki kilise saldırısında yakalanan şüphelilerin kılık değiştirmeye çalıştığı tespit edildi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırının ardından kaçan şüphelilerin Başakşehir'deki evlerinde saç sakal tıraşı olduğunu ve kılık değiştirmeye çalıştıklarını tespit etti. Yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • Emniyet fotoğraflarını paylaştı! İşte kilise saldırganları
  31 Oca Emniyet fotoğraflarını paylaştı! İşte kilise saldırganları

  İstanbul Sarıyer'de Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde bir kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 saldırganın fotoğrafları İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çekildi ve paylaşıldı.

 • Santa Maria Kilisesi'ne saldıran saldırgan yakalandı
  31 Oca Santa Maria Kilisesi'ne saldıran saldırgan yakalandı

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırı sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti. İstanbul emniyeti, saldırganların yakalanması için geniş çaplı bir araştırma başlattı. Saldırganlardan biri olan Rusya uyruklu D.T., saklanmak için sakallarını kesti ancak polis ekipleri tarafından yakalandı. Ayrıca saldırganların önce silahlarını Kemerburgaz'a attıkları, ardından Beylikdüzü'nde plakaları sökülerek terk edilmiş bir araçla kaçtıkları belirlendi. Şüphelilerin saldırıdan önceki dönemlerinde Bahçelievler'de bir Çin restoranında çalıştıkları da ortaya çıktı.

 • Santa Maria Kilisesi'ne saldıran saldırgan yakalandı
  31 Oca Santa Maria Kilisesi'ne saldıran saldırgan yakalandı

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'ne yapılan silahlı saldırı sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti. İstanbul emniyeti, saldırganların yakalanması için geniş çaplı bir araştırma başlattı. Saldırganlardan biri olan Rusya uyruklu D.T., saklanmak için sakallarını kesti ancak polis ekipleri tarafından çöpe atmadan yakalandı. Ayrıca saldırganların olaydan önce Bahçelievler'de bir Çin restoranında suşi ustası olarak çalıştıkları ortaya çıktı.

 • Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen saldırının şüphelilerinin görüntüleri paylaşıldı
  31 Oca Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen saldırının şüphelilerinin görüntüleri paylaşıldı

  İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetmişti. Emniyet, saldırıyı gerçekleştiren 2 şüphelinin görüntülerini paylaştı. Ayrıca saldırıyı gerçekleştiren şüpheli, olaydan sonra eşkal değişikliği için sakallarını kesti.

 • Santa Maria İtalyan Kilisesi Saldırısında Şüphelilerin Giysileri Paylaşıldı
  31 Oca Santa Maria İtalyan Kilisesi Saldırısında Şüphelilerin Giysileri Paylaşıldı

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria İtalyan Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıyı gerçekleştiren 2 şüphelinin olay günü giydikleri ayakkabı ve kıyafetlerin fotoğrafları paylaşıldı. Saldırı sonucunda 1 kişi hayatını kaybetmiş, 51 şüpheli ise yakalanmıştır. Şüphelilerin giysileri emniyet tarafından delil olarak incelenmektedir.

 • İstanbul'da kilise saldırganlarının kullandığı araç bulundu
  30 Oca İstanbul'da kilise saldırganlarının kullandığı araç bulundu

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kullandığı araç, İstanbul Beylikdüzü'nde plakaları sökülmüş halde bulundu. Araç, Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından inceleniyor.

 • Kilise saldırısı sonrası şüphelilerin kaçtığı araç Beylikdüzü'nde bulundu
  30 Oca Kilise saldırısı sonrası şüphelilerin kaçtığı araç Beylikdüzü'nde bulundu

  İstanbul Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırı sonrası kaçan şüphelilerin terk ettiği araç Beylikdüzü'nde bulundu.

 • İstanbul Sarıyer'deki kilise saldırısının şüphelilerine operasyon düzenlendi
  30 Oca İstanbul Sarıyer'deki kilise saldırısının şüphelilerine operasyon düzenlendi

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırıyı gerçekleştiren şüphelilere yönelik operasyon güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırı sonrası şüphelilerin kaçtığını tespit ederek Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'nde yakaladı. Operasyon anları güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı.

 • Kilise saldırganlarının gözaltına alındığı anlar kamerada
  30 Oca Kilise saldırganlarının gözaltına alındığı anlar kamerada

  İstanbul Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde silahlı saldırı düzenleyen zanlıların Başakşehir'de saklandıkları evde polis tarafından gözaltına alındığı anlar kameraya yansıdı. Saldırıda bir kişi hayatını kaybederken, saldırganlar ise kaçmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yürüttüğü operasyon sonucunda zanlılar evde yakalandı.

 • Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı
  30 Oca Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı

  Başakşehir'de gerçekleştirilen operasyonla, Santa Maria Kilisesi'nde silahlı saldırı düzenleyen Tacikistan uyruklu A.K. ve Rusya uyruklu D.T. gözaltına alındı. Polisin yaptığı operasyon güvenlik kameralarına yansıdı. Sarıyer'de bulunan kilisede gerçekleştirilen saldırının ardından İstanbul Emniyeti'nin özel ekibi çalışmalarını sürdürdü ve şüphelilerin Başakşehir'e gittiğini tespit etti. Operasyon sonucunda saldırganlar yakalandı.

 • Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı
  30 Oca Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleştirilen silahlı saldırının ardından İstanbul Emniyeti'nin özel ekibi tarafından yapılan operasyonla saldırganlar gözaltına alındı. Tacikistan uyruklu A.K. ve Rusya uyruklu D.T. isimli şüpheliler, Başakşehir Güvercintepe Mahallesi'nde yakalandı.

 • Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı
  30 Oca Başakşehir'de Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler yakalandı

  Başakşehir'de gerçekleştirilen operasyonla, Santa Maria Kilisesi'nde silahlı saldırı düzenleyen Tacikistan uyruklu A.K. ve Rusya uyruklu D.T. gözaltına alındı. Polisin yaptığı operasyon güvenlik kameralarına yansıdı. Sarıyer'de bulunan kilisede gerçekleştirilen saldırının ardından İstanbul Emniyeti tarafından kurulan özel ekip tarafından yapılan çalışmalar sonucunda şüphelilerin araçları tespit edildi ve operasyon gerçekleştirildi.

 • Santa Maria Kilisesi Saldırısında Kullanılan Silahlardan Birisi Bulundu
  30 Oca Santa Maria Kilisesi Saldırısında Kullanılan Silahlardan Birisi Bulundu

  İstanbul Sarıyer'de gerçekleşen Santa Maria Kilisesi saldırısında kullanılan silahlardan biri ormanlık alanda bulundu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırı sonrası başlattıkları çalışmaları sürdürerek, saldırganların kullandığı silahları bulmak için arama yapmışlardır. Yapılan aramalarda, olayda kullanılan ve parçalara ayrılan el yapımı silah bulunmuştur. Ayrıca, saldırıya ilişkin gözaltındaki 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam etmektedir.

 • Santa Maria Kilisesi'nde saldırı zanlıları Başakşehir'de yakalandı
  30 Oca Santa Maria Kilisesi'nde saldırı zanlıları Başakşehir'de yakalandı

  İstanbul Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleştirilen silahlı saldırıyı düzenleyen zanlılar, Başakşehir'de saklandıkları evde polis tarafından gözaltına alındı. Operasyon anları güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • Sarıyer'deki Kilise Saldırısı Sonrası Yapılan Çalışmalarda Silah ve Diğer Deliller Bulundu
  30 Oca Sarıyer'deki Kilise Saldırısı Sonrası Yapılan Çalışmalarda Silah ve Diğer Deliller Bulundu

  Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırının ardından yapılan çalışmalarda, olayda kullanıldığı değerlendirilen bir silah ile parçalanmış halde kuru sıkıdan bozma başka bir silah, kar maskesi ve mont bulundu. Tacikistan ve Rusya uyruklu 2 tetikçi gözaltına alınırken, 23 yabancı uyruklu şüpheli sınır dışı edilmek üzere teslim edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kemerburgaz-Bahçeköy bölgesinde delil araştırmalarını sürdürüyor.

 • Kilise saldırganlarının gözaltına alındığı anlar kamerada
  30 Oca Kilise saldırganlarının gözaltına alındığı anlar kamerada

  İstanbul Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde silahlı saldırı düzenleyen ve 1 kişiyi öldüren 2 saldırgan, önceki gece Başakşehir'de yakalandı. Şahısların saklandıkları evde polis tarafından gözaltına alındığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı.

 • Santa Maria Kilisesi Saldırısı: Silah Parçalarına Ulaşıldı
  30 Oca Santa Maria Kilisesi Saldırısı: Silah Parçalarına Ulaşıldı

  Sarıyer'de bulunan Santa Maria Kilisesi'nde meydana gelen silahlı saldırıda eylemi gerçekleştiren saldırganların, Kemerburgaz-Bahçeköy bölgesinde attıkları ve olayda kullandıkları malzemelerle ilgili dünden bu yana çalışma yapılıyor. Çalışmalarda bazı silah parçalarına ulaşıldığı öğrenildi.

 • Kilise saldırısında kullanılan silahın parçaları bulundu
  30 Oca Kilise saldırısında kullanılan silahın parçaları bulundu

  Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde 1 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kullanıldığı düşünülen silaha ait parçalar bulundu. 2 tetikçiyle birlikte gözaltına alınan çok sayıda şahsın emniyetteki işlemleri sürüyor.

 • Kilise saldırısında saldırganların kullandığı otomobilin hareket halindeki görüntüsü ortaya çıktı
  29 Oca Kilise saldırısında saldırganların kullandığı otomobilin hareket halindeki görüntüsü ortaya çıktı

  Sarıyer'de Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen silahlı saldırıyı gerçekleştiren maskeli saldırganların kullandığı otomobilin hareket halindeyken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Saldırganların Polonya'dan getirilen araç, olay günü kullanılmış ve saldırganlar Başakşehir'de yakalanmıştır.

 • İstanbul Sarıyer'deki kilise saldırısıyla ilgili gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildi
  29 Oca İstanbul Sarıyer'deki kilise saldırısıyla ilgili gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildi

  İstanbul Sarıyer'de bir kişinin hayatını kaybettiği Santa Maria Kilisesi'ndeki silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, saldırının ardından şüphelilerin kaçış güzergahını belirledi ve 51 kişiyi yakaladı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüldü.

 • Kilisedeki saldırıyla ilgili gözaltı sayısı 51'e yükseldi! Polonya plakalı araç kullanmışlar
  29 Oca Kilisedeki saldırıyla ilgili gözaltı sayısı 51'e yükseldi! Polonya plakalı araç kullanmışlar

  İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne düzenlenen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilişkin gözaltı sayısı 51'e yükseldi. Öte yandan saldırı öncesi görüntülenen 2 tetikçinin Polonya plakalı ve 1 yıldır trafiğe çıkarılmayan araç kullandıkları öğrenildi.

 • Yerlikaya: Kiliseye silahlı saldırı düzenleyen 2 zanlı yakalandı, saldırganların DEAŞ'lı olduğunu değerlendiriyoruz
  28 Oca Yerlikaya: Kiliseye silahlı saldırı düzenleyen 2 zanlı yakalandı, saldırganların DEAŞ'lı olduğunu değerlendiriyoruz

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Sarıyer'deki İtalyan kilisesinde 1 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı gerçekleştiren Rus ve Tacik asıllı 2 katil zanlısının yakalandığını duyurdu. Saldırı sonrası 30 adrese düzenlenen baskınlarda 47 kişinin gözaltına alındığını açıklayan Bakan Yerlikaya, "İki katil zanlısının da DEAŞ'lı olduğunu değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

 • Çin ile Rusya arasında yeni bir hava kargo rotası açıldı
  27 Oca Çin ile Rusya arasında yeni bir hava kargo rotası açıldı

  Çin'in Xinjiang Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Kashgar İli ile Rusya'nın başkenti Moskova arasında yeni bir hava kargo rotası açıldı. Rusya'nın Volga-Dnepr Havayolları tarafından işletilen bir IL-76 kargo uçağı, Xinjiang'ın Kashgar Laining Uluslararası Havalimanı'ndan kalkarak Çin'den yaklaşık 40 ton ekipman, elektronik ürün ve diğer malları taşıdı. Bu yeni rotanın açılması, Çin ile Orta Asya ve Avrupa'daki ülkeler arasındaki ticarete güçlü bir destek sağlayacak.

 • Kütahya Valisi Musa Işın, Tacikistan Büyükelçisi ile İş Birliği Görüşmeleri Yaptı
  26 Oca Kütahya Valisi Musa Işın, Tacikistan Büyükelçisi ile İş Birliği Görüşmeleri Yaptı

  Kütahya Valisi Musa Işın, Tacikistan Cumhuriyetinin Ankara Büyükelçisi Ashrafjon Gulov ile bir araya gelerek, mevcut iş birliğinin güçlendirilmesi ve yeni iş birliği imkanları geliştirilmesi yönünde görüşmelerde bulundu.

 • ATSO Başkanı Ali Bahar: Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmeli
  24 Oca ATSO Başkanı Ali Bahar: Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmeli

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, Antalya'nın sorunlarına çözüm bulacak projelere oy verilmesi gerektiğini belirtti. Bahar, Antalya'nın artan nüfusu ve büyümesiyle birlikte ortaya çıkan sorunlara dikkat çekerek, belediye başkanlarının trafik, temizlik, çevre düzeni gibi konulara öncelik vermesini istedi. Ayrıca, Bahar konut fiyatlarındaki düşüş eğilimi ve Runtalya Maratonu'na destek çağrısında bulundu.

 • Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki depremde 3 kişi yaşamını yitirdi
  23 Oca Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki depremde 3 kişi yaşamını yitirdi

  Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde meydana gelen 7.1 büyüklüğündeki depremde şu ana kadar 3 Çinli hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralandı. Depremin hissedildiği Kazakistan'da ise 44 kişi yaralandı.

 • Çin'in Kırgızistan sınırındaki depremde 3 kişi hayatını kaybetti
  23 Oca Çin'in Kırgızistan sınırındaki depremde 3 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Kırgızistan sınırındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde meydana gelen 7.1 büyüklüğündeki depremde 3 Çinlinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Depremin merkez üssü çevresindeki bölgede depremden etkilenen 12 bin 426 kişinin tahliye edildiği kaydedildi.

 • Kazakistan'a giden Tolgahan Sayışman 7 büyüklüğünde depreme yakalandı
  23 Oca Kazakistan'a giden Tolgahan Sayışman 7 büyüklüğünde depreme yakalandı

  İşi gereği gittiği Kazakistan'da 7 büyüklüğünde depreme yakalanan ve saatlerce haber alınamayan oyuncu Tolgahan Sayışman'dan yüreklere su serpen açıklama geldi. Depremden saatler sonra durumunun iyi olduğunu belirten oyuncu "Şükür, güvenilir yerdeyim" dedi.

 • Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki 7 büyüklüğünde deprem kameralara böyle yansıdı
  23 Oca Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki 7 büyüklüğünde deprem kameralara böyle yansıdı

  Çin ile Kırgızistan sınırında bulunan Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem esnasında ve sonrasında yaşanan panik dolu anlar kameraya yansıdı. Bölgeden gelen görüntülerde dairelerdeki avizelerin sallandığı ve bölge halkının sokaklara indiği görüldü.

 • Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi
  22 Oca Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

  Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 7,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Şiddetli deprem nedeniyle bölge halkı sokaklara inerken deprem, Çin ve Kırgızistan'ın yanı sıra Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Afganistan, Pakistan ve Hindistan'da da hissedildi.

 • Orta Asya ülkelerinde Türk şirketlerin İHA ve SİHA'larına ilgi artıyor
  19 Oca Orta Asya ülkelerinde Türk şirketlerin İHA ve SİHA'larına ilgi artıyor

  Orta Asya ülkeleri son yıllarda ordularını güçlendirmek için insansız hava araçları (İHA) ve silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) ilgi gösteriyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir: Bütçe Başarısızlığı Enflasyon ve Ekonomi Politikalarıyla İlişkilendirilmelidir
  18 Oca CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir: Bütçe Başarısızlığı Enflasyon ve Ekonomi Politikalarıyla İlişkilendirilmelidir

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri ile ilgili yaptığı açıklamada, 2023 kümülatif bütçe açığının öngörülen rakamın iki katını aştığını belirtti. Demir, bütçe başarısızlığını enflasyonla mücadelede başarısızlık ve ekonomi politikalarında tutarsızlık ve istikrarsızlıkla ilişkilendirmenin gerektiğini vurguladı. Ayrıca, 2024 yılında vergi tahsilatının yüzde 85 artması planlandığını ve bu vergi gelirlerinin dolaylı vergiler ve çalışanlardan kesilen vergilerle toplanacağını ifade etti. Demir, kötü ekonomi politikalarının işverenler ve çalışanlar için zorluklar yaratacağını ve KOBİ'lerin tehlikede olduğunu belirtti.

 • Moody's Açıklamasının Ardından ATSO Başkanı Türkiye'nin Kredi Notunun Artacağını Söyledi
  15 Oca Moody's Açıklamasının Ardından ATSO Başkanı Türkiye'nin Kredi Notunun Artacağını Söyledi

  Moody's'un Türkiye'nin kredi notunu teyit etmesi ve not görünümünü durağandan pozitife çevirmesi sonrasında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, önümüzdeki aylarda Türkiye'nin kredi notunun da artacağını belirtti. Bahar, rasyonel ekonomi politikalarının sonuçlarının gözle görülür hale geldiğini ve enflasyonun gerileme sürecine gireceğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin daha yüksek bir kredi notunu hak ettiğini vurgulayan Bahar, iş dünyasının ekonomi yönetimine destek olması gerektiğini söyledi.

 • Afganistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı komşu ülkelerde de hissedildi
  11 Oca Afganistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem! Sarsıntı komşu ülkelerde de hissedildi

  Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde yerel saatle 13.52'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Badahşan'ın Curm ilçesi olarak açıklandı. Depremin derinliği 206 kilometre olarak duyuruldu. Deprem, başkent Kabil ve komşu ülkelerde hissedilirken hasara ilişkin henüz Taliban yönetiminden açıklama yapılmadı.

 • Türkiye'nin pul biber ihracatı 2023'te yüzde 18 arttı
  11 Oca Türkiye'nin pul biber ihracatı 2023'te yüzde 18 arttı

  Türkiye'nin pul biber ihracatı, 2023'te bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 18 artarak 12 milyon 226 bin dolara ulaştı. Almanya, İngiltere, Fransa, Norveç, Macaristan, Senegal, Yunanistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Malta, Rusya, ABD ve İtalya'nın da aralarında olduğu 99 ülkede yemekleri lezzetlendiren pul biberden 2023'de 3 bin 544 ton satış yapıldı. Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsa Kızıldemir, geçmiş yıllardan artarak gelen pul biber ihracatının 2023 yılını da artışla kapatmasının hem üreticiler hem de ihracatçılar açısından sevindirici olduğunu belirtti.

 • Fatih Camii imamı ile öğrencisini bıçaklayan saldırganın ilk eşi şiddet nedeniyle boşanmış: Bu kadarının olacağını tahmin etmiyordum
  10 Oca Fatih Camii imamı ile öğrencisini bıçaklayan saldırganın ilk eşi şiddet nedeniyle boşanmış: Bu kadarının olacağını tahmin etmiyordum

  İstanbul'da Fatih Camii imamı Galip Usta ile öğrencisi Bilal Erdem'i bıçakla yaralayan ve ''kasten öldürmeye teşebbüs'' suçlamasıyla tutuklanan Ömer Salgın'ın (40), 2019 yılında boşandığı 2 çocuğunun annesi Berra B.'ye de (33) evlilikleri süresince zaman zaman şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Berra B., ''Biz de büyük sıkıntılar yaşadık evlilik sürecinde. Şiddet de gördüm. Ayrılma faktörlerimizden biri de şiddetti. Bu kadarının olacağını tahmin etmiyordum.'' dedi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Türk iş insanları ile bir araya geldi
  10 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Türk iş insanları ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'daki resmi temaslarını tamamladı ve Türk iş insanlarıyla buluştu.

 • Fatih Camii Saldırganının Eski Eşi Şiddet Gördüğünü İtiraf Etti
  10 Oca Fatih Camii Saldırganının Eski Eşi Şiddet Gördüğünü İtiraf Etti

  İstanbul'da Fatih Camii imamı ve öğrencisini bıçaklayan saldırganın, eski eşi tarafından zaman zaman şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Eski eş, evlilikleri süresince büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve şiddetin ayrılma faktörlerinden biri olduğunu söyledi.

 • Fatih Camii Saldırganının Eski Eşi: Evlilik Süresince Şiddet Gördüm
  10 Oca Fatih Camii Saldırganının Eski Eşi: Evlilik Süresince Şiddet Gördüm

  İstanbul'da Fatih Camii imamı ve öğrencisini bıçaklayan saldırganın, eski eşi tarafından evlilikleri süresince zaman zaman şiddet uyguladığı ortaya çıktı. Eski eş, evliliklerinde büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve şiddetin ayrılma faktörlerinden biri olduğunu belirtti.

 • İsviçre'den bisikletleriyle yola çıkan çift, Türkiye'de mola verdi
  10 Oca İsviçre'den bisikletleriyle yola çıkan çift, Türkiye'de mola verdi

  İsviçre'den bisikletleriyle yola çıkan Nicolas Tieche ve Nadine Tanzeberger çifti, birçok ülkeyi gezdikten sonra Türkiye'ye ulaştı. Günde yaklaşık 70 kilometre pedal çeviren çift, Konya'nın Karapınar ilçesinde mola verdi. Türkiye'de birçok şehri gezecek olan çift, Tacikistan, İran, Çin ve Japonya'ya gitmeyi hedefliyor. İsviçreli çift, Türk misafirperverliğinden ve Türk yemeklerinden çok memnun olduklarını belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da üst düzey temaslarda bulundu
  10 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da üst düzey temaslarda bulundu

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan ziyareti çerçevesinde başkent Duşanbe'de Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Tacikistan Temsilciler Grubu Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ile görüştü. Ayrıca Fidan, Duşanbe'deki İsmail Somon anıtını ziyaret etti. Fidan ile Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin arasında 'Türkiye ve Tacikistan Dışişleri Bakanlıkları Arasında 2024-2026 Yıllarını Kapsayan İşbirliği Programı' imzalandı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Tacikistan'da Görüşmeler Yaptı
  10 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Tacikistan'da Görüşmeler Yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile görüştü. Görüşmelerde ticaret, yatırım, finansman ve eğitim konuları ele alındı. Ayrıca Tacikistan'ın Afganistan ile ilgili duruşu ve terörle mücadele konusu da görüşüldü.

 • Türkiye ve Tacikistan arasında işbirliği programı imzalandı
  10 Oca Türkiye ve Tacikistan arasında işbirliği programı imzalandı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile bir araya geldi. Taraflar, siyaset, ekonomi, ticaret, yatırım, eğitim, bilim, kültür, sağlık, turizm, güvenlik ve terörle mücadele alanlarında işbirliğini görüştü. Görüşmelerin ardından Fidan ve Muhriddin, Tacikistan ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları arasında 2024-2026 yıllarını kapsayan işbirliği programını imzaladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Görüştü
  10 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile görüştü. Bakan Fidan bu görüşme öncesinde Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile bir araya gelmişti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Görüştü
  10 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Tacikistan'da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile görüştü. Bakan Fidan bu görüşme öncesinde Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile bir araya gelmişti.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüştü
  10 Oca Dışişleri Bakanı Fidan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Bişkek'te bir araya geldi. Bakan Fidan, Kırgızistan'da temaslarına devam ediyor ve Tacikistan Dışişleri Bakanı'nın davetine icabetle yarın Tacikistan'ı ziyaret edecek.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü
  09 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgızistan'da temaslarına devam ederek Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile bir araya geldi. Ardından Kırgızistan Meclis Başkanı ile görüşen Bakan Fidan, Tacikistan'a ziyaret için hazırlıklarını sürdürüyor.

 • Fatih Camii'nde imam ile cemaatten bir kişiyi bıçaklayan saldırgan tutuklandı
  09 Oca Fatih Camii'nde imam ile cemaatten bir kişiyi bıçaklayan saldırgan tutuklandı

  Fatih Camisi imamı Kurra Hafız Galip Usta ve cami cemaatinden bir kişiye yönelik bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan şahıs, 'kasten öldürmeye teşebbüs etmek' suçundan tutuklama istemiyle hakimliğe sevk edildi. Saldırgan, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • FATİH Camisi'nde yaşanan bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi
  09 Oca FATİH Camisi'nde yaşanan bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi

  FATİH Camisi'nde yaşanan bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan Ömer Salgın adliyeye sevk edildi. Şüphelinin gece yarısından sonra hastaneye kaldırıldığı ve sağlık sorunu olmadığı tespit edildi. Salgın, 'susma' hakkını kullanarak ifade vermek istemedi. Saldırganın Bursa'dan İstanbul'a gelip camiye gittiği ve daha önce arkadaşını darbettiği ortaya çıktı.

 • Fatih Camisi'nde Bıçaklı Saldırı Sonrası Gözaltına Alınan Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
  09 Oca Fatih Camisi'nde Bıçaklı Saldırı Sonrası Gözaltına Alınan Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

  FATİH Camisi'nde yaşanan bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan Ömer Salgın (40) adliyeye sevk edildi. Gözaltına alındıktan sonra hiç konuşmayan şüphelinin gece yarısından sonra hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı. Şüphelinin tüm sağlık kontrollerinin yapıldığı herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığı tespit edildi. Bugün öğle saatlerinde tekrar Cinayet Büro Amirliğine getirilen saldırganın 'susma' hakkını kullandığı öğrenildi. Bursa'da ikamet eden ve oto yedek parça işi yapan Ömer Salgın'ın saldırıdan bir gün önce de arkadaşını darbettiği kaydedildi.

 • Fatih Camisi'nde Bıçaklı Saldırı: Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
  09 Oca Fatih Camisi'nde Bıçaklı Saldırı: Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

  FATİH Camisi'nde yaşanan bıçaklı saldırının ardından gözaltına alınan Ömer Salgın (40) adliyeye sevk edildi. Gözaltına alındıktan sonra hiç konuşmayan şüphelinin gece yarısından sonra hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı. Şüphelinin tüm sağlık kontrollerinin yapıldığı herhangi bir sağlık sorununun bulunmadığı tespit edildi. Bugün öğle saatlerinde tekrar Cinayet Büro Amirliğine getirilen saldırganın 'susma' hakkını kullandığı öğrenildi. Bursa'da ikamet eden ve oto yedek parça işi yapan Ömer Salgın'ın saldırıdan bir gün önce de arkadaşını darbettiği kaydedildi.

Advertisement