Aygaz, 31 Mart'ta Genel Müdürlük Binasının Işıklarını Söndürecek - Son Dakika

Aygaz, 31 Mart'ta Genel Müdürlük Binasının Işıklarını Söndürecek

15.03.2012 14:59
Aygaz, 31 Mart'ta Genel Müdürlük Binasının Işıklarını Söndürecek

Aygaz, WWF'nin karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" etkinliğine 31 Mart'ta Genel Müdürlük binasının ışıklarını söndürerek katılacak.

Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" etkinliğine 31 Mart'ta İstanbul Esentepe'de bulunan Genel Müdürlük binasının ışıklarını söndürerek bu yıl da destek verecek Koç Grubu şirketlerinden Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" (Earth Hour) etkinliğine 31 Mart'ta İstanbul Esentepe'de bulunan Genel Müdürlük binasının ışıklarını söndürerek bu yıl da destek verecek.

Aygaz'dan yapılan açıklamaya göre; Aygaz, Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, "Dünya Saati" etkinliğine bu yıl da destek veriyor. 2010 yılında Türkiye'de iklim değişikliğine karşı farkındalığı artırmak amacıyla "Yarın Hava Nasıl Olacak" adlı sosyal sorumluluk projesini başlatan Aygaz, bu alandaki çalışmalarını uluslararası projelere verdiği desteklerle sürdürüyor. Aygaz bu kapsamda, dünya genelinde 1 milyar insanın ve binlerce kurumun katıldığı, "Dünya Saati" etkinliğine, 31 Mart 2012 tarihinde İstanbul Esentepe'de bulunan Genel Müdürlük ve Türkiye çapındaki 10 ayrı bölge ve satış müdürlük binalarının ışıklarını söndürerek destek verecek.

İlk kez 2007 yılının Mart ayında WWF- Avustralya'nın önderliğinde Sidney'de başlatılan "Dünya Saati" etkinliği 2008 yılında dünya çapında bir harekete dönüştü. Küresel ısınmadan endişe duyan, ancak tek başına bu durumu değiştiremeyeceğini düşünen milyonlarca insanı bir araya getiren etkinlikle, 31 Mart günü 20.30-21.30 saatleri arasında tüm dünyada ışıklar söndürülüyor.

Küresel çapta gerçekleşen etkinlikle, dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitlilik kaybı gibi konularda farkındalığın artırılması amaçlanıyor. "Dünya Saati" etkinliği kapsamında, Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi dünyaca ünlü yapılarda da ışıklar bir saat süresince söndürülüyor. 2011 yılında Türkiye'den on binlerce kişinin ve 250'nin üzerinde kurumun destek verdiği kampanyada doğudan batıya doğru ışıklar bir bir kapanırken, Boğaziçi Köprüsü de hareketin Asya'dan Avrupa'ya geçişinin sembolüydü.

- Ankara

YORUMLAR
500
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu sempozyuma çağıran İstanbul Türk Ocakları'na tepki gösterdi: Bu gaflete nasıl kapıldınız? Bahçeli'den Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu'nu sempozyuma çağıran İstanbul Türk Ocakları'na tepki gösterdi: Bu gaflete nasıl kapıldınız? Kavgayı ayırmak isteyen baba ve oğlu bıçakla yaralandı! Şüpheli sürücü aracına binerek kaçtı Kavgayı ayırmak isteyen baba ve oğlu bıçakla yaralandı! Şüpheli sürücü aracına binerek kaçtı İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi İstanbul Finans Merkezi Kanunu yürürlüğe girdi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Aygaz, 31 Mart'ta Genel Müdürlük Binasının Işıklarını Söndürecek - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement