Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ukrayna'da Rus istihbaratına bilgi aktaran bir kişi gözaltına alındı - Son Dakika

Ukrayna'da Rus istihbaratına bilgi aktaran bir kişi gözaltına alındı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Harkiv'de Rus istihbaratına bilgi aktardığı tespit edilen bir kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltına alınan kişinin Ukrayna mevzilerinde casusluk faaliyeti yapan bir ajan grubunun üyesi olduğu ve savaşın başlarında işe alındığı belirtildi. Suçun tüm koşullarını belirlemek için soruşturma devam ediyor ve suçlu ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıya.

12.06.2023 - 15:46,

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Harkiv'de Rus istihbaratına bilgi aktardığı tespit edilen 52 yaşındaki bir erkeğin gözaltına alındığını duyurdu.

SBU'dan yapılan açıklamada, gözaltına alınan kişinin Ukrayna mevzilerinde casusluk faaliyeti yapan bir ajan grubunun üyesi olduğu aktarıldı. Ayrıca söz konusu kişinin savaşın başlarında 'işe alındığı', Ukrayna ordusunun mevzilerindeki personel sayısı, silahlar ve askeri grupların koordinatlarını gözlemlediği ifade edildi. Açıklamada, 'Kendisi şu anda gözaltında tutulmaktadır. Suçun tüm koşullarını belirlemek için soruşturma devam etmektedir. Suçlu ömür boyu hapis cezası ile karşı karşıyadır' denildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Ukrayna'da Rus istihbaratına bilgi aktaran bir kişi gözaltına alındı - Son Dakika


Advertisement