Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi - Son Dakika
Ekonomi

Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi

- Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi Yeni kontrollü normalleşme süreci kapsamında düşük risk grubunda bulunan Diyarbakır'da düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi.

02.03.2021 13:44  Güncelleme: 14:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

- Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi

DİYARBAKIR - Yeni kontrollü normalleşme süreci kapsamında düşük risk grubunda bulunan Diyarbakır'da düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi. İş yerinin önünü rengarenk çiçeklerle süsleyen esnaf Mustafa Serkan Güleçoğlu, "Korona virüsün bitişi ve düğün salonları ile kafelerin açılması bizim sektörün canlanması demektir. Bundan sonra işlerimizin iyi olacağını düşüyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korona virüste yeni kontrollü normalleşme süreci kararlarını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine risk gruplarına göre alınacak tedbirlere ilişkin genelge gönderdi. Genelge kapsamında düşük risk grubunda yer alan Diyarbakır'da esnaflar, 4 ayın ardından iş yerlerinin kepenklerini açarken, pandemi süresince iş yapamadıklarını belirten çiçekçiler, yeni normalleşme ile birlikte işlerinin eskisi gibi canlanacağını umut etti.

Kentte 35 yılı aşkın süredir çiçekçilikle uğraşan esnaf Mustafa Serkan Güleçoğlu, yeni kontrollü normalleşme sürecinden umutlu olduklarını söyledi. Güleçoğlu, "Korona virüs en çok bizleri etkiledi. Bir beklentimiz vardı, geçtiğimiz ay o da 14 Şubat Sevgililer Günü, ama o da çok kötü geçti. Elimizde bulunan ürünleri solmasından kaynaklı çöpe attık. Çiçekleri saklama veya stoklama şansımız yok. Elimizdeki çiçekleri günü birlik satamazsak çöpe atıyoruz. Korona virüsün bitişi ve düğün salonları ile kafelerin açılması bizim sektörün canlanması demektir. Bundan sonra işlerimizin olacağını düşüyorum" diye konuştu.

Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Düğün salonlarının açılması en çok çiçekçileri sevindirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Denizli Büyükşehir Belediyesi Emeklilere ve Doğum Yapanlara Yardım Sözünü Tutacak
  14:31 Denizli Büyükşehir Belediyesi Emeklilere ve Doğum Yapanlara Yardım Sözünü Tutacak

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, uygun şartları taşıyan emeklilere ve doğum yapanlara verecekleri yardım sözünü yerine getireceklerini açıkladı. Komisyonların çalışmaları tamamlandıktan sonra ödemelerin yapılacağı müjdesini verdi.

 • Eskişehir Otogarı'ndaki Yazıhanecilerden Sanal Bilet Satışlarına Tepki
  14:18 Eskişehir Otogarı'ndaki Yazıhanecilerden Sanal Bilet Satışlarına Tepki

  Eskişehir Şehirlerarası Otogarı'ndaki yazıhaneciler, sanal ortamda satılan biletler üzerinden uygulanan yüksek komisyon oranlarına tepki göstererek vatandaşların esnafa destek olmak için yazıhanelerden alışveriş yapması gerektiğini söyledi. Otogar esnafı, internet satışlarının turizm camiasındaki esnafa zarar verdiğini vurgulayarak, yazıhanelerle temas kurmanın önemine dikkat çekti.

 • Iğdır Valisi Ercan Turan Esnafları Ziyaret Ediyor
  13:49 Iğdır Valisi Ercan Turan Esnafları Ziyaret Ediyor

  Iğdır Valisi Ercan Turan, şehrin farklı yerlerinde bulunan çeşitli mesleklerde çalışan esnafları ziyaret ederek onlarla sohbet ediyor. Vatandaş ve esnafların sorun, talep ve önerilerini dinlemek üzere sık aralıklarla esnaf ve vatandaş ziyaretleri gerçekleştiren Vali Turan, son olarak Taksi durağını ziyaret etti ve taksicilerin talep ve sorunlarını dinledi.

 • Akaryakıt zamları sonrası at, eşek ve katırların kullanımı artıyor
  13:18 Akaryakıt zamları sonrası at, eşek ve katırların kullanımı artıyor

  Akaryakıt zamlarının ardından kırsal kesimlerde kullanılan at, eşek ve katır gibi geleneksel yük taşıma ve çift sürme hayvanları değer görmeye devam ediyor. Aydın'ın kırsal kesimlerinde kullanılan bu hayvanlar, artan akaryakıt fiyatları nedeniyle üreticilerin tercihi olmaya devam ediyor. Aydınlı çiftçiler, at, eşek ve katırları tercih ederek ekonomik zorlukların üstesinden gelmeye çalışırken, bu taşımacılık yöntemi aynı zamanda doğal ve çevreci bir seçenek olarak da değerlendiriliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle at, eşek ve katırlarla yapılan taşıma ve ulaşımın daha tasarruflu olduğu belirtilirken, hayvanlarla yolculuk yapmanın sağlık açısından da avantajları olduğu ifade ediliyor.

 • Marmaris'e sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi
  13:17 Marmaris'e sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi

  Muğla'nın Marmaris ilçesine Bahamalar bayraklı lüks kruvaziyer olan Silver Spirit, sezonun ilk yolcularını getirdi. Gemiye ABD'li ve İngiliz 490 yolcu ile 360 personel bulunuyor. Turistler, Marmaris'in tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra Dalyan Kaunos gezisine katıldı. Geminin akşam saatlerinde Kuşadası Limanı'na hareket edeceği belirtildi.

 • Hayırsever iş insanı, babası için 40 köydeki çiftçilere yulaf tohumu dağıttı
  13:04 Hayırsever iş insanı, babası için 40 köydeki çiftçilere yulaf tohumu dağıttı

  Sivas'ın Zara ilçesinde hayırsever bir iş insanı, ölen babası adına 40 köydeki 40 çiftçiye yulaf tohumu dağıttı. Zara Ziraat Odası tarafından teslim alınan tohumlar, 300'er kilo olarak belirlenen çiftçilere dağıtıldı. Zara Ziraat Odası Başkanı, iş insanına teşekkür ederek, bu hayırların babası için yapıldığını ve Zara'nın gelişmesine katkı sağladığını belirtti.


Advertisement