Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak - Son Dakika
Ekonomi

Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak

Yerel seçim miting programlarına ara veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Kabine toplantısına başkanlık edecek. Ekonomideki son durum, iç ve dış politikadaki gelişmeler, yerel seçim ve öğretmen atamalarının masaya yatırılacağı zirveyle ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı. Erdoğan'ın kameralar karşısına geçerek 3 bin liraya çıkartılan emeklinin bayram ikramiyesinin 10 bin liraya yükseltildiğini duyuracağı öne sürüldü.

04.03.2024 09:05  Güncelleme: 09:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

31 Mart yerel seçimleri öncesi milyonlarca emekliyi sevindirecek bir iddia kulisleri hareketlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleşecek Kabine toplantısının ardından kameraların karşısına geçerek 3 bin TL olarak açıklanan emekli bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini duyuracağı öne sürüldü.

KABİNE BUGÜN ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDA TOPLANIYOR

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te başlayacak. Enflasyonla mücadele başta olmak üzere ekonomideki son durum değerlendirilecek. Ramazan ayı yaklaşırken fahiş fiyat artışı yapılmaması için ele alınacak tedbirler de görüşülecek.

Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak

SEÇİM GÜNÜ İÇİN TEDBİRLER GÖRÜŞÜLECEK

Toplantının gündeminde, 31 Mart yerel seçimlerinin huzur ve güven ortamında geçmesi için alınacak tedbirler de yer alacak. Yurt içi ve sınır ötesindeki terörle mücadele operasyonları ve F-16 tedarik sürecindeki son durum değerlendirilecek.

TÜRKİYE'NİN GAZZE DİPLOMASİSİ

Dış politikada da ana gündem Gazze olacak. İsrail'in yaptığı katliamı durdurmak için Türkiye'nin yürüttüğü diplomasi istişare edilecek.

Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak

MİLYONLARCA EMEKLİYİ HEYECANLANDIRACAK İDDİA

Milyonların gözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği Kabine toplantısına çevrilirken kulislere düşen iddia ise büyük ses getirdi.

"ERDOĞAN KAMERALARIN KARŞISINA GEÇİP..."

Emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 2 bin TL'den 3 bin TL'ye çıkarılması ve iki bayram için toplam 6 bin TL ödeme yapılacağının açıklanması emeklilerin tepkisini çekerken Erdoğan'ın bugün yapılacak Kabine'nin ardından kameraların karşısına geçerek emeklinin bayram ikramiyesini 10 bin TL olarak açıklayacağı iddia edildi.

Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL\'ye yükseltildiğini açıklayacak

Son Dakika Ekonomi Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (43)

 • Murat denizli: 50 binnde yapsa oy vermem ülke gittikten sonra neye yarar para zaten 2 günde zamla geri alırlar bu ekonomi battı bunu gorün ya artık ... 555 128 Yanıtla Abuzer Kadayıf: İster ver ister verme boş yapma 65 59 Can Vatan: Emekli Sadaka Beklemiyor Maaşlarada Ayrım Yapılmadan Seyyanen Zam Bekliyor Maaşlar Gelen Zamlarla iyice Eridi Alım Gücü Kalmadı Emekli Çok Tepkili 111 6
 • Yusuf Gümüşsoy: Seçim olmasa günahını vermez, 10 değil 100000 binde versen oy yok sana.. 438 89 Yanıtla Can Vatan: Maaşlarda iyileştirme olmadıkca Emekliden Oy Beklemeyin Inat Etmeyin Muhalefetle Birlik olun Bu Ay içinde Bütün Emeklilere Bu Sıkıntılı Günlerinde Destek Olun Emekliler Perişan Halde Bütün Siyasiler Emeklinin Bu Sıkıntılı Durumunu Görerek Birleşmeli. 93 8
 • alos : DİLENCİ DEĞİLİM. İSTERSE HİÇ VERMESİN HEPSİ ONLARIN OLSUN. ALLAH KARNIMI DOYURACAK KADAR RIZKIMI VERİR-, VERMESE CANIMI ALIR. ONLAR YESİN İÇSİN, DÜNYAYI GEZSİNLER İŞİN SONUNDA CEHENNEM UZAK DEĞİL. 409 51 Yanıtla
 • Zülküf Sağlamoğlu: Bu ikramiyeyi kaldırsınlar, maaşlara 12 bin seyyanen zam yapsınlar. Yılda iki kez verilen ikramiye ile emekliyi kaldıracaklarını zanediyorlar. Herşeye bütçe var emekliye yok. 382 37 Yanıtla
 • Ali Mutlu: Oğlunun gemiciklerini, öbür oğlunun derneklerini verse oy verirsem onlar gibi olayım. 323 82 Yanıtla
 • Abuzer Kadayıf: Zaten oy vermem diyenler şimdiye dek vermemiş olanlar dır siz olmadan da yine iktidar hep iktidar Allah’ın izniyle 89 280 Yanıtla cemal köse: Sonu yakındır . Allah zalimleri kahreylesin. 167 42
 • Tüm yorumlar için tıklayınız
 • Beypazarı'nda Havuç Hasadı Bayram Tatilinde de Devam Ediyor
  12:51 Beypazarı'nda Havuç Hasadı Bayram Tatilinde de Devam Ediyor

  Ankara'nın Beypazarı ilçesinde havuç üretimi yoğun bir şekilde devam ediyor. Üreticiler, bayram tatilinde dahi hasat işlemlerini sürdürerek İstanbul ve diğer şehirlere gönderilmek üzere havuçları paketliyor. Havuç paketleme işinde çalışanlar, bayramlaştıkları arkadaşlarıyla birlikte çalışmaya devam ediyor ve ailelerine destek oluyorlar.

 • Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili
  12:50 Hükümetin Ücretsiz Doğal Gaz Uygulaması Sona Eriyor, Yurttaşlar Tepkili

  Hükümetin aylık 25 metreküp ücretsiz doğal gaz uygulamasının 1 Mayıs'ta sona ermesine tepki gösteren yurttaşlar, uygulamanın devam etmesini ve doğal gaz ücretlerinde indirim yapılmasını istiyor. Emekliler, yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatarak iktidarın vaatlerini yerine getirmediğini belirtiyor. Uygulamanın uzatılması talepleri dile getiriliyor.

 • Eskişehir'de Yaz Meyveleri Tezgahlarda Yerini Aldı
  12:09 Eskişehir'de Yaz Meyveleri Tezgahlarda Yerini Aldı

  Eskişehir'de bahar aylarının gelmesiyle birlikte pazar ve manav tezgahlarında karpuz, kavun ve çilek gibi yaz meyveleri satılmaya başlandı. Manavlık yapan Murat Kestel, yaz meyvelerinin şu an için yüksek fiyatlı olduğunu ancak önümüzdeki günlerde fiyatların düşeceğini belirtti. Kestel, karpuzun 35-40 TL, kavunun ise 60-70 TL olduğunu söyledi. Ayrıca, iyi bir karpuz ve kavunun nasıl seçileceği konusunda da bilgi verdi.

 • Shanghai, 2024 yılının ilk iki ayında gemi ihracatında büyük artış kaydetti
  12:06 Shanghai, 2024 yılının ilk iki ayında gemi ihracatında büyük artış kaydetti

  Çin'in doğusundaki Shanghai, 2024 yılının ilk iki ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 112,9'luk kayda değer bir artışla 149 gemi ihraç etti. Shanghai Gümrüğü'nden yapılan açıklamaya göre aynı dönemde bu ihracatın toplam değeri 9,95 milyar yuana (yaklaşık 1,4 milyar ABD doları) ulaşarak bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 222,2'lik şaşırtıcı bir büyüme kaydetti. İhracatlar arasında Avrupa Birliği'ne ihraç edilen gemilerin değeri 3,28 milyar yuana yükselerek Shanghai'ın toplam gemi ihracat değerinin yaklaşık üçte birini oluşturdu.

 • SAIC-GM-Wuling, araç ihracatını yüzde 48 artırdı
  11:56 SAIC-GM-Wuling, araç ihracatını yüzde 48 artırdı

  SAIC-GM-Wuling (SGMW), ilk çeyrekte araç ihracatını geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 48 artırarak 49.330 adede çıkardı. Şirket sadece Mart ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 80 artışla toplam 17.155 adet araç ihraç etti. SGMW bu yılın ilk çeyreğinde toplam 335.845 adet araç satarak bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 34'lük bir büyüme kaydetti.

 • İzmir'de Emekliler ve Esnaf Hayat Pahalılığından Şikayetçi
  11:49 İzmir'de Emekliler ve Esnaf Hayat Pahalılığından Şikayetçi

  İzmir'de Ramazan Bayramı'nda tatile ve memlekete gidemeyen emekliler hayat pahalılığından, Kemeraltı Çarşı esnafı da vatandaşın alım gücünün giderek daha da düşmesinden dert yandı. Emekliler ve esnaf, geçim sıkıntısının arttığını ve fiyatların yüksek olduğunu dile getirdi.

 • Çin Güney Elektrik Şebekesi, Yeni Enerji Kapasitesinde Kömür Yakıtlı Enerjiyi Geçti
  11:46 Çin Güney Elektrik Şebekesi, Yeni Enerji Kapasitesinde Kömür Yakıtlı Enerjiyi Geçti

  Çin Güney Elektrik Şebekesi, Guangdong, Yunnan, Guizhou, Hainan eyaletleri ve Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi'ndeki yeni enerji kurulu gücünün 145 milyon kilovata ulaşarak ilk kez kömür yakıtlı enerjiyi geçtiğini açıkladı. Rüzgar, güneş ve diğer yeni enerji kaynakları, bölgedeki elektrik tüketiminin üçte birine katkıda bulundu. 2024 yılına kadar beş eyalet ve bölgedeki yeni enerji elektrik üretimi kurulu kapasitesinin 168 milyon kilovata çıkması bekleniyor.

 • Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Bayram Tatilinde Ücretsiz Taşıma Hizmeti
  11:42 Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Bayram Tatilinde Ücretsiz Taşıma Hizmeti

  Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı süresince verilen ücretsiz taşıma hizmeti yoğun ilgi gördü. 3 günlük bayram tatilinde sarı civciv olarak adlandırılan Büyükşehir Belediye otobüslerinden 61 bin kişi faydalandı.

 • Av yasağı öncesi büyük tekneler, yaz aylarında küçük balıkçılar hamsi ile kar elde etti
  11:41 Av yasağı öncesi büyük tekneler, yaz aylarında küçük balıkçılar hamsi ile kar elde etti

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçen yıl Marmara Denizi'nde hamsi avcılığının durdurulması kararı alındı. Bu karar sayesinde Marmara Denizi'nde hamsi bereketli bir sezon geçirdi. Büyük tekneler av yasağı öncesi son seferlerini yaparken, küçük balıkçılar yaz aylarında da avlanmaya devam ederek vatandaşlara ucuz balık sunmayı umuyor. Ancak kaçak avcılık ve yem fabrikalarının etkisiyle balıkçılar gelecekle ilgili endişelerini dile getiriyor.


Advertisement