Zelenski Putin'e karşı uyardı: Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor - Son Dakika

Zelenski Putin'e karşı uyardı: Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor

25.01.2023 11:08

Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'ya karşı başlattığı savaş devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında Rusya'nın yeni bir saldırıya hazırlandığını belirterek, "Rusya, daha fazla insanını ve teçhizatını savaşa atmak istiyor" dedi.

Rusya- Ukrayna Savaşı birinci yılına yaklaşırken, savaşın şiddeti artarak devam ediyor. Ulusa sesleniş konuşmasında uyarıda bulunan Zelenski, "Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor. İşgalciler şimdiden Bahmut, Vuhledar ve diğer yönlerde baskılarını artırıyorlar. Daha geniş ölçekte baskıyı artırmak istiyorlar. Rusya daha çok insanını ve teçhizatını savaşa atmak istiyor" ifadelerini kullandı.

İŞ BİRLİĞİ MESAJI VERDİ

Zelesnki, bu kapsamda dünyanın Ukrayna ile iş birliğini daha da artırması gerektiğini belirterek, "Bu, özgür dünyanın iş birliğini hızlandırması gerektiği anlamına geliyor. Bu, mümkün olduğunca yeni Rus suç eylemlerini önlemek için bir cevap olacak" dedi.

FİNLANDİYA VE FRANSA LİDERLERİNDEN KİEV ZİYARETİ

Zelenski, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'nün başkent Kiev'i ziyaretini de değerlendirdi. Zelenski, bu ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, "Finlandiya'dan savunmayı da içeren yeni bir destek paketi geldi. Rusya'ya karşı yaptırımları güçlendirme ve diplomatik girişimlerimize katılma isteği var. Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumları içinde iş birliği yapmak için bu yılı ülkelerimizin avantajına nasıl kullanabileceğimize dair bir vizyonumuz var" diye konuştu.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (2)
500
Zelenskiy: 'Avrupa ile ortak hedefimiz Rusya'nın yaptırımları atlatma kabiliyetini zayıflatmak' Zelenskiy: 'Avrupa ile ortak hedefimiz Rusya'nın yaptırımları atlatma kabiliyetini zayıflatmak' AB-Ukrayna Zirvesi, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasından beri ilk kez toplanacak AB-Ukrayna Zirvesi, Rusya-Ukrayna Savaşı'nın başlamasından beri ilk kez toplanacak Zelenskiy: 'Avusturya, Rusya'nın devletimize getirdiği kötülüğü görüyor' Zelenskiy: 'Avusturya, Rusya'nın devletimize getirdiği kötülüğü görüyor'

Son Dakika Dünya Zelenski Putin'e karşı uyardı: Rusya seferber edebileceği güçlerle yeni bir saldırıya hazırlanıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement