Altın 1.730 Dolar/ons Seviyelerinden İşlem Görüyor - Son Dakika

Altın 1.730 Dolar/ons Seviyelerinden İşlem Görüyor

22.11.2012 12:23
Altın 1.730 Dolar/ons Seviyelerinden İşlem Görüyor

Çin'de imalat sanayi PMI verisinin kasım ayında ekim ayındaki 49,5 seviyesinden 50,4'e sıçrayarak 13 ayın ardından sektörde genişlemeye işaret etmesi ve Avrupalı liderlerin bütçe görüşmeleri Avro/Dolar paritesinde 1,2869'a kadar bir yükseliş...

Çin'de imalat sanayi PMI verisinin kasım ayında ekim ayındaki 49,5 seviyesinden 50,4'e sıçrayarak 13 ayın ardından sektörde genişlemeye işaret etmesi ve Avrupalı liderlerin bütçe görüşmeleri Avro/Dolar paritesinde 1,2869'a kadar bir yükseliş getirirken, doların zayıflamasıyla altının onsu en yüksek 1.732 doları gördükten sonra 1.730 dolar civarında yatay seyrediyor.

Analistler, 1.722 dolar destek seviyesinin üzerinde kalınması halinde 1.735 dolar direncine doğru yukarı yönlü denemeler yapılabileceğini belirtiyor.

Avrupa'daki bütçe görüşmelerinin ve 26 Kasım'da yapılacak Eurogroup toplantısında Yunanistan hakkında çıkacak kararın, yön üzerinde etkili olacağı belirtiliyor.

Bugün 'Şükran Günü' nedeniyle ABD'de piyasalar kapalı olduğundan işlem hacmi zayıf seyrediyor.

Muhabir: Muhsin Yalçın

Yayıncı: Affan Kulunyar - İSTANBUL

YORUMLAR
500
Çin'e karşı kurulan Quad ittifakı Biden'ın bölge ziyaretiyle öne çıkacak Çin'e karşı kurulan Quad ittifakı Biden'ın bölge ziyaretiyle öne çıkacak Eski ABD Dışişleri Bakanı Kissinger Davos'ta ABD-Çin ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması Eski ABD Dışişleri Bakanı Kissinger Davos'ta ABD-Çin ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması Çin Başbakanı Ekonominin İstikrara Kavuşacağını ve Normale Döneceğini Vurguladı Çin Başbakanı Ekonominin İstikrara Kavuşacağını ve Normale Döneceğini Vurguladı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Altın 1.730 Dolar/ons Seviyelerinden İşlem Görüyor - Son Dakika


Advertisement