Tosucuk'un ağabeyi Fatih Aydın için de iade işlemleri başlatıldı! 4 kişilik ekip Uruguay'da - Son Dakika

Tosucuk'un ağabeyi Fatih Aydın için de iade işlemleri başlatıldı! 4 kişilik ekip Uruguay'da

12.07.2021 13:40

Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk'un Türkiye'ye getirilmesinin ardından Uruguay'da yakalanıp tutuklanan ağabey Fatih Aydın'ın da iadesi için işlemler başlatıldı. Aydın'ın iadesi için İnterpol ve KOM Daire Başkanlığı'ndaki Mali polislerden oluşan 4 kişilik ekip Uruguay'a ulaştı. Fatih Aydın da kardeşi gibi Türkiye'ye getirilecek.

"Tosuncuk" lakaplı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın tutuklanmasının hemen ardından Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından bir yıldır izi sürülen Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın'ın adresi Uruguay'da tespit edilmişti. Uruguay'da gözaltına alınan Fatih Aydın, ülkeye yasa dışı yollara giriş yaptığı ve kırmızı bültenle arandığı için Uruguay Doğu Cumhuriyeti'nin adli makamlarınca tutuklandı.

İADESİ İSTENDİ

Örgütün 2 numarasının Türkiye'ye iadesi için düzenlenen talepname yetkili mahkemeye ulaştırıldı. 75 bin 260 yıla kadar hapsi istenen Aydın'ın iade işlemleri için Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki İnterpol ve KOM Daire Başkanlığı'nda oluşturulan 4 kişilik ekip Uruguay'a ulaştı. Sabah'ta yer alan habere göre, soruşturmayı yürüten Mali Suçlar birimindeki 3 uzman polisin de aralarında bulunduğu ekip, Aydın'ın iadesi konusunda gerekli belgeleri adli makamlara iletecek. Hakkında kırmızı bülten olduğu için tutuklanarak cezaevine konulan Fatih Aydın'ın iade talebi doğrultusunda tıpkı kardeşi Mehmet Aydın gibi özel ekip tarafından Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.

LÜKS HAYAT SÜRÜYORDU

Fatih Aydın'ın Uruguay'da lüks bir hayat sürdüğü öğrenildi. KOM Daire Başkanlığı tarafından bir yıldır takip edilen Aydın'ın lüks bir evde yaşadığı ve son model araçlar kullandığı tespit edilmişti. Uruguay'ın başkenti Montevideo'ya 80 kilometre mesafedeki Canelones Bölgesindeki adresi KOM Daire Başkanlığı tarafından Aydın, Uruguay Federal Polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Tosucuk'un ağabeyi Fatih Aydın için de iade işlemleri başlatıldı! 4 kişilik ekip Uruguay'da

Son Dakika Ekonomi Tosucuk'un ağabeyi Fatih Aydın için de iade işlemleri başlatıldı! 4 kişilik ekip Uruguay'da - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunu görüntüleyen İsrailli çift, fotoğrafları 00:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunu görüntüleyen İsrailli çift, fotoğrafları "Aile" diye adlandırdıkları grubuna atmış Rakibimiz Karadağ'dan olay çıkış! Hollanda'ya destek verip, Türkiye'ye bilendiler 00:24 Rakibimiz Karadağ'dan olay çıkış! Hollanda'ya destek verip, Türkiye'ye bilendiler Ehliyet sınavlarında bir ilk, animasyonlu sorular geliyor 00:00 Ehliyet sınavlarında bir ilk, animasyonlu sorular geliyor
Deniz fenerinin üstünde cinsel ilişkiye girdiler 23:50 Deniz fenerinin üstünde cinsel ilişkiye girdiler Gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 22:21 Gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na "Kemal Amca" diye seslenince salonda alkış koptu Fuhuş yapılan pansiyona baskın düzenleyen polisler, kadınları ilişki sırasında yakaladı 21:54 Fuhuş yapılan pansiyona baskın düzenleyen polisler, kadınları ilişki sırasında yakaladı
Kızının nişanlısına aşık olan kaynana, düğününe gitmeyi reddetti 21:47 Kızının nişanlısına aşık olan kaynana, düğününe gitmeyi reddetti Mahsun Kırmızıgül'den hayranlarına müjde! 20:31 Mahsun Kırmızıgül'den hayranlarına müjde!
Advertisement