Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 2 Bin Madenci Alımı Başladı - Son Dakika

Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 2 Bin Madenci Alımı Başladı

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 2 bin madenci alımı süreci başladı. Başvurular 29 Eylül'e kadar devam edecek. Başvuruların E-Şube ve Alo170 üzerinden yapılacağı belirtildi. Başvuru şartları arasında 18-32 yaş aralığı ve ilçede ikamet etme şartı bulunuyor. Adaylar noter kurası ile belirlenecek ve kura çekimi 13 Ekim'de yapılacak.

Zonguldak, Bartın ve Karabük\'te 2 Bin Madenci Alımı Başladı
25.09.2023 - 11:06,

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Okan Şentürk, Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) 2 bin işçi alınmasına ilişkin başvuruların başladığını bildirdi.

Şentürk, gazetecilere, bugün itibarıyla 2 bin işçinin alım başvurularının başladığını belirtti.

Vatandaşların kuruma gelmeden de başvurularını yapabildiğini ifade eden Şentürk, "ALO 170 üzerinden, iletişim hatları ve e-şube üzerinden kurumumuza gelmeye gerek kalmadan başvurular şu anda devam etmektedir. Özellikle 2019'da oluşan kalabalık ortamın bugün oluşturulmamasından dolayı, özellikle ALO 170 iletişim hattına, genel müdürlüğümüze ve tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." dedi.

Şentürk, başvuruların 5 gün süreceği bilgisini paylaşarak, "Bu önemli bir konu. 18 yaşını tamamlamış ve 32 yaşından gün almamış vatandaşlarımız 29 Eylül 2023 saat 23.59'a kadar başvurularını yapabileceklerdir. Tüm vatandaşlarımıza bu konuda hassas davrandıkları için teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 2 Bin Madenci Alımı Başladı - Son Dakika


Advertisement