Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi - Son Dakika
Emlak

Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çorum\'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi

Çorum'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emeklilere yönelik inşa edilen 743 konutun hak sahiplerine teslimine başlandı. Kuruçay Mahallesi'ndeki toplu konutlar için anahtar teslim töreni düzenlendi. TOKİ yetkilisi Ethem İlhan, 743 konutun anahtar teslimine bugünden itibaren başlandığını ve hak sahiplerine 2 günde bir blok teslim edileceğini belirtti. Törene, AK Parti ve CHP milletvekilleri, Çorum Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

16.10.2023 17:45
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çorum'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından emeklilere yönelik inşa edilen 743 konutun hak sahiplerine teslimine başlandı.

Kuruçay Mahallesi'ndeki toplu konutlar için anahtar teslim töreni düzenlendi.

TOKİ yetkisi Ethem İlhan, törende yaptığı konuşmada, 743 konut, ticaret merkezi, cami ve büfenin anahtar teslimine bugünden itibaren başlandığını söyledi.

İlhan, 2 günde bir blok teslim edecek şekilde hak sahiplerine anahtarlarını teslim edeceklerini kaydetti.

Daha sonra törende 4 hak sahibine temsili anahtar teslim edildi.

Törene, AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, AK Parti İl Başkanı Murat Günay ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Emlak Çorum'da TOKİ Konutları Hak Sahiplerine Teslim Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bodrum Belediyesi Bahçelievler Mahallesi'nde Asfalt Serimi Çalışmalarını Sürdürüyor
  14:45 Bodrum Belediyesi Bahçelievler Mahallesi'nde Asfalt Serimi Çalışmalarını Sürdürüyor

  Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Bahçelievler Mahallesi'nde gerçekleştirilen asfalt serimi çalışmalarını yerinde inceledi. Yaklaşık 2 bin 600 metre uzunluğundaki alanda çalışmalar devam ediyor.

 • 6 Şubat depremlerinin ardından deprem konutlarının son durumu dron ile görüntülendi
  10:38 6 Şubat depremlerinin ardından deprem konutlarının son durumu dron ile görüntülendi

  6 Şubat depremlerinin ardından Adıyaman'ın Zey (İndere) bölgesinde yapılan konutların son durumu dron ile görüntülendi. Zemin etüt çalışmaları ve temel kazı çalışmasının üzerinden yaklaşık 14 ay geçti. İndere'de 2+1 ve 3+1 şeklinde toplam 16 bin 433 konut yapılıyor.

 • Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever İş Birliğiyle Cami ve Kur'an Kursu Yapımı Tamamlanıyor
  16 Nis Melikgazi Belediyesi ve Hayırsever İş Birliğiyle Cami ve Kur'an Kursu Yapımı Tamamlanıyor

  Melikgazi Belediyesi ve hayırsever iş birliğiyle Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde yapımı devam eden Adem Tanç Camii ve Hatice Tanç Kur'an Kursu'nun yapım çalışmalarında sona gelindi. Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu yapım çalışmalarını yakından inceledi.

 • Antalya'da Kiracı, Kira Artışı Anlaşmazlığı Nedeniyle Evden Çıkarıldı
  16 Nis Antalya'da Kiracı, Kira Artışı Anlaşmazlığı Nedeniyle Evden Çıkarıldı

  Antalya'nın Kepez ilçesinde kira artışı nedeniyle anlaşmazlık yaşayan bir kiracı, ev sahibinin icra davası açması sonucu evi tahliye etmek zorunda kaldı. Mahkeme, kiracıya 60 bin lira kira bedeli ödeme cezası verdi.

 • Bornova Belediyesi Evka-3 Mahallesi'nde Asfaltlama Çalışması Başlattı
  16 Nis Bornova Belediyesi Evka-3 Mahallesi'nde Asfaltlama Çalışması Başlattı

  Bornova Belediyesi, Evka-3 Mahallesi'nde uzun süredir talep edilen asfaltlama çalışmasını başlattı. Başkan Ömer Eşki, 'Bornova'nın her yerinde yoğun bir şekilde hem kazı hem de asfaltlama çalışması yapacağız. Bornova'da temiz yollar, düzgün kaldırımlar inşa etmek istiyoruz' dedi.

 • Kira tespit davalarında emsal kiraya yakın ihtiyati tedbir kararı mağduriyeti azaltacak
  16 Nis Kira tespit davalarında emsal kiraya yakın ihtiyati tedbir kararı mağduriyeti azaltacak

  Kanuna göre kira tespit davaları en erken altıncı kira yılı için açılabiliyor. Ancak bu davaların sonuçlanması birkaç yıl sürebiliyor. Prof. Dr. Umut Yeniocak, emsal kiraya yakın ihtiyati tedbir kararının mağduriyeti azaltacağını belirtti. Yeniocak, kiraya verenin yıllar süren davanın sonunu beklemesi ve geçmişe dönük kira farklarını tahsil etmek için mahkeme kararının kesinleşmesini beklemesi gerektiğini ifade etti. Yeniocak ayrıca, kira tespit davalarında emsal kiraya yakın bir kira ödemesi yönünde ihtiyati tedbir talep edilmesi ve mahkemenin bu talebi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı. Bu sayede dava süresince yükseltilmiş kira bedelini tahsil eden ev sahibi için davanın uzun sürmesinin ikinci bir mağduriyet sebebi olmaktan çıkacağını kaydetti.

 • Kuşadası Belediyesi Tarihi Sur Duvarlarını Restore Ediyor
  15 Nis Kuşadası Belediyesi Tarihi Sur Duvarlarını Restore Ediyor

  Kuşadası Belediyesi, kent merkezinde bulunan tarihi sur duvarları ile burçlarda başlattığı restorasyon çalışmasını sürdürüyor. Camikebir Mahallesi Sevgi Sokak üzerinde bulunan sur duvarları ve burçlar, aslına uygun olarak restore ediliyor. Çalışmalar turizm sezonu öncesinde tamamlanacak.

 • Eskişehir'de 15 Bin 576 Araçta Trafik Denetimi Yapıldı
  15 Nis Eskişehir'de 15 Bin 576 Araçta Trafik Denetimi Yapıldı

  Eskişehir'de polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan trafik denetimlerinde toplam 15 bin 576 araç sorgulandı. Denetimler sonucunda 11 milyon 715 bin 603 TL tutarında cezai işlem uygulandı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerde 170 araç trafikten men edildi ve 4 bin 717 adet trafik cezası uygulandı. Ayrıca, jandarma ekipleri tarafından 9 bin 711 sürücü ve araç kontrol edildi. Bu denetimlerde bin 298 sürücüye 2 milyon 715 bin 603 TL ceza kesildi ve 97 araç trafikten men edildi.

 • Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı
  15 Nis Bilecik'te Ramazan Bayramı boyunca yapılan drone denetimlerinde 45 bin 180 TL trafik cezası uygulandı

  Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 'Ramazan Bayramı Tedbirleri' çerçevesinde yapılan drone denetimlerinde 30 araç ve sürücüsüne 'Kırmızı Işık Kuralına Uymamak' maddesinden toplamda 45 bin 180 TL trafik idari para cezası uygulandı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi İnşaatına Devam Ediyor
  14 Nis Ankara Büyükşehir Belediyesi Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi İnşaatına Devam Ediyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler üzerine yapımına başladığı 'Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi'nin inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında kapalı otoparktan süs havuzlarına, seyir teraslarından amfi tiyatroya kadar pek çok donatının yer alacağı belirtiliyor. Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedeflenen projenin, vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarına ve taleplerine göre hayata geçirildiği ifade ediliyor.


Advertisement