Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak - Son Dakika

Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak

02.02.2023 09:34
Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılın birinci dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavlarının 4-13 Mart'ta Ankara'da, serbest muhasebeci mali müşavirlik (SMMM) sınavlarının da 18-19 Mart'ta Ankara, İstanbul ve İzmir'de...

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılın birinci dönem yeminli mali müşavirlik (YMM) sınavlarının 4-13 Mart'ta Ankara'da, serbest muhasebeci mali müşavirlik (SMMM) sınavlarının da 18-19 Mart'ta Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacağını bildirdi.

TÜRMOB'un Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, YMM sınavlarına ilk kez katılacakların 1-15 Şubat, tekrar katılacakların 6-22 Şubat döneminde başvurmaları gerekiyor.

İlk kez sınav başvurusunda bulunacak adaylarda 15 Şubat 2023 itibarıyla sınava katılım için gerekli hizmet sürelerini fiilen tamamlamış olmaları şartı aranıyor.

YMM sınavları 4-13 Mart'ta Ankara'da gerçekleştirilecek.

Öte yandan, 2023 yılı birinci dönem SMMM sınavları ise 18-19 Mart'ta Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacak.

Sınava ilk kez katılacaklar için başvuru tarihleri 1-15 Şubat, tekrar katılacaklar için 10-24 Şubat olarak belirlendi.

İlk kez sınav başvurusunda bulunacak adayların, 15 Şubat itibarıyla stajlarını, stajdan sayılan hizmetlerini ya da kurslarını fiilen tamamlamış olmaları gerekiyor.

Adaylar, ön başvurularını TESMER Otomasyon Sistemi (TEOS) üzerinden yapabilecekler. Sınavların yapılacağı yerler ve programı serbest muhasebeci mali müşavirler odaları ile TÜRMOB Test Eğitim ve Staj Merkezinin (TESMER) internet sitelerinden duyurulacak.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Kasığından yediği merminin ardından kaçarak manava sığınan ortağını orada yakaladı! Kurşun yağmuruna tuttu Kasığından yediği merminin ardından kaçarak manava sığınan ortağını orada yakaladı! Kurşun yağmuruna tuttu Kredi kartı dolandırıcılarına 'Gün batımı' operasyonunda 8 tutuklama Kredi kartı dolandırıcılarına 'Gün batımı' operasyonunda 8 tutuklama PROF. DR. YAŞAR BU YIL ÇOK CİDDİ SU SIKINTISI ÇEKECEĞİZ PROF. DR. YAŞAR BU YIL ÇOK CİDDİ SU SIKINTISI ÇEKECEĞİZ

Son Dakika Ekonomi Yeminli ve serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları martta yapılacak - Son Dakika


Advertisement