Modaya Yön Veren 3 Türk - Son Dakika
Ekonomi

Modaya Yön Veren 3 Türk

Modaya Yön Veren 3 Türk

İngiliz businessoffashion.com sitesi dünya modasına yön veren 500 kişiyi açıkladı. "BOF 500" adlı listede bu yıl Türkiye'den 3 isim yer aldı.

30.09.2015 08:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İngiliz businessoffashion.com sitesi 1 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip moda endüstrisine yön veren 500 ismi açıkladı. "BOF 500" adıyla her yıl düzenli olarak yapılan araştırmada bu yıl Türkiye'den 3 isim yer aldı. Listedeki Türkler arasında Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem boyner, moda fotoğrafçısı Mert Alaş, tasarımcı Ümit Benan bulunuyor. BOF 500 adlı listede 62 ülkeden, moda dünyasının farklı kulvarlarındaki isimleri yer alıyor.

3.4 MİLYAR TL CİROSU VAR

Moda endüstrisine yön veren 500 isim arasında "yöneticiler" kategorisinde yer alan Boyner Grup CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, bu alanda dünyaca ünlü isimlerle yarışıyor. Bugün 10 ülkede 500'ün üzerinde mağazası bulunan Boyner Holding, 12 bin çalışanı ile sektörde öne çıkıyor. Grup şirketleri bünyesinde Beymen, Boyner Büyük Mağazacılık, Ay Marka, Altınyıldız, Morhipo, BR Mağazacılık ve Hopi bulunuyor. Şirketin 2014 sonu itibarıyla cirosu ise 3.4 milyar TL.

ÜNLÜLERİN FOTOĞRAFÇISI

Modanın en iyi fotoğrafçıları arasında yer alan Mert Alaş, bugün dünyaca ünlü markaları peşinden koşturuyor. 21 Şubat 1971 yılında Ankara'da doğan ve 1994 yılında İngiltere'ye giden Alaş, ortağı Marcus Piggott ile modanın en iyi fotoğrafçıları arasına girmeyi başardı. Madonna, Miley Cyrus, Kim Kardashian ve Kate Moss gibi dünyaca ünlü isimlerin çekimlerini gerçekleştiren Mert Alaş, Louis Vuitton, Gucci, Pucci, Versace, Missoni, Giorgio Armani, Roberto Cavalli, Fendi ve Kenzo gibi markalarla da çalışıyor.

EN İYİ TASARIMCILARDAN

Moda dünyasına yeni bir bakış açısı kazandıran ve farklı kültürlerin birleşiminden ilham alan Ümit Benan, ses getiren işlere imza atıyor. "BOF 500" listesinde en iyi tasarımcılar arasında gösterilen Benan, ünlü İtalyan markalarına hazırladığı koleksiyonlarla da öne çıkıyor. Ümit Benan, üniversite sonrası Milan ve New York'ta çalışmasının ardından kendi isimli markasını 2009 yılında kurdu. (Kaynak:Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Ekonomi Modaya Yön Veren 3 Türk - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • adam: adanalı mert alas 0 4 Yanıtla
 • Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı
  19:56 Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde Ayarlama ve Başlatma Safhası Başladı

  Akkuyu Nükleer AŞ Üretim ve İnşaat Organizasyon Direktör Yardımcısı Denis Radchenko, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) ayarlama ve başlatma safhasının santralin ömrü için çok önemli bir aşama olduğunu belirtti. Radchenko, birinci ünitede nükleerle ilgili binalarda ana inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve şu anda ayarlama ve başlatma çalışmalarına kapsamlı olarak başladıklarını söyledi. Kontrollerin ardından sıcak ve soğuk deneme aşamasına geçileceğini belirten Radchenko, bu yılın sonuna kadar birinci ünitede ilk test elektrik enerjisini elde etmeyi planladıklarını ifade etti.

 • Söğütlü OSB'de 40 firma ile sözleşme imzalandı
  19:34 Söğütlü OSB'de 40 firma ile sözleşme imzalandı

  Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde kurulması planlanan karma organize sanayi bölgesinde yatırım yapmak isteyen 40 firma ile sözleşme yapıldı. Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ön tahsis protokol toplantısı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan yetkililer, yatırımcıların seçimi konusunda titiz davrandıklarını ve Söğütlü OSB'nin şehrin ihracat hedeflerine katkı sağlayacağını belirtti. Yeni OSB'nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür edildi ve yatırımcı firmalarla ön sözleşme imzalandı.

 • Van TSO, 'K' Türü Yetki Belgesi Verme Yetkisini Tekrar Aldı
  19:19 Van TSO, 'K' Türü Yetki Belgesi Verme Yetkisini Tekrar Aldı

  Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necdet Takva, Van'da her türlü yük taşımacılığı yapanlara 'K' Türü yetki belgesi verme yetkisini tekrar kazandıklarını açıkladı. Uzun süren çalışmalar sonucunda yetkinin geri alınmasıyla Van TSO'nun itibarının geri kazanılacağı ve kullanıcıların işlemlerinin kolaylaşacağı belirtildi.

 • Türk Müteahhitler Birliği Başkanı: Türk müteahhitliği dünyada bir marka haline geldi
  19:13 Türk Müteahhitler Birliği Başkanı: Türk müteahhitliği dünyada bir marka haline geldi

  Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitliğinin dünyada bir marka haline geldiğini belirterek, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde çalıştıklarını ve Sahra Altı Afrika bölgesindeki faaliyetlerini artırdıklarını söyledi. Türk müteahhitlik firmalarının mart sonu itibarıyla 136 ülkede, 507 milyar dolar tutarında 12 binin üzerinde proje üstlendiği ifade edildi.

 • Et ve Süt Kurumu et fiyatlarına yüzde 20-25 arasında zam yaptı
  18:45 Et ve Süt Kurumu et fiyatlarına yüzde 20-25 arasında zam yaptı

  Et ve Süt Kurumu (ESK), bugün itibarıyla et fiyatlarına yüzde 20-25 arasında zam yaptı. Kıymanın kilogramı 229 TL'den 279 TL'ye; kuşbaşının kilogramı ise 259 TL'den 319 TL'ye yükseldi. Fiyat zamları internet sitesinde yer almasa da mağazalarda güncel fiyatla satılmaktadır.

 • İSKİ'den vatandaşları uyardı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi adıyla dolandırıcılık!
  18:17 İSKİ'den vatandaşları uyardı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi adıyla dolandırıcılık!

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi adı kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına dikkat çekti. Vatandaşlar, bedava su arıtma cihazı vaadiyle aranarak dolandırılmaya çalışılıyor.


Advertisement