Securitas Türkiye, yapay zekayı güvenlik hizmetlerinde kullanmaya başladı - Son Dakika
Ekonomi

Securitas Türkiye, yapay zekayı güvenlik hizmetlerinde kullanmaya başladı

Securitas Türkiye, yapay zekayı güvenlik hizmetlerinde kullanmaya başladı

Securitas Türkiye Bölgeler Koordinatörü Memet Hanlıoğlu, gelişen teknolojiye bağlı olarak yapay zekayı, güvenlik hizmeti sundukları tesislerde de kullanmaya başladıklarını belirtti. Hanlıoğlu, Türkiye genelinde 81 ilde, 11 bölge müdürlüğü ve 22 bin çalışanla faaliyet gösterdiklerini ve hedeflerinin cirolarını artırmak olduğunu söyledi. Şirketin farkını bilgi, insan ve teknolojiyi birleştirerek sunulan güvenlik çözümleri olduğunu vurgulayan Hanlıoğlu, yapay zekayı güvenlik hizmetinde kullanmaya başladıklarını ifade etti.

04.11.2023 11:08  Güncelleme: 11:30
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Securitas Türkiye Bölgeler Koordinatörü Memet Hanlıoğlu, gelişen teknolojiye bağlı olarak yapay zekayı, güvenlik hizmeti sundukları tesislerde de kullanmaya başladıklarını belirtti.

Hanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de 81 ilde, 11 bölge müdürlüğü ve yaklaşık 22 bin çalışanla güvenlik hizmeti verdiklerini, birbirinden farklı 29 segmentte faaliyet gösterdiklerini söyledi.

İstikrarlı ve sürdürülebilir altyapıya sahip olduklarını anlatan Hanlıoğlu, geçen yıl 3,2 milyar lira olan cirolarını, bu yılın sonunda 5,5 milyar liraya, 2024'te ise 11 milyar liraya çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Güvenlik sektöründe, kendilerini farklı kılan unsurun, şirketleri vasıtasıyla bilgi, insan ve teknolojiyi birbiriyle entegre ederek risklere ve ihtiyaca göre sunulan güvenlik çözümleri olduğunu aktaran Hanlıoğlu, insan kaynağının gelişimine oldukça önem verdiklerinin altını çizdi.

Hanlıoğlu, güvenlik hizmeti sundukları tesislerde insan gücünü, yapay zeka ve teknolojiyle desteklediklerini işaret ederek gelişen teknolojiye bağlı olarak hızla ivme kazanan yapay zekayı, güvenlik hizmetinde de kullanmaya başladıklarına dikkati çekti. Hanlıoğlu şöyle devam etti:

"Güvenlik hizmeti verdiğimiz tesislerimizde, ilgili şirketlerimiz vasıtasıyla kullandığımız elektronik altyapıyı, yapay zeka destekli teknolojiyle birleştiriyoruz. Merkezimizde, hizmet verdiğimiz yerleri izleyip, denetleyip, yeri geldiğinde müdahale ediyoruz. Ankara ve İstanbul'da hizmet veren bu merkezlerde, 7 gün 24 saat tüm Türkiye'ye hizmet veriyoruz. Sahadaki güvenlik görevlileri görevlerini yaparken yazılımı bize ait olan SMART sistemi üzerinden görev noktalarındaki riskleri tespit ettiklerinde risk bildirimi yapıyorlar. Bazı görev noktalarında kriz anında tek başına mücadele edemeyeceği sorunla karşılaşan güvenlik görevlisi, gerek SMART üzerinden gerekse Securitas Yanında ile yardım butonuna basarak arka plandaki güvenliğin devreye girmesini sağlıyor."

Hanlıoğlu, sadece güvenlik işi yapmalarının en büyük avantaj olduğunu vurgulayarak "Çünkü bilgi ve tecrübe birikimimizi yazılım ekosistemimiz içerisinde yapay zeka ile besleyerek sürekli kendimizi geliştiriyor, yeniliyor ve geleceğin güvenliğine yön veren adımlar atıyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Securitas Türkiye, yapay zekayı güvenlik hizmetlerinde kullanmaya başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz
  19:57 Ümit Özdağ: Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, hükümetin Dünya Bankası ile temaslarını değerlendirerek Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak gördüklerini belirtti. Özdağ, İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu ve kitaplarını imzalayıp sohbet etti. Ayrıca, Dünya Bankası ile yapılan anlaşmada sığınmacı istihdamının yüzde 50'ye kadar çıkmasının Türkiye'ye yönelik büyük bir komplo olduğunu ifade etti.

 • Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor
  19:17 Kütahya Belediye Başkanı: Borçlarımızı Açıkladık, Seçim Yatırımlarından Kaynaklanıyor

  Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, belediyenin 1 milyar 700 milyon TL borcu olduğunu açıkladı. Kahveci, borç yükünün kısa vadede bir seçim kazanmak amacıyla yapılan yatırımlardan kaynaklandığını belirtti.

 • Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor
  19:10 Samsung Yönetimi Haftada 6 Gün Çalışmaya Başlıyor

  Samsung yönetimi, artan rekabet ve askeri gerginliklerden dolayı haftada 6 gün çalışmaya başlayacak. Şirket, çalışma verimliliğini artırmayı hedefliyor. Kararın sadece yönetim kadrosunu etkileyip etkilemeyeceği ise merak konusu. Firma, finansal durumunu iyileştirmek için bu adımı atmış gibi görünüyor.

 • Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi
  18:49 Ordu Büyükşehir Belediyesi İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Hilmi Güler, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ederek Ordu halkına teşekkür etti. Güler, fırsat eşitliği ve uyum içinde çeşitlilik ilkesine dikkat edeceklerini belirtti. Ayrıca, Ordu'yu yaşanılabilir bir kent yapmak için çalışmaların iki ana gruba ayrıldığını ve afete dirençli bir kent olacaklarını vurguladı.

 • Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL
  17:59 Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin Borç Yükü 853 Milyon TL

  Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya, belediyenin toplam borcunun 853 milyon olduğunu belirtti. Kaya, borç yükünün ağır olduğunu ancak şikayetçi olmanın bir hakkı olmadığını söyledi.

 • Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi
  17:44 Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı Düzenlendi

  Dünya Helal Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Helal Gıda Bakımından Hayvanların Beslenmesi ve Kesim Yöntemleri Çalıştayı'nda, akademisyenler, uzmanlar ve yetkililer sunumlar yaptı. Çalıştayda hayvanların beslenmesi ve kesim yöntemlerinin helal gıda bakımından tartışıldığı vurgulandı. Çalıştayın sonuçları kitapçık halinde yayınlanacak ve ilgili birimlere rapor olarak sunulacak.

 • Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti
  17:40 Kimyagerler Derneği, özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti

  Kimyagerler Derneği İç Anadolu Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Oltulu, dernek üyeleri adına yaptığı açıklamada, kimyagerlerin özlük haklarının diğer mesleklere göre geri kaldığını belirtti. Oltulu, kimyagerlerin aynı yetki ve sorumluluğa sahip olmalarına rağmen düşük ek gösterge ve ücretle çalıştıklarını ifade etti. Kimyagerlik mesleğinin cazip hale getirilmesi ve kamu kimyagerlerinin özlük haklarındaki sorunların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

 • Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı
  17:39 Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası coğrafi işaret tescili aldı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üretilen peynir helvası, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret olarak tescil edildi. Gelibolu Ziraat Odası Başkanı Erkan Kaya, helvanın tescili için başlattıkları girişimin olumlu sonuçlandığını belirtti. Coğrafi işaret tescili, Gelibolu'nun kültürel mirasının ve tarımsal ürünlerinin değerinin tanınması anlamına geliyor.

 • Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu
  17:29 Manisa Belediye Başkanı Lüks Makam Odası Hakkında Konuştu

  Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, AKP'li eski başkan Mehmet Çerçi'nin yaptırdığı lüks makam odası hakkında açıklamalarda bulundu. Balaban, imkanlarının olduğu an daha mütevazı bir makam odasına geçmeyi istediğini söyledi.


Advertisement