Van'da kaza: 5 göçmen öldü, 30 kişi yaralandı - Son Dakika
Dünya

Van'da kaza: 5 göçmen öldü, 30 kişi yaralandı

Van'da, Geri Gönderme Merkezi'nden Gaziantep'e götürülen kaçak göçmenlerin bulunduğu midibüs, virajda şarampole yuvarlandı. Kazada 5 göçmen hayatını kaybederken, 30 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

17.09.2023 15:45

Van'da, İl Göç İdaresine bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde bulunan ve güvenlik görevlileri nezaretinde Gaziantep'e götürülen kaçak göçmenlerin içinde olduğu midibüs, virajda şarampole yuvarlandı. Meydana gelen kaza ile ilgili, Van Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada 7 polis, 2 şoför ve 26 kaçak göçmen olmak üzere toplam 35 kişinin yaralandığını ve bu yaralılardan 5 göçmenin hayatını kaybettiğini bildirdi. Yaralılardan 16'sı Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine, 12'si Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezi'ne kaldırılarak tedaviye alındığı, 2 göçmenin ise ayakta tedavi olduğu belirtildi.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Ömer Faruk Kara, hastaneye 1'i şoför 5'i polis toplam 16 kişinin geldiğini söyledi. Kara, "Kaza 03.00'te Kurubaş mevkisinde gerçekleşti. Hastanemize gelen bir göçmen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayıp hayatını kaybetti. Şu anda hastanemizde 4 yaralının tedavileri yatarak devam etmektedir. Geri kalan yaralılarımız 11 yaralı ayakta tedavi edilip taburcu edildi. Bir göçmen de öldü. Hepsine geçmiş olsun diyorum" dedi. (DHA)

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN/VAN, (DHA)

Van\'da kaza: 5 göçmen öldü, 30 kişi yaralandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Van'da kaza: 5 göçmen öldü, 30 kişi yaralandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement