Hobi olarak başladı... Yurt dışına keklik ve sülün eti ihraç ediyor - Son Dakika

Hobi olarak başladı... Yurt dışına keklik ve sülün eti ihraç ediyor

19.02.2022 09:39

Hobi olarak başladı.

Hobi olarak başladı... Yurt dışına keklik ve sülün eti ihraç ediyor

Tanesi 190 lira olan kuşların etleri büyük talep görüyor

BURSA - Bursa'da hobi olarak keklik ve sülün yetiştirmeye başlayan kişi şimdi yurt dışına etlerini ihraç ediyor.

10 yıl önce fabrikada çalışırken hobi olarak keklik ve sülün yetiştirmeye başlayan Suat Köprücü, bu kuşların üretimini de yapmaya başladı. Fazla olan keklik ve sülünleri kesip satmaya başladı. Kuşların etleri çok fazla talep görünce fabrikadaki işinden ayrılıp bu işi yapmaya başladı. Yılda 12 bin keklik ve sülün üretimi yaparak bunları kesip etlerini satıyor. Girişimci yurt dışından da büyük talep gören keklik ve sülünden önümüzdeki yıl 100 bin adet üretim yaparak satmayı düşünüyor. Temizlendikten sonra 350 ila 500 gram ağırlığında gelen keklikler 140 liradan satılırken, 500 ila 900 gram ağırlığında gelen sülünler ise 190 liradan alıcı buluyor. Bu kuşların etleri bir çok hastalık içinde tercih ediliyor. Tadı yiyenler tarafından çok beğenilen keklik ve sülün etine talep her geçen gün artıyor.

Bu işe hobi olarak başladığını ifade eden Suat Köprücü, "Yetiştirdiğim keklik ve sülünlere talep fazla olunca fabrikadan ayrılıp bu işi yapmaya karar verdim. Şimdi yılda 12 bin adet üretim yaparak bunların etlerinin satışını yapıyorum. Sadece yurt içine değil yurt dışına da gönderiyorum. Bir çok hastalık tedavisi için tüketilen keklik ve sülün eti ayrıca lezzetli olduğu içinde tercih ediliyor. Önümüzdeki yıl 100 bin adet üretim yapmayı düşünüyorum. Talep çok fazla taleplere yetişmekte zorluk çekiyorum. fiyatlar ise keklik eti adet fiyatı 140 lira sülün ise 190 liradan satmaktayım" dedi.

YORUMLAR
500
Tarihi ipekçilik fabrikasındaki yangının bilançosu havadan görüntülendi Tarihi ipekçilik fabrikasındaki yangının bilançosu havadan görüntülendi Bursa'da kaza yapan motosiklet sürücüsünün yardımına çevredekiler koştu Bursa'da kaza yapan motosiklet sürücüsünün yardımına çevredekiler koştu Türkiye'nin salçalık domatesinin yüzde 40'ını karşılayan Karacabey'de hasat başladı Türkiye'nin salçalık domatesinin yüzde 40'ını karşılayan Karacabey'de hasat başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Hobi olarak başladı... Yurt dışına keklik ve sülün eti ihraç ediyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement