Kapıkule'de 25 Kilo Altınla Yakalanan Şüpheli Tutuklandı - Son Dakika
Ekonomi

Kapıkule'de 25 Kilo Altınla Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Kapıkule\'de 25 Kilo Altınla Yakalanan Şüpheli Tutuklandı

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Almanya'dan gelen bir şüphelinin otomobilinde yaptıkları aramada sırt çantasında 25 kilo 190 gram gümrüksüz külçe altın ele geçirdi. Şüpheli tutuklandı ve altınlar yasal olmayan yollarla getirildiği için el konuldu.

23.11.2023 09:37  Güncelleme: 09:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Edirne'de polis ve gümrük muhafaza ekiplerince koordineli yapılan çalışma sonucu, Almanya'dan ülkeye araçla giriş yapan şahsın sırt çantasında yapılan aramada 25 kilo 190 gram gümrük kaçağı altın ele geçirildi.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri koordineli çalışma yaptı. Çalışma sonucunda Almanya'dan ülkeye araçla giriş yapan T.A. isimli şahıs Kapıkule Gümrük sahasında durduruldu ve sırt çantasında arama yapıldı. Arama sonucu, T.A. isimli şahsın sırt çantasında 14 parça halinde faturasız gümrük kaçağı 25 kilo 190 gram külçe altın ele geçirildi.

Cumhuriyet savcılığına çıkarılan şüpheli, sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Yapılan değer tespitinde gümrüklenmiş değeri 33 milyon 521 bin 146 Türk lirası olan faturasız 25 kilo 190 gram külçe altına el konuldu. - EDİRNE

Kaynak: AA

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement