TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dan 'asgari ücrete ek zam talebiyle' ilgili konuştu: Öyle bir talebimiz yok - Son Dakika

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dan 'asgari ücrete ek zam talebiyle' ilgili konuştu: Öyle bir talebimiz yok

03.02.2023 11:01

Asgari ücrete ek zam talebiyle ilgili konuşan TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay "Şu anda öyle bir zam talebimiz yok. Evvela şu kamu sözleşmesini halledelim" dedi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Atalay, milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret konusuna ilişkin konuştu.

"EVVELA ŞU KAMU SÖZLEŞMESİNİ HALLEDELİM"

Asgari ücrete ek zam talebiyle ilgili bir soruya Atalay, "Şu anda öyle bir zam talebimiz yok. Evvela şu kamu sözleşmesini halledelim. Ondan sonraki ortama bakarız. Biliyorsunuz, biz Asgari Ücret Komisyonu'nda toplantıya katılmadık. Toplantıya da gitmedik" yanıtını verdi.

TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dan 'asgari ücrete ek zam talebiyle' ilgili açıklama: Öyle bir zam talebimiz yok
TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay

"ÖYLE CELEP PAZARLIĞI YAPACAK HALİM YOK"

Atalay açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"TÜRK-İŞ bir rakam söyledi. Söylediği rakamın yanında durdu. Bu geçmişte de böyle oldu. Bugün de böyle oldu. Bize bazı sendikalar diyor ki; 'Gitseydin biraz daha yüksek alırdın.' Ama öyle celep pazarlığı yapacak halim yok."

YORUMLAR (1)
  • Mehmet Aydın: Kimi temsil ettiğini unuttu zaten Türk iş Ek zam talebi olursa şaşarım Cevap Yaz 20 2 Yayından Kaldır
500
CANİK'ten savunma sanayi basınına destek CANİK'ten savunma sanayi basınına destek Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Akçapar, Yunan mevkidaşı Fragkogiannis ile görüşecek Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Akçapar, Yunan mevkidaşı Fragkogiannis ile görüşecek Cinsel saldırıyla köpeğin ölümüne yol açtığı iddia edilen sanığa 1 yıl 2 ay hapis Cinsel saldırıyla köpeğin ölümüne yol açtığı iddia edilen sanığa 1 yıl 2 ay hapis

Son Dakika Ekonomi TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay'dan 'asgari ücrete ek zam talebiyle' ilgili konuştu: Öyle bir talebimiz yok - Son Dakika


Advertisement