Market zamlarını bu kez çalışanlar paylaştı! Farkı gören vatandaşların keyfi kaçacak - Son Dakika

Market zamlarını bu kez çalışanlar paylaştı! Farkı gören vatandaşların keyfi kaçacak

11.11.2021 16:23

Marketlere kesilen cezalar sonrası ne yazık ki etiketlerde bir indirim yaşanmadı. Hatta birçok market fiyatlarında daha da artış oldu. Market çalışanları tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntüler vatandaşın canını daha da sıkacak. Fotoğraflarda kasım ayının ilk haftasında marketlerin etiketleri değiştirerek ürünleri zamlı satmaya başladığı görülüyor.

Vatandaşın en çok şikayet ettiği konuların başında yüksek gıda fiyatları geliyor. Fahiş fiyatlar nedeniyle birçok kişinin alım gücü düşmüş durumda. Konu hakkında şikayetler artınca 5 büyük zincir markete yönelik operasyon başlatılmış ve raflardaki etiketler mercek altına alınmıştı. Açılan soruşturma kapsamında 5 büyük zincir markete ve tedarikçi konumunda bulunan bir firmaya "kartelleşme" suçundan toplamda 2.7 milyar lira ceza kesildi.

CEZALAR FİYAT ARTIŞININ ÖNÜNE GEÇMEDİ

Ancak kesilen ceza sonrası şikayetler bitmedi. Vatandaşlar marketlerin fiyatları daha da artırdığını ve kesilen cezaları halka yansıttığını dile getirmeye başladı.

Cezalar vatandaşa mı yansıtılıyor? Market çalışanlarının paylaştığı görüntüler, can sıkacak cinsten

ZİNCİR MARKETTEKİ GÖRÜNTÜLER TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada elden ele dolaşan bir videoda 5 büyük zincir marketten birinde 2 kiloluk reçelin fiyatının 24.90'dan, 29.90'a yükseltildiği görülmüştü. Videonun altına yorum yapan vatandaşlardan tepki yağmıştı.

Cezalar vatandaşa mı yansıtılıyor? Market çalışanlarının paylaştığı görüntüler, can sıkacak cinsten

MARKETLERDE E ETİKETLER DEĞİŞİYOR

Yeni görüntüler ise market çalışanlarından geldi. Birçok marketin etiketleri değiştirdiği belirtilirken, çalışanlar etiketlere yansıyan zamları fotoğrafladı. Tepki çeken görüntülerde 6 kiloluk deterjanın kasım ayının ilk haftasında 39.75'ten 51.75'e yükseltildiği görülüyor. Bir diğer fotoğrafta ise 4'lü kremalı bisküvinin 5.75'ten, 8.50'ye çıkarılması yer alıyor.

İşte söz konusu görüntülerden bazıları;

Cezalar vatandaşa mı yansıtılıyor? Market çalışanlarının paylaştığı görüntüler, can sıkacak cinsten
Cezalar vatandaşa mı yansıtılıyor? Market çalışanlarının paylaştığı görüntüler, can sıkacak cinsten
YORUMLAR (8)
  • beyhan d: Çok kıymet verdiğim bir büyüğüm "Devlet maaşlara zam yapmaktansa hayat pahaliliğini durdursun o zaman daha faydalı olur.Fiyatlar arttığı sürece zamların bizlere hiç faydası yok zararı var" diyor..Bu zamların önüne geçebilecek bir merci yok mu herkes canı istediği gibi mi fiyat veriyor..taban tavan fiyat diye bir uygulama yapılsa iyi olmaz mı marketten aldığımız fiyat neden sürekli değişiyor ve artıyor.. bu hayat pahalılığı çıkmazı için devlet büyüklerimizden acil çözüm istiyoruz Saygılar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kenan mutlu: BURASI TÜRKIYE,BURADA İNDIRİMLER SEMBOLİK AMA BİNDİRİMLER GERCEKTIR.HALK TEPKI GOSTERMEDIGI SÜRECE BIZE HERSEY HAKTIR. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Başvuru süresi uzatıldı... Şehirlerin En İyi Uygulamaları EXPO 2023'de sergilenecek Başvuru süresi uzatıldı... Şehirlerin En İyi Uygulamaları EXPO 2023'de sergilenecek Mali'de cumhurbaşkanlığı seçimi Şubat 2024'te yapılacak Mali'de cumhurbaşkanlığı seçimi Şubat 2024'te yapılacak Adalet Bakanı Bozdağ, 1500 hakim ve savcı adayı alınacağını, sınavın 26-27 Kasım'da yapılacağını açıkladı. Adalet Bakanı Bozdağ, 1500 hakim ve savcı adayı alınacağını, sınavın 26-27 Kasım'da yapılacağını açıkladı.

Son Dakika Ekonomi Market zamlarını bu kez çalışanlar paylaştı! Farkı gören vatandaşların keyfi kaçacak - Son Dakika


Advertisement