Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi geldi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık - Son Dakika

Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi geldi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık

26.10.2021 09:04

Katar'ın İHA talebine cevap vermeyen ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'nin İHA satın alma talebine ise onay verdi. Katar yetkilileri ise ABD'nin taleplerine henüz cevap bile verilmemesinden hayal kırıklığına uğradıklarını dile getirdi.

Amerikan gazetesi Wall Street Journal'da yer alan bir habere göre, Katar hükümetinden adı açıklanmayan bir kaynak, Katar'ın insansız hava araçları (İHA) satın alma talebine ABD'nin yanıt vermemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

KATAR'A YANIT VERMEDİLER

Katar'ın bir yıldan fazla bir süre önce ABD'ye dört Predator İHA satın almak için talepte bulunduğu bildirildi. Ancak gazeteye göre, ABD Dışişleri Bakanlığı henüz talebe yanıt vermedi ve yetkililer gecikmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmayı da reddediyor.

BAE'YE ONAY VERİLMESİ HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

Katar'ın Afganistan'dan tahliyeler sırasında ABD'ye yardım etmesi ve Dışişleri Bakanlığı'nın Birleşik Arap Emirlikleri de dahil olmak üzere diğer bölgesel müttefiklerden gelen benzer talepleri onaylamasıyla, Katar'ın memnuniyetsizliğinin daha da arttığı belirtildi.

Gazetenin haberine göre Katar, terör faaliyetlerini önlemek, yaklaşan FIFA Dünya Kupası'nda güvenliği artırmak ve doğalgaz tesislerini izlemek için satın alınacak İHA'ları kullanmayı planlıyordu.

Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi geldi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık

Son Dakika Ekonomi Katar'dan ABD'ye İHA tepkisi geldi: BAE'ye onay verdiniz, hayal kırıklığına uğradık - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sesleri 23:57 Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sesleri Kabine toplantısında ana gündem maddesi ekonomi ve sınır ötesi operasyon 23:28 Kabine toplantısında ana gündem maddesi ekonomi ve sınır ötesi operasyon Burak Elmas, Karagümrük maçı sonrası sessizliğini bozdu! Paylaşımına beğeni yağıyor 23:18 Burak Elmas, Karagümrük maçı sonrası sessizliğini bozdu! Paylaşımına beğeni yağıyor
Rıdvan Dilmen'den Ali Koç'a olay çağrı: Bu fırsatı kaçırma 22:23 Rıdvan Dilmen'den Ali Koç'a olay çağrı: Bu fırsatı kaçırma Selin Ciğerci, saç rengini de değiştirdi 21:48 Selin Ciğerci, saç rengini de değiştirdi Dünya'nın sonunda 5 ülke ayakta kalacak! 21:32 Dünya'nın sonunda 5 ülke ayakta kalacak!
Cahit Özkan'dan asgari ücret açıklaması: Ekonomik sıkıntıları kaldıracak 20:29 Cahit Özkan'dan asgari ücret açıklaması: Ekonomik sıkıntıları kaldıracak Gelin, kendi düğününde basıldı 18:41 Gelin, kendi düğününde basıldı
20:18
Advertisement