Tügik'te Genel Kurul Hazırlıkları - Son Dakika
Ekonomi

Tügik'te Genel Kurul Hazırlıkları

Tügik\'te Genel Kurul Hazırlıkları

Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu’nun (TÜGİK) 1 Mart’taki başkanlık seçimi öncesi kongre çalışmalarını sürdüren mevcut başkan Erkan Güral’a, Bandırma Genç İşadamları Derneği (BANGGİAD) Yönetimi'nden destek geldi.

04.02.2014 11:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Genç İşadamları Konfedarasyonu'nun (TÜGİK) 1 Mart'taki başkanlık seçimi öncesi kongre çalışmalarını sürdüren mevcut başkan Erkan Güral'a, Bandırma Genç İşadamları Derneği (BANGGİAD) Yönetimi'nden destek geldi.

TÜGİK açıklamasına göre, Konfederasyonun 1 Mart 2014'te yapılacak ve yeni dönem başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği Genel Kurul hazırlıkları devam ederken, Güral, yeniden aday olacağı kongre öncesi Genç İşadamları Dernekleri'nin faaliyet gösterdiği kentleri ziyaret ediyor.

Güral, BANGGİAD Başkanı İsmail Çoban ve yönetimiyle bir araya gelirken, toplantıda Çoban, yeni dönemde özellikle üyeler arasındaki ticaretin ve dernekler arasındaki sosyal iletişimin daha fazla artmasını istediklerini dile getirdi. Çoban, uzun süredir birlikte çalıştıkları Güral'a yeni dönemde de destek vereceklerini açıkladı.

İstikrarın devam etmesi için 1 Mart'taki seçimde Başkan Erkan Güral ve ekibini destekleyeceklerini belirten Çoban, "Daha güçlü bir TÜGİK için birlik ve beraberlik içerisinde, genel başkanımızın etrafında kenetlenmeye devam edeceğiz" dedi.

TÜGİK Genel Başkanı ve Başkan Adayı Güral ise BANGGİAD Başkan ve yönetiminin desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, yeni dönemin proje dönemi olduğunu anlattı.

Güral, birlik ve beraberlik içerisinde ortak projeler yürütülmesinin şart olduğunun altını çizerek, "Büyük emek, çaba ve çalışmayla bugünlere getirdiğimiz TÜGİK'in, önümüzdeki dönemde de Türkiye'nin en saygın, Türk ekonomisinin yapı taşlarından biri olması için yolumuza devam edeceğiz. Bu anlamda GİAD'larımızın desteğini yanımızda hissetmek çalışma şevkimizi, gücümüzü ve inancımızı daha da arttırmaktadır" ifadelerini kullandı. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tügik'te Genel Kurul Hazırlıkları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çin'in imalat sektörü geriliyor, yeni sektörlere yöneliyor
  16:37 Çin'in imalat sektörü geriliyor, yeni sektörlere yöneliyor

  Çin'in Batı'yla ticaret savaşının ortasında kalan göçmen işçiler, büyük bir zorluk yaşarken, Çin ekonomisini yüksek teknolojiyle kurtarmaya çalışıyor.

 • Dışişleri Bakanı Fidan:
  16:26 Dışişleri Bakanı Fidan: "bir Numaralı Önceliğimiz İsrail İşgalinin Sona Ermesi ve İki Devletli Formülün Hayata Geçmesi"

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İran-İsrail gerilimini değerlendirirken, "Bir numaralı önceliğimiz İsrail işgalinin sona ermesi ve iki devletli formülün hayata geçmesi olmalıdır. Bu olmadığı takdirde dün Yemen'den yapılan saldırılar, bugün İran-İsrail arasındaki gerilim, yarın başka bir savaş türü, öbür gün başka bir ülkenin içinde çıkan başka bir iç karışıklık, toplumsal rahatsızlık. Bunların hepsi olmaya devam edecektir'' dedi. Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri,  Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Es Sisi’nin çok yakın bir süre içinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini bildirdi.

 • Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Sapanca'da Hizmet İhracatı Strateji Çalıştayı'na katıldı
  16:24 Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Sapanca'da Hizmet İhracatı Strateji Çalıştayı'na katıldı

  Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen Hizmet İhracatı Strateji Çalıştayı'na Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat ve Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz katıldı. Çalıştayda sektördeki gelişmeler ele alındı.

 • Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 67 üreticiye 12 ton yer fıstığı tohumu dağıtıldı
  16:18 Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 67 üreticiye 12 ton yer fıstığı tohumu dağıtıldı

  Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi' kapsamında Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 67 üreticiye 12 ton yer fıstığı tohumu desteği verildi. Nurdağı Kaymakamı İsmail Alsancak, Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Nihat Deme ile çiftçilerin katıldığı törende dağıtım gerçekleştirildi.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gopinath ile görüştü
  15:54 Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gopinath ile görüştü

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, IMF Başkan Yardımcısı Gita Gopinath ile görüşerek dünyanın görünümü üzerine sohbet etti. Gopinath, görüşmeye ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

 • Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı
  15:49 Hizmet İhracatçıları Birliği, sektörün sorunlarını masaya yatırdı

  Hizmet İhracatçılar Birliği (HİB) düzenlediği Hizmet İhracatı Strateji Toplantısı ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Toplantıda, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın da katılımıyla sektörün yol haritası ve stratejisi belirlendi. HİB Başkanı Şekib Avdagiç, hizmet ihracatının Türkiye'nin yumuşak gücü olmasını hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, sektörün istihdam ve cari açığa pozitif katkı sağladığı vurgulandı. Hizmet İhracatı Sürdürülebilirlik Eylem Planı Strateji Çalışması gerçekleştirildi ve ihracatçıların devlet desteklerinden yararlanması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ise hizmet sektörünün dış ticaret dengesini etkileyeceğini ve 2028 yılında 200 milyar dolarlık hizmet ihracatı hedefi olduğunu belirtti.

 • DÜFAM Laboratuvarı'nda Fındık Üreticileri İçin Model Fabrika Kuruldu
  15:24 DÜFAM Laboratuvarı'nda Fındık Üreticileri İçin Model Fabrika Kuruldu

  Düzce Üniversitesi Fındık Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜFAM) Laboratuvarı'na kurulan model fabrikada üreticiler, hasat ettiği fındığı işleyerek katma değeri yüksek ürün haline getirebilecek. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası tarafından finanse edilen proje kapsamında kurulan model fabrikada, üreticiler fındığı işleyerek kendi işlerinin patronu olabilecek ve ülkeye daha fazla katma değer sağlayabilecekler.

 • Zonguldak Belediyesi'nin Borcu 1 Milyar 153 Milyon TL
  15:13 Zonguldak Belediyesi'nin Borcu 1 Milyar 153 Milyon TL

  CHP'li Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, AKP'den devralınan belediyenin borcunun 1 milyar 153 milyon 308 bin 77 lira olduğunu açıkladı. Erdem, belediyenin borçlarını belediye binasına astığı pankartla kamuoyuna duyurdu.

 • Bilecik'te Trabzon hurma fidanı dağıtıldı
  14:43 Bilecik'te Trabzon hurma fidanı dağıtıldı

  Bayırköy Belediye Başkanı Aykut Dilsiz, belediyenin destekleri ile atıl vaziyette bulunan beldenin verimli sulak arazilerinin yeniden canlanmaya başladığını belirterek Trabzon hurma fidanlarının dağıtıldığını açıkladı.


Advertisement