Sanayi Üretiminde Artış - Son Dakika

Sanayi Üretiminde Artış

09.04.2012 10:12
Sanayi Üretiminde Artış

Sanayi üretim endeksi Şubat ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 arttı.

Sanayi üretim endeksi Şubat ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,4 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı Şubat ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Şubat ayında 2011 yılının aynı ayına göre, madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksinde yüzde 6,9, imalat sanayi sektörü endeksinde yüzde 3,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksinde de yüzde 12,5 artış kaydedildi.

Takvim etkisinden arındırılmış endeks Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,6, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretim endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 0,7 artış gösterdi.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Samsun'un 2022 ihracatı 1 milyar 317 milyon dolar Samsun'un 2022 ihracatı 1 milyar 317 milyon dolar KAYSO Başkanı Büyüksimitci, aralık ayı ihracaat rakamlarını değerlendirdi KAYSO Başkanı Büyüksimitci, aralık ayı ihracaat rakamlarını değerlendirdi KTO Başkanı Gülsoy aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi KTO Başkanı Gülsoy aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi

Son Dakika Ekonomi Sanayi Üretiminde Artış - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement