İş Kulüpleri Projesi" Trabzon'da Hız Kesmeden Devam Ediyor - Son Dakika
Ekonomi

İş Kulüpleri Projesi" Trabzon'da Hız Kesmeden Devam Ediyor

İş Kulüpleri Projesi" Trabzon\'da Hız Kesmeden Devam Ediyor

Türkiye’de 9 pilot ilden biri olan Trabzon’da kurulan “İş Kulüpleri Projesi” hız kesmeden devam ediyor.

28.01.2018 10:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye'de 9 pilot ilden biri olan Trabzon'da kurulan "İş Kulüpleri Projesi" hız kesmeden devam ediyor.

Konuyla ilgili bilgiler veren Trabzon Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Adnan Zengin, kurumları bünyesinde temel amacı çalışmak isteyen herkese göre bir iş fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak, işsizlerin öz güveninin yükseltmek ve açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırılmak amacıyla Temmuz 2017'de Trabzon İŞKUR Sürmene Hizmet Merkezi binası içerisinde açılan iş kulübünün daha fazla bireye ulaşabilmek amacıyla Ekim 2017 itibariyle KTU Hukuk Fakültesi binasına taşınmasıyla da birlikte çalışmalarını daha da hızlandırdığını kaydetti. Zengin, "Ülkemizde bireylerin iş bulamamasındaki temel nedenlerden biri de özgüven, motivasyon eksikliği ve iş arama becerileri gibi becerileri öğrenimleri esnasında veya normal hayatta edinememiş olmalarından kaynaklanmaktadır" dedi.

İş Kulüpleri sayesinde iş arayan bireylerin öncelikle kendilerini tanıma ve uygun iş arama becerilerini kazanabilme gibi bir takım yeterlilikler kazanmakta olduğunu kaydeden Zengin, "İş kulübümüzde eğitim veren İş ve Meslek Danışmanlarımıza Genel Müdürlüğümüz tarafından Ankara'da dezavantajlı gruplara yönelik danışmanlık hizmetleri, grup liderliği, canlandırma teknikleri gibi tekniklere yönelik eğitimler verilerek daha da donanımlı hale getirilmişlerdir. Bu güne kadar Trabzon'da; kadınlar, gençler olmak üzere farklı gruplara toplam 125 kişi ile İş Kulübü çalışması yapıldı. İŞKUR Trabzon olarak yıl sonuna kadar bu sayının 200 kişiye ulaşılmasını hedefledik" ifadelerini kullandı.

Zengin, İş Kulübü hizmetlerinden faydalanmak isteyen tüm vatandaşları KTÜ Hukuk Fakültesi binasında bulunan iş kulübüne giderek bu hizmetten faydalanabileceklerini kaydetti. - TRABZON

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İş Kulüpleri Projesi' Trabzon'da Hız Kesmeden Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gopinath ile görüştü
  15:54 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gopinath ile görüştü

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath ile görüşerek dünyanın görünümü üzerine sohbet etti. Gopinath, görüşmeye ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

 • Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı
  15:49 Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı

  Hizmet İhracatçılar Birliği (HİB) düzenlediği Hizmet İhracatı Strateji Toplantısı ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Toplantıda, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın da katılımıyla sektörün yol haritası ve stratejisi belirlendi. HİB Başkanı Şekib Avdagiç, hizmet ihracatının Türkiye'nin yumuşak gücü olmasını hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, sektörün istihdam ve cari açığa pozitif katkı sağladığı vurgulandı. Hizmet İhracatı Sürdürülebilirlik Eylem Planı Strateji Çalışması gerçekleştirildi ve ihracatçıların devlet desteklerinden yararlanması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ise hizmet sektörünün dış ticaret dengesini etkileyeceğini ve 2028 yılında 200 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedefi olduğunu belirtti.

 • DÜFAM Laboratuvarı'nda Fındık Üreticileri İçin Model Fabrika Kuruldu
  15:24 DÜFAM Laboratuvarı'nda Fındık Üreticileri İçin Model Fabrika Kuruldu

  Düzce Üniversitesi Fındık Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜFAM) Laboratuvarı'na kurulan model fabrikada üreticiler, hasat ettiği fındığı işleyerek katma değeri yüksek ürün haline getirebilecek. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından finanse edilen proje kapsamında kurulan model fabrikada, üreticiler fındığı işleyerek kendi işlerinin patronu olabilecek ve ülkeye daha fazla katma değer sağlayabilecekler.

 • Zonguldak Belediyesi'nin Borcu 1 Milyar 153 Milyon TL
  15:13 Zonguldak Belediyesi'nin Borcu 1 Milyar 153 Milyon TL

  CHP'li Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, AKP'den devralınan belediyenin borcunun 1 milyar 153 milyon 308 bin 77 lira olduğunu açıkladı. Erdem, belediyenin borçlarını belediye binasına astığı pankartla kamuoyuna duyurdu.

 • Bilecik'te Trabzon hurma fidanı dağıtıldı
  14:43 Bilecik'te Trabzon hurma fidanı dağıtıldı

  Bayırköy Belediye Başkanı Aykut Dilsiz, belediyenin destekleri ile atıl vaziyette bulunan beldenin verimli sulak arazilerinin yeniden canlanmaya başladığını belirterek Trabzon hurma fidanlarının dağıtıldığını açıkladı.

 • Erzurum'da konut satışları düştü
  14:40 Erzurum'da konut satışları düştü

  TÜİK'in açıkladığı verilere göre, Erzurum'da Mart ayında 623 konut satışı gerçekleşti. İpotekli satışlarda 26. sırada yer alan Erzurum, diğer satış türleri kategorisinde ise 35. sırada yer aldı. İl, bölgesel konut satış performansı kaydında ise 2. sırada yer aldı.

 • Kars Harakani Havalimanı'nda Mart ayında 46 bin 846 yolcuya hizmet verildi
  13:59 Kars Harakani Havalimanı'nda Mart ayında 46 bin 846 yolcuya hizmet verildi

  DHMİ Genel Müdürlüğü, Kars Harakani Havalimanı'nın 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı. Mart ayında Kars Harakani Havalimanı'nda iç hat yolcu trafiği 46 bin 846 olarak gerçekleşti. Ayrıca, iç hatlarda 349 uçak iniş-kalkış yaparken, toplamda 409 ton yük taşındı. 2024 yılının ilk 3 ayında ise Kars Harakani Havalimanı'nda toplamda 163 bin 102 yolcu, bin 019 uçak ve bin 578 ton yük trafiği kaydedildi.


Advertisement