Yeni İş Kuracaklara 30 Bin TL Hibe, 70 Bin TL Faizsiz Kredi - Son Dakika
Ekonomi

Yeni İş Kuracaklara 30 Bin TL Hibe, 70 Bin TL Faizsiz Kredi

Yeni İş Kuracaklara 30 Bin TL Hibe, 70 Bin TL Faizsiz Kredi

Konya'da yeni iş kuracak 600 kişiye, 30 bin lira hibe ve 2 yıl ödemesiz faizsiz 70 bin lira kredi verileceğini duyanlar mülakata yoğun ilgi gösterdi.

17.04.2014 13:08  Güncelleme: 13:47

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası'nın hazırladığı Girişimcilik Eğitim Programına katılarak, 30 bin TL geri ödemesiz (hibe) veya 70 bin TL faizsiz kredi almak isteyenler mülakata katılabilmek için erken saatlerde sıraya girdi.

Konya SMMM Odası'nda günün ilk mesai saatinde 496 kişi sıra numarası alarak beklemeye başladı.

KADINLARIN ÇOĞUNLUĞU DİKKAT ÇEKTİ

Proje ortağı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Türkiye İş Kurumu temsilcileri, Konya SMMM Odası yöneticilerinden oluşan 4 grup, iş kurmak için destek isteyenlerle birebir görüştü. Görüşmelerde girişimcilerin projeleri dinlendi, ne kadar sermayeye ihtiyaçları olduğu öğrenildi. İş kurmak için gelenler arasında kadınların fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

"BÜYÜK İŞ ADAMLARI ÇIKARACAĞIZ"

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan yaptığı açıklamada, Konya ekonomisine büyük katkı sağlayacak girişimciler arasından büyük iş adamlarının çıkacağını söyledi.

Girişimcilerin bireysel iş kurabilmeleri için güzel bir proje hazırlandığını belirten Turan, "KOSGEB tarafından girişimcilere bireysel anlamda dosyaları kabul edilince 30 bin lira hibe, dilerlerse 70 bin lira sıfır faizli 2 yıl ödemesiz kredi veriliyor. Bunlar Konya ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayacak, bireysel anlamda da ileride ciddi iş adamları çıkacak. Mülakattan başarıyla çıkanlar için ilk etapta 4 sınıf oluşturularak eğitim verilecek. Akademisyenler girişimcilere hangi alanlarda daha fazla iş kurulabileceğine yönelik bilgilendirmeler yapacaklar. Çok ciddi projeler çıkıyor. Eğitime katılanlar günlük 20 lira harcırah alacak. Yıl sonuna kadar 600 girişimciyi kurslara dahil edilip iş kurmalarını sağlamak istiyoruz" dedi.

HİBE ALANLAR KENTE 18 MİLYON LİRA KATKI SAĞLAYACAK

Turan, sadece 30 bin lira hibe alacakların Konya ekonomisine 18 milyon lira katkı sağlayacağını sözlerine ekledi. 

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Yeni İş Kuracaklara 30 Bin TL Hibe, 70 Bin TL Faizsiz Kredi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (2)

  • KÖYLÜ -: KREDİ EVRAKLARINI BANKAYA VERİRKEN akp ÜYE kartınızı da araya sıkıştırın FAYDASI OLUR :) 8 2 Yanıtla
  • KÖYLÜ -: SORMASI AYIPTIR NEDEN KONYA ,NAKLİMİ KONYA YA ALACAĞIM ..AKP lisen SANA HER YOL ACIK BANKADAN KREDİ İSTEDİM AMAN ALLAHIM ÖNÜME ANLAŞMA EVRAKLARINI GETİRDİLER İÇİNİ OKUMAMLA KENDİMİ DIŞARI ATTIM İSTEMEDİKLERİ BİR İÇ VE DIŞ SALLANAN ORGANLARIM VAR HALK BANKASINI SOYARKEN SANIRIM İKAMETGAH BİLE İSTEMEMİŞLERDİR İSTESELER ADAMIN NE MAL OLDUĞUNU ANLAYACAKLARDI 5 1 Yanıtla

Advertisement