Halk da Migros'u boykot etti! Markete giren vatandaşlar işçilerin taleplerini anlattı - Son Dakika

Halk da Migros'u boykot etti! Markete giren vatandaşlar işçilerin taleplerini anlattı

19.02.2022 19:27

Günlerdir devam eden eylemde Migros işçisi Gülabi Aksu'nun gözaltına alınmasıyla tepkiler çığ gibi büyüdü. İzmir Bornova'daki bir Migros'a giren vatandaşlar, işçilerin sorunlarını sıralayarak destek istedi.

Migros depo işçileri, günlerdir direniyor. Yüzde 8'lik zam talepleri şirket tarafından kabul görmeyen, üstüne de Tuncay Özilhan'ın evinin gözaltına alınan Migros işçilerine Türkiye'nin her yerinden destek yağdı.

MİGROS İŞÇİSİNİN FOTOĞRAFI GÜNDEM OLDU

Özilhan'ın evinin önünde gözaltına alınan işçiler, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ancak eylemde gözaltına alınan Migros işçilerinden Gülabi Aksu'nun elleri kelepçeli şekilde gözyaşlarını sildiği anlar gündem oldu. Söz konusu fotoğraf, sosyal medyada dünden bu yana binlerce paylaşım aldı.

İZMİR'DEN DESTEK VERDİLER

Son olarak Migros'un İzmir Bornova'daki bir mağazasına giren vatandaşlar, müşterilere işçilerin sorunlarını anlatarak, destek olmaya davet etti. Videodaki vatandaşın, "Migros işçilerinin saatlik, sadece bir ekmek parasına denk gelen 4 TL'likzam talep istedikleri için depodan zorla çıkarıldılar, işten atıldılar. 257 aile, karın kışın ortasında aç bırakıldı" dediği duyuldu.

VATANDAŞLAR DA DESTEK VERDİ

Bu sırada alışveriş yapan diğer vatandaşların da alkışlar eşliğinde Migros işçilerine destek verdikleri görüldü. Öte yandan sosyal medyada "Migrosboykot" etiketiyle yüzlerce paylaşım yapıldı.

YORUMLAR
500
Motor sporlarında pist sezonunun 3. yarışları İzmir'de yapıldı Motor sporlarında pist sezonunun 3. yarışları İzmir'de yapıldı 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası, yarın final maçıyla tamamlanacak 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası, yarın final maçıyla tamamlanacak İzmir yerel haberi: Seferihisar Kaleiçi Söyleşilerinde Demokrasi Konuşuldu İzmir yerel haberi: Seferihisar Kaleiçi Söyleşilerinde Demokrasi Konuşuldu

Son Dakika Ekonomi Halk da Migros'u boykot etti! Markete giren vatandaşlar işçilerin taleplerini anlattı - Son Dakika


Advertisement