Unesco'nun Merkez Binasında, Nevruz Kutlandı - Son Dakika
Dünya

Unesco'nun Merkez Binasında, Nevruz Kutlandı

Unesco\'nun Merkez Binasında, Nevruz Kutlandı

UNESCO’nun merkez binasında, 11 ülkenin katılımıyla Nevruz kutlaması yapıldı.

28.03.2017 00:35

UNESCO'nun merkez binasında, 11 ülkenin katılımıyla Nevruz kutlaması yapıldı.

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan UNESCO'nun merkez binasında, Uluslar arası Nevruz kutlaması yapıldı. Geleneksel Nevruz resepsiyonu; Afganistan, Azerbaycan, Irak, İran, Hindistan, Kazakistan, Pakistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkiye ve Türkmenistan yetkililerinin iştirakıyla verildi. Resepsiyona UNESCO Genel Direktör İrina Bokova'nın yardımcıları da katıldı.

İran'ın UNESCO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mr Ahmad Jalali Nevruz bayramı kutlamalarıyla ilgili yaptığı konuşmada, dünyada Nevruz'u kutlayan ve tanıyan ülkelerin toplam nüfusunun Pakistan ve Hindistan'la birlikte iki milyara yakın olduğunu söyledi. Büyükelçi Jalali, 2017 yılındaki Nevruz'da; barış, dostluk, diyalog, hoşgörü, birlik ve beraberlik mesajlarının güçlü bir biçimde tekrarlanmasının her zamankinden daha önemli olduğunu ifade etti.

Paris UNESCO Merkezi'nde Nevruz'u kutlayan ülke kendi zengin kültürlerini ve mutfaklarını ortaya koyan lezzetli yemekler ile Türkmenistan'dan gelen müzik ve folklor gösterisi yapan sanatçılar resepsiyona renk kattı. - PARİS

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Unesco'nun Merkez Binasında, Nevruz Kutlandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement