Midyat'ta Yüksekokul Öğrencilerinden Örnek Çalışma - Son Dakika
Eğitim

Midyat'ta Yüksekokul Öğrencilerinden Örnek Çalışma

Midyat\'ta Yüksekokul Öğrencilerinden Örnek Çalışma

MARDİN'de, Midyat Meslek Yüksekokul öğrencileri, 'Okulum Şahane' adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul duvarlarını resimlerle süslüyor.

18.12.2018 12:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MARDİN'de, Midyat Meslek Yüksekokul öğrencileri, 'Okulum Şahane' adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul duvarlarını resimlerle süslüyor.

Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Midyat Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü'nde eğitim gören 9 öğrenci, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında, 3 katlı Vali Kemal Nehrozoğlu İlk ve Ortaokulu'nun iç duvarlarına Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana ve Yunus Emre'nin portrelerini çizerek, sözlerini yazdı. Ayrıca kitap okumayı sevdirecek kalem, kitap ve okuyan çocuk gibi temaların görselleştiği okul duvarları rengarenk görünüm kazanırken başta öğrenciler olmak üzere velilerin de ilgisini çekiyor.

Okul Müdürü Kerim Işık, projenin kendi okullarında uygulanmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Projede emeği geçen Midyat Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin Taş, Midyat Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Halil Karadaş, öğrenci temsilcisi Şeyma Doğanay ve öğrencilere teşekkür ediyorum" dedi.

- Mardin

Kaynak: DHA

Son Dakika Eğitim Midyat'ta Yüksekokul Öğrencilerinden Örnek Çalışma - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Diyarbakır'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi
  21:33 Diyarbakır'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi

  Diyarbakır'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması gerçekleştirildi. 11 liseden öğrencilerin katıldığı yarışmada, yöresel lezzetler sergilendi. Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İstanbul'da düzenlenecek finallere gitmeye hak kazandı.

 • Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' Konseptiyle Başladı
  18:50 Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' Konseptiyle Başladı

  Bu yıl 13.'sü düzenlenen Alaçatı Ot Festivali 'Öz'e Dönüş' konseptiyle kapılarını açtı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli stantları gezerek vatandaşlarla selamlaştı. Festival, konserler, stantlar, sergiler, söyleşiler, yarışmalar ve yemek yapım atölyeleri ile milyonları ağırlayacak.

 • Adana'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi
  18:49 Adana'da MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması düzenlendi

  Adana'da Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya 57 öğrenci katıldı ve birincilik için ter döktü. Yarışmanın birincisi Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Bölge birincileri, İstanbul'da yapılacak olan büyük finale katılmaya hak kazandı.

 • Isparta'da Öğretmen, Boğazına Şeker Kaçan Öğrenciyi Kurtardı
  18:04 Isparta'da Öğretmen, Boğazına Şeker Kaçan Öğrenciyi Kurtardı

  Isparta'da bir ilkokul öğretmeni, boğazına şeker kaçan öğrenciyi Heimlich manevrası yaparak kurtardı. Öğretmen, aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde hızlı ve doğru müdahalede bulunarak öğrencinin hayatını kurtardı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ilk yardım eğitimi sayesinde Isparta'da binlerce öğretmen bu konuda eğitim almış oldu.

 • YTÜ'de Yeni Eğitim Modeli ve Sertifika Programları Tanıtıldı
  17:48 YTÜ'de Yeni Eğitim Modeli ve Sertifika Programları Tanıtıldı

  Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), yeni eğitim modeli ve sertifika programlarını tanıtmak amacıyla 'Temel Bilimler Farkındalık Çalıştayı' düzenledi. Programa YKS'ye hazırlanan öğrencilerin yanı sıra birçok üniversiteli ve araştırmacı katıldı. YTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Yüce, yeni eğitim modeli ve sertifika programları hakkında bilgi verirken, üniversite tercihleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, üniversiteler ve bölümler arası geçiş imkanları ve staj programları gibi önemli yeniliklerden de bahsedildi.

 • İzmir'de 13. Alaçatı Ot Festivali Başladı
  17:28 İzmir'de 13. Alaçatı Ot Festivali Başladı

  İzmir'de Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Alaçatı Ot Festivali'nin ilk gününde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli stantları ziyaret etti. Festivalde birçok etkinlik düzenlenirken, Tugay ve Denizli festivalin önemine vurgu yaparak desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

 • Burhaniye'de 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek
  17:20 Burhaniye'de 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek

  Burhaniye Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşku ile kutlanması için çeşitli etkinlikler planlandı. 23 Nisan Salı günü ilçede üç farklı noktada 'Çocuk Şenliği' düzenlenecek. Etkinlikler dahilinde çocuklar satranç turnuvasından tiyatroya, uçurtma şenliğinden gösterilere kadar birçok aktivite ile bayramlarını dolu dolu yaşayacaklar.

 • Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşması Etkinliği Düzenlendi
  17:14 Batman'da Akademisyen-Öğrenci Buluşması Etkinliği Düzenlendi

  Batman'ın Kozluk ilçesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Batman Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, Prof. Dr. Necmettin Sezgin önderliğinde gerçekleştirilen 'Akademisyen-Öğrenci Buluşması' etkinliğinde, Çayhan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelindi. Sezgin, öğrencilere toplumda iyi insan olma kavramı üzerine seminer verdi.

 • GAÜN ve 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı
  16:39 GAÜN ve 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı personele GAÜN Sürekli Eğitim Merkezi tarafından İngilizce eğitimi verilecek. Protokol, 5. Zırhlı Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdin Kaya ile GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından imzalandı. Her iki kurum da protokolün hayırlı olmasını diledi.


Advertisement