Ankara'da 10 Bin Lira Peşinatla TOKİ'den Ev - Son Dakika

Ankara'da 10 Bin Lira Peşinatla TOKİ'den Ev

19.09.2014 10:55

TOKİ, Ankara Altındağ'da düşük gelirliler için ürettiği 338 konutun satışına başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Başkentte düşük gelirlilere 10 bin lira peşinatla konut satışına başladı.

TOKİ'den yapılan açıklamada, piyasa koşullarında konut sahibi olamayan düşük gelirli vatandaşlar için Altındağ Başpınar'da 338 konutu satışa çıkarıldığı belirtildi.

Toplam 10 bin lira peşin, 120 aya varan vade seçenekleriyle, 99 bin liradan fiyatlarla satışa sunulacak konutların başvurularının, 22 Eylül Pazartesi günü yapılacağı ifade edilen açıklamada, konutların kura yöntemiyle alıcıya sunulacağı kaydedildi.

619 LİRA TAKSİT

Açıklamada, kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunulduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Konutlar, 10 bin lira peşin ve 619 liradan başlayan ödeme seçenekleriyle, 99 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcıya sunulacak. 99 metrekare büyüklüğünde 158 adet 2+1 niteliğindeki konut 99 bin liradan, 124 metrekare büyüklüğündeki 180 adet 3+1 niteliğindeki konut ise 125 bin 937 liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

Konutlar için başvurular Halk Bankası'nın yetkili şubeleri tarafından 22 Eylül-24 Ekim 2014 tarihleri arasında kabul edilecek. Konutların kuraları da 31 Ekim 2014 tarihinde çekilecek."

ŞEHİT AİLELERİ, DUL VE YETİME ÖNCELİK

Açıklamaya göre, söz konusu müracaatlar şehit aileleri, maluller ile bunların dul ve yetimlerinin (Emekli Sandığı'ndan hak sahibi belgesi olan ve daha önce şehit ailelerine, maluller ile dul ve yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar) başvuruları, İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin başvuruları, en az yüzde 40 özürlü vatandaşların ve diğer konut alıcı adayların başvuruları olmak üzere 4 ayrı kategoride kabul edilecek.

Şehit aileleri, maluller (terör, harp ve vazife malulleri) ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek. İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerine ve en az yüzde 40 engelli vatandaşlara konut sayısının yüzde 5'i olarak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

YORUMLAR (2)
  • konya-sivas: bu evler suriyeden kaçanlar için yapılıyor onlar zengin türkler için ne yapıldıki duyan geliyor Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • soylu san: işidçileri yerleş tire bilirsin nasılsa görevini tamamladılar artık ıraktan surıyede geri gelecekler sakallı şeytanlar Cevap Yaz 6 4 Yayından Kaldır
500
Oğlunu piknik tüpüyle döverek öldürdüğü iddia edilen babaya linç girişimi! Komşular: Çocuğun kemerle boğazını sıkıyordu! Oğlunu piknik tüpüyle döverek öldürdüğü iddia edilen babaya linç girişimi! Komşular: Çocuğun kemerle boğazını sıkıyordu! Yaprak Dökümü'nün Yıldızından Müjdeli Haber Yaprak Dökümü'nün Yıldızından Müjdeli Haber Pbs: ABD'de Kovid, 336 Gün Boyunca 11 Eylül Saldırısı Yaşanmış Gibi Can Aldı Pbs: ABD'de Kovid, 336 Gün Boyunca 11 Eylül Saldırısı Yaşanmış Gibi Can Aldı
Kaynak: Aljazeera

Son Dakika Ekonomi Ankara'da 10 Bin Lira Peşinatla TOKİ'den Ev - Son Dakika


Advertisement