TBMM Başkanı Şentop'tan Cezayir'de ikili görüşmeler - Son Dakika

TBMM Başkanı Şentop'tan Cezayir'de ikili görüşmeler

30.01.2023 10:03

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cezayir'deki temasları kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cezayir'deki temasları kapsamında ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Şentop, Kotdivuar, Umman ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Meclis Başkanlarıyla ve Pakistan Meclis Başkan Yardımcısı ile bir araya geldi.

Cezayir temaslarını sürdüren TBMM Başkanı Şentop, dün Kotdivuar Cumhuriyeti Ulusal Meclis Başkanı Adama Bictogo ile görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin ve iş birliği alanlarının son yıllarda hızla gelişmesinden duyulan memnuniyet ifade edildi.

Şentop daha sonra Umman Şura Meclis Başkanı Halid bin Hilal bin Nasır el-Maveli ile ikili görüşme gerçekleştirdi ve ardından Pakistan Milli Meclis Başkan Yardımcısı Zahid Akram Durrani ile bir araya geldi.

Şentop son olarak KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ile bir araya geldi. TBMM'den görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, 'Türkiye'nin Kıbrıs Türk halkının hürriyetinin ve hukukunun muhafazası yönünde ahdi ve tarihi sorumluluklarını hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceği vurgulandı' denildi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
Türkiye'den Kıbrıs'a 2 bin adet 'avcı böcek' yollandı Türkiye'den Kıbrıs'a 2 bin adet 'avcı böcek' yollandı KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili açıklama Açıklaması KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili açıklama Açıklaması Cezayir, kuraklıkla mücadele kapsamında Ulusal Su Arıtma Ajansı kurma kararı aldı Cezayir, kuraklıkla mücadele kapsamında Ulusal Su Arıtma Ajansı kurma kararı aldı

Son Dakika Dünya TBMM Başkanı Şentop'tan Cezayir'de ikili görüşmeler - Son Dakika


Advertisement