Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı saat 16.00'da Erdoğan tarafından açıklanacak - Son Dakika

Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı saat 16.00'da Erdoğan tarafından açıklanacak

01.07.2022 15:40

Asgari ücrete ek zam için iki kez toplanan komisyonun kararı bugün saat 16.00'da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Kurdaki yükseliş, art arda gelen zamlar, enflasyonun yükselmesi ile vatandaşın alım gücü düştü. Hayat pahalılığı gerçeği ile yüzleşen Türkiye'de Ocak ayınca asgari ücrete yapılan zam sonrası Temmuz ayı için asgari ücrete ara zam kararı alındı.

KOMİSYON TOPLANTILARI SONA ERDİ

Bu kapsamda Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zammın belirlenmesi için çalışmalara başladı. Hafta içi iki kere toplanan komisyon, ek zam için bir oran belirledi. Milyonlarca insanın gözü de yapılacak açıklamaya çevrildi.

"VATANDAŞIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEME SÖZÜMÜZ VAR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İspanya dönüşü yeni asgari ücret tutarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışıyor. İnşallah arkadaşlarımız çalışmayı efradını cami ağyarını mani bir şekilde bitirirler. Biliyorum ki Asgari Ücret Tespit Komisyonu en ideal seviyeyi belirleyecek. Biz de inşallah müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşırız. Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan birazdan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde belirlenen zam oranını açıklayacak.

TEMMUZ AYINDA ZAMLI MAAŞ ALINACAK

Öte yandan dün gece Resmi Gazete'de Asgari Ücret Yönetmeliği ile ilgili karar yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan karara göre, komisyon tarafından belirlenen asgari ücret, 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak. Asgari ücretli çalışanlar temmuz ayında zamlı maaş alacaklar.

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YSK'ya yaptığı 'hayatı yalan olan adama bedel ödetin' çağrısına karşılık veren Kılıçdaroğlu: Hiçbir bedel ödetemezsin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YSK'ya yaptığı 'hayatı yalan olan adama bedel ödetin' çağrısına karşılık veren Kılıçdaroğlu: Hiçbir bedel ödetemezsin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı tarihi zirvede gergin anlar! Tercümanına kızan Zelenski İngilizce konuşmaya başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı tarihi zirvede gergin anlar! Tercümanına kızan Zelenski İngilizce konuşmaya başladı Akın akın pasaportsuz giriş yapan Bulgarlar: 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun' Akın akın pasaportsuz giriş yapan Bulgarlar: 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun'

Son Dakika Ekonomi Milyonların merakla beklediği asgari ücret zammı saat 16.00'da Erdoğan tarafından açıklanacak - Son Dakika


Advertisement