Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Arçelik'ten Enerji Tasarrufuna Tam Destek - Son Dakika

Arçelik'ten Enerji Tasarrufuna Tam Destek

Türkiye'nin lider beyaz eşya üreticisi Arçelik A.Ş., Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın başlattığı 'Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği için Verimli İşbirliği' hareketine verdiği destekle, en verimli modellerini cazip fiyatlarla tüketicilere sunuyor.

Arçelik\'ten Enerji Tasarrufuna Tam Destek
04.01.2012 - 12:46,

Türkiye'nin lider beyaz eşya üreticisi Arçelik A.Ş., Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın başlattığı 'Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği için Verimli İşbirliği' hareketine verdiği destekle, en verimli modellerini cazip fiyatlarla tüketicilere sunuyor.

Ürünlerinde, üretimde ve tüm faaliyetlerinde enerji verimliliğine öncelik veren, çevre bilincini tüm tüketicilere yaygınlaştırmak üzere adımlar atarak bu alanda da liderlik üstlenen Arçelik A.Ş.; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından başlatılan 'Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği için Verimli İşbirliği' hareketine tam destek verdiğini açıkladı.

Arçelik A.Ş., proje çerçevesinde bir ay süreyle dört ana ürün grubundaki en verimli modellerini cazip fiyatlar ile tüketicilerle buluşturacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın enerji verimli ürünlerin yaygınlaştırılması ve tüketicilerin bu ürünlere erişimini teşvik etmek üzere hayata geçirdiği proje kapsamında Arçelik A.Ş., yüzde 50 ila yüzde 60 düzeyinde enerji verimliliğine sahip buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve klimalarını 1.300 TL'ye varan indirimler ile tüketiciye ulaştıracak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin Arçelik' in enerji verimli ürünlerinden birini seçmeleri yeterli olacak. Arçelik A.Ş., kampanya döneminde kredi kartı uygulamalarıyla birlikte 36 ay vade ile satış yaparak tüketicinin aylık taksit miktarını düşürmeyi, A-%50 ve A-%60 cihazlara olan talebi artırmayı hedefliyor.

Arçelik' in A sınıfından yüzde 60 daha enerji verimli buzdolabı, A sınıfından yüzde 50 daha enerji verimli çamaşır makinesi, A sınıfından yüzde 50 daha enerji verimli kurutma makinesi ve A sınıfından yüzde 60 daha enerji verimli Super Invertech klima ürünleri 1 ay boyunca adet sınırı olmaksızın, isteyen tüm tüketicilerin talebini karşılamak üzere kampanya kapsamında tüketicilerle buluşacak.

ÇAKIROĞLU: "DÜNYA REKORTMENİ ÜRÜNLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ"

Arçelik A.Ş.'nin kendi teknolojisiyle geliştirdiği ve ürettiği, yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerle yalnızca Türkiye' nin değil, dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer aldığını belirten Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, "Enerji verimliliği bizim en önemli önceliklerimizden biri. Türkiye'nin ilk A sınıfı buzdolabını ürettiğimiz 1999 yılından bu yana buzdolapları, bulaşık, çamaşır ve kurutma makineleri, fırınlar ve klimalarda enerji

verimliliğinde dünyada öncü ürünler geliştirmenin gururunu yaşıyoruz. Ayrıca, ürünlerimizin yanında tüm süreçlerimizde enerji verimliliği konusuna çok önem veriyoruz. Bakanlığımıza bağlı, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü'nden yetki belgesi sahibi, Enerji Verimliliği Danışmanlık firması ile yaptığımız çalışmaya göre, üretimde enerji verimliliği yönünden, 2010 yılında yurt içinde 8 işletmemiz dünyada beyaz eşya sektöründe bir ilk olarak "altın" seviyesinde değerlendirildi. 2011 yılında buzdolabı, çamaşır

makinesi, pişirici cihazlar ve kompresör işletmelerimiz; başarılarını daha da yükselterek, yine dünyada ilk olarak; beyaz eşya sektöründe "platin" seviyesine ulaşan üretim işletmelerimiz oldu" dedi.

Çakıroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın projesine destek vererek, tüketiciler nezdinde enerji verimli ürünlerin kullanımını artırmayı ve bu konudaki tüketici bilincini yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Ekonomi Arçelik'ten Enerji Tasarrufuna Tam Destek - Son Dakika


Advertisement