Acun Ilıcalı, Türk ekonomisi ile ilgili konuştu: Tam bir felaket - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Acun Ilıcalı, Türk ekonomisi ile ilgili konuştu: Tam bir felaket

28.03.2023 11:44

İngiltere'de düzenleyeceği yardım gecesi öncesinde Türkiye'deki deprem felaketi hakkında İngiliz medyasına verdiği açıklamada Acun Ilıcalı, "Çok fazla insan kaybettik, bir o kadar insan zarar gördü. Evlerini kaybettiler, işlerini kaybettiler, her şeylerini kaybettiler ve ekonomi tam bir felaket" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin güneydoğusunda, Suriye sınırı yakınlarında meydana gelen iki deprem, 50 binden fazla insanın hayatına mal oldu. Depremzedeler için İngiltere'de yardım gecesi düzenleyecek olan Acun Ilıcalı, hem depremin etkileri hem de ekonominin mevcut durumuyla ilgili İngiliz basınına dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

"EKONOMİ TAM BİR FELAKET"

Depremzedelerin yaşadığı zorluklara değinen Ilıcalı, "Her dakikayı televizyon başında yaşadık. Tam bir felaketti, hepimiz ağlıyorduk, herkes ağlıyordu. Sadece daha fazla hayatın kurtarılmasını umuyor ve bekliyordu. Çok fazla insan kaybettik, bir o kadar insan zarar gördü. Evlerini kaybettiler, işlerini kaybettiler, her şeylerini kaybettiler ve ekonomi tam bir felaket. Bu insanlara destek olmak için yeni bir dönem başlattık. Bu yardım gecesi, insanlara gelecek için daha fazla umut vermemiz adına herkes için daha destekleyici bir gece olacak" şeklinde konuştu.

"O DENEYİMİ YAŞADIM"

Deprem bölgesinde yaşanan acıların kendisi için tanıdık olduğuna değinen Ilıcalı, "Annemle babamı bir trafik kazasında kaybettim. Bu yüzden anne-babasız kalmanın ne demek olduğunu küçük yaştan beri biliyorum. Onları kaybettiğimde 20 yaşındaydım. Bu durumlarda onların duygularını paylaşırım çünkü o deneyimi yaşadım" dedi.

ACUN İÇİN DİKKAT ÇEKEN İFADELER

Daily Mail'de yer alan haberde, Hull City'nin sahibi olan Acun Ilıcalı için "Türkiye'nin en çok izlenen programlarından bazılarının sahibi olarak hayatının büyük bir bölümünü televizyon kameraları karşısında geçiriyor" ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR (15)
  • Zulfu Salık: Yahu ekonomi kötü olsun heç önemli degil.Gerekirse ağaçlardaki yaprakları yeriz ve onlarla karnımızı doyururuz.Afrika'da insanlar açlıktan ölüyorlar,hem orada yaprağını yiyebilecekleri ağaçlar da yok.Halimize ve Allahımıza şükretmeliyiz bence.Bu ezan susmaz ve Reis olmadan olmaz.Amin. Cevap Yaz 21 11 Yayından Kaldır
  • suna genç: ekonomi berbat diyen bu kesimin serveti devleti katlar Cevap Yaz 16 3 Yayından Kaldır
  • Serkan İlkeli : 70 yıllık ömrümde ben böyle bir ekonomik felaket görmedim.Üstelik her gün de kötüye gidiyor.Hele seçimden sonra ekmek de bulamayacağız herhalde. Cevap Yaz 10 19 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Ekonomi Acun Ilıcalı, Türk ekonomisi ile ilgili konuştu: Tam bir felaket - Son Dakika


Advertisement