Tevfik Göksu, ''İBB Başkanlığı'na aday olacak mısınız?'' sorusuna yanıt verdi: Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında yürürüz - Son Dakika
Ekonomi

Tevfik Göksu, ''İBB Başkanlığı'na aday olacak mısınız?'' sorusuna yanıt verdi: Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında yürürüz

AK Parti'nin yerel seçimlerde İBB Başkan adayı olarak kimi göstereceği merak edilirken, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur ve Haber Müdürü Ayça Elal'a açıklamalarda bulunan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, ''Aday olacak mısınız?'' sorusunu yanıtladı. Göksu, ''Bizim siyasi ahlakımız bir göreve talip olmak değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında odaklanır, yürürüz. Sayın İmamoğlu'nu 2024'te inşallah tatile göndereceğiz.'' ifadelerini kullandı.

02.12.2023 17:26  Güncelleme: 17:33
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur ve Haber Müdürü Ayça Elal'a açıklamalarda bulunan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "İBB Başkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna, "Bizim siyasi ahlakımız bir göreve talip olmak değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında odaklanır, yürürüz. Sayın İmamoğlu'nu 2024'te inşallah tatile göndereceğiz." yanıtını verdi.

TEVFİK GÖKSU: SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VERECEĞİ KARARIN ARKASINDA YÜRÜRÜZ

Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere yaklaştıkça partiler de adaylarını belirlemeye başladı. AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı belirsizliğini korurken, şu ana kadar farklı isimler gündeme geldi. Kamuoyunda AK Parti'nin İBB adaylığı için ismi geçenler arasında yer alan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur ve Haber Müdürü Ayça Elal'a açıklamalarda bulundu. "İBB Başkanlığına aday olacak mısınız?" sorusuna yanıt veren Göksu şunları söyledi: "Bizim siyasi ahlakımız, geleceğimiz ve kariyerimiz üzerine hesap yapmamayı bize tavsiye eder. Böyle bir gelenekten geliyoruz. Bizim ortaya koyduğumuz performans, gayret, emek ortadadır. Süreç nasıl tecelli eder bakarız. Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında hep beraber odaklanır, yürürüz.

Tevfik Göksu'dan 'İBB Başkanlığı'na aday olacak mısınız?' sorusuna yanıt: Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında yürürüz
Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

"AK PARTİ'NİN BIRAKTIĞI MİRASLA İBB'NİN DÖNDÜĞÜNÜ HERKES BİLİYOR"

4,5 yıldır emek veriyorum, ben İBB AK Parti Grup Başkanvekiliyim. AK Parti grubunun siyasi olarak temsilcisiyim. Biz bu işi yaparken emeğiyle ortada olmak zorundayız. Şuna inanıyorum: 2024 yılında İstanbul yeniden 'İstanbul' diyecek. Ve inşallah bir AK Partili kardeşimizi yeniden İstanbul demek üzere oraya getireceklerdir. İstanbul doğal olarak şunu düşünüyor. Bir anne çocuğunu sabah okula götürürken yaşadığı sıkıntıları doğal olarak düşünüyor. Ve bugün AK Parti'nin bıraktığı o mirasla İBB'nin döndüğünü herkes biliyor. Çünkü bir tane yeni yatırım, vizyon yok.

"İMAMOĞLU'NU 2024'TE İNŞALLAH TATİLE GÖNDERECEĞİZ"

Düşünebiliyor musunuz: Cumhuriyet Halk Partisi'nin isminde Cumhuriyet var değil m? 2023'ün Cumhuriyetimizin 100. yılı olduğunu herkes biliyor değil mi? İnsan bir iddia ortaya koyar. 'Ben CHP'li bir belediye başkanıyım. Hiç olmazsa İstanbul'a 100. yılda çok önemli bir şey yapayım ve 100. yılı hatırlatacak bir eser bırakayım' der değil mi? Bizim siyasi ahlakımız bir göreve talip olmak değildir. 2024'te Sayın İmamoğlu'nu inşallah çok sevdiği, kendisine çok yakıştığını söylediği tatile göndereceğiz. Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler."

Tevfik Göksu, \'\'İBB Başkanlığı\'na aday olacak mısınız?\'\' sorusuna yanıt verdi: Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında yürürüz

Son Dakika Ekonomi Tevfik Göksu, ''İBB Başkanlığı'na aday olacak mısınız?'' sorusuna yanıt verdi: Cumhurbaşkanımızın vereceği kararın arkasında yürürüz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  20:20 Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  19:26 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, "Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak." ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  18:12 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  17:27 Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  17:24 Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  17:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  16:59 Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi
  16:59 İmamoğlu, AKP çadırında esprili bir şekilde karşılık verdi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti çadırını ziyareti sırasında görevlilerden AK Parti'ye üye olma teklifi aldı. İmamoğlu, teklife "Ne kadar çok istiyorsunuz beni" yanıtını verdi. İmamoğlu, seçim sürecinin barış içinde tamamlanmasını dileyerek "1 Nisan'da hepimiz komşuyuz, arkadaşız, akrabayız." dedi.

 • Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı
  16:52 Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Gazze'deki savaş sonrası planı ortaya çıktı. Planda İsrail'in, işgal altındaki Batı Şeria'dan gelen tehditleri engellemek amacıyla Ürdün'ün batısındaki tüm alan üzerinde "güvenlik kontrolünü" sürdüreceği belirtildi. Planda ayrıca Gazze'nin yeniden inşasının bölgenin silahsızlandırılmasından sonra başlayacağı ve BM kurumlarının kapatılacağı da yer aldı.


Advertisement