Anadolu 500'ü Ödülleri Sahibini Buldu - Son Dakika
Ekonomi

Anadolu 500'ü Ödülleri Sahibini Buldu

Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Ödül Töreninde en büyük 5 şirketi sırasıyla Tiryaki Agro Gıda, Tosçelik Profil, Yıldız Entegre Ağaç, ETİ Gıda ve Sarkuysan Elektrolitik oldu.

18.02.2017 00:41  Güncelleme: 09:20

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici, Anadolu şirketlerinin artık ülkenin ekonomik verilerini doğrudan yukarılara taşıyan, ihracata katkı sunan şirketler haline geldiğini söyledi.

Leblebici, TEB ile Ekonomist Dergisi iş birliğinde bu yıl 13'üncüsü gerçekleştirilen "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni"nde yaptığı konuşmada, 13 yıldır Anadolu 500 araştırmasına destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

Epeyce ayrıntılı bir çalışma sonucunca oluşturulan ve bütün sektörler için önemli bir kaynak niteliği taşıyan bu araştırmanın, Anadolu şirketlerinin dönüşümüne birebir tanık olmaları açısından çok değer taşıdığını belirten Leblebici, 13 yılda geriye dönüp baktıklarında Anadolu şirketlerinin performanslarının hem nitelik hem de nicelik olarak geliştiğini gördüklerini dile getirdi.

Leblebici, Anadolu şirketlerinin artık ülkenin ekonomik verilerini doğrudan yukarılara taşıyan, ihracata katkı sunan şirketler haline geldiğini söyledi.

Bu şirketlerin dünyayla rekabet edebilecek ürünleri üreterek, uluslararası rekabetten geri durmadığını, ülkenin ekonomik büyümesinde inkar edilemeyecek kadar önem taşıdıklarını aktaran Leblebici, şöyle devam etti:

"Görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz ki Anadolu şirketlerimiz artık üretim güçleriyle elde ettikleri başarıların yanı sıra, marka değerleri için de önemli çalışmalar gerçekleştirerek başarılar elde ediyor, global trendleri yakından takip ediyorlar. Biz de banka olarak, sunduğumuz finansal desteğimizin yanı sıra, danışman banka anlayışıyla hayata geçirdiğimiz hizmetlerimizle de yalnızca yurt içi değil yurt dışında da rekabette ihtiyaçları olan bütün desteği onlara sağlıyoruz. Sadece ülke sınırlarımız içinde değil, gittikleri her ülkede, stratejik ortağımız BNP Paribas'ın yaygın global ağı üzerinden onlara büyük destek sağlıyoruz. İstanbul, İzmir, Adana, Bursa ve Ankara'da açtığımız dış ticaret merkezleri ile BNP Paribas'ın 80 kadar ülkeyi kapsayan global ağında yer alıyoruz."

Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreninde, "En Büyük 5 Şirket", "İhracatını En Çok Arttıran 5 Şirket", "İstihdamını En Çok Arttıran 5 Şirket", "Cirosunu En Çok Arttıran 5 Şirket", "Karını En Çok Arttıran 5 Şirket" ve "Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar" olmak üzere 6 kategoride toplam 29 şirket ödülle buluştu.

Törende, Anadolu'nun en büyük 5 şirketi sırasıyla Tiryaki Agro Gıda Sanayi, Tosçelik Profil, Yıldız Entegre Ağaç Sanayi, ETİ Gıda ve Sarkuysan Elektrolitik Sanayi oldu. Şirketler ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün elinden aldı.

Araştırmada, Erçal Fındık Otomotiv "Karını En Çok Arttıran Şirket", Kipaş Kağıt Sanayi "Cirosunu En Çok Arttıran Şirket", Kayseri Metal Center Sanayi "İstihdamını En Çok Arttıran Şirket", Kipaş Mensucat İşletmeleri de "İhracatını En Çok Arttıran Şirket" seçildi.

"Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar" kategorisinde ise Sanko Holding, Boydak Holding, Erdemoğlu Holding ve Kipaş Holding, ödül almaya hak kazandı.

Anadolu 500\'ü Ödülleri Sahibini Buldu
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Anadolu 500'ü Ödülleri Sahibini Buldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement