Çorum Oğuzlar'da Metruk Evlerin Yıkımı Devam Ediyor - Son Dakika
Emlak

Çorum Oğuzlar'da Metruk Evlerin Yıkımı Devam Ediyor

Çorum Oğuzlar\'da Metruk Evlerin Yıkımı Devam Ediyor

Çorum'un Oğuzlar ilçesinde, vatandaşlar ve araç trafiği için tehlike oluşturan metruk evlerin yıkım çalışmaları sürüyor. Oğuzlar Belediyesi, Çeşme Mahallesi'ndeki bir metruk evin yıkımına başladı. Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, tehlike arz eden metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdiklerini ve ilçenin dönüşümü için önemli bir çalışma yürüttüklerini belirtti. Ayrıca, yıkılan binaların hafriyatından çıkan odunlar ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılıyor.

03.11.2023 09:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çorum'un Oğuzlar ilçesinde vatandaşlar ile araç trafiği açısından tehlike oluşturan metruk evlerin yıkım çalışmaları devam ediyor.

Oğuzlar Belediyesince resmi işlemleri tamamlanan Çeşme Mahallesi'ndeki bir metruk evin yıkımına başlandı.

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, göreve geldiği 2019 yılından bu yana tehlike arz eden metruk yapıların yıkımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlçenin dönüşümü için önemli bir çalışma yürüttüklerini belirten Yıldırım,"Vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden, kavşak noktalarda araçların dönüş yapmasını ve görüşü engelleyip trafik güvenliğini tehlikeye sokan metruk binaları yıkarak ilçemizin dönüşümünü sağlıyoruz. İlçemizde yıkılan binaların hafriyatından çıkan odunları ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtıyoruz. İlçemizin bugünü düşünerek değil, yarınları planlayarak attığımız her adımın gönül rahatlığıyla çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Emlak Çorum Oğuzlar'da Metruk Evlerin Yıkımı Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Battalgazi Belediye Başkanı Sosyal Konut İnşaatını İnceledi
  12:57 Battalgazi Belediye Başkanı Sosyal Konut İnşaatını İnceledi

  Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın, sosyal konutların yapımına devam edildiği inşaat alanında incelemelerde bulundu. Taşkın, projenin ilerleyişi hakkında bilgi aldı ve vatandaşların daha sağlıklı ve konforlu yaşam şartlarına kavuşmalarını hedeflediklerini belirtti.

 • Burhaniye Belediyesi Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor
  12:53 Burhaniye Belediyesi Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

  Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin çeşitli bölgelerinde altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi, Kocacami Mahallesi ve Öğretmenler Mahallesi'nde parke taşı döşeme, tamirat ve onarım çalışmaları yapılmaktadır.

 • Kuşadası'nda Kadınlar Denizi Mahallesi'nde Yol Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor
  09:10 Kuşadası'nda Kadınlar Denizi Mahallesi'nde Yol Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

  Kuşadası Belediyesi, Kadınlar Denizi Mahallesi'nde kilit parke taşı döşeme işlemi gerçekleştirerek yol yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

 • Mart Ayı Emlak Verileri Açıklandı
  15:24 Mart Ayı Emlak Verileri Açıklandı

  Emlakjet, Türkiye geneline ilişkin mart ayı emlak verilerini yayımladı. Mart ayında konut arayanların yüzde 45'i kiralık, yüzde 55'i satılık konut aradı. Konut satışları mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,1 azalarak 105 bin 394 oldu. Yabancılara yapılan konut satışları yüzde 47,9 azalarak bin 778 olarak tespit edildi. Kira fiyatları ise illere göre farklılık gösterdi.

 • Balıkesir'de Mart Ayında 2 Bin 341 Konut Satıldı
  13:10 Balıkesir'de Mart Ayında 2 Bin 341 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Balıkesir'de mart ayında 2 bin 341 konut satışı gerçekleşti. Türkiye genelinde ise mart ayında 105 bin 394 konut satıldı. İstanbul, en yüksek konut satışı ve paya sahip olan il oldu.

 • Rize'de bir evin balkonunda bulunan sepete mermi isabet etmesiyle ilgili inceleme başlatıldı
  11:29 Rize'de bir evin balkonunda bulunan sepete mermi isabet etmesiyle ilgili inceleme başlatıldı

  Merkeze bağlı Yeniköy Mahallesi'ndeki bir apartmanın balkonunda bulunan sepete mermi isabet etmesi üzerine inceleme başlatıldı. Olayı fark eden ev sahibi, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek inceleme yaptı ve mermi çekirdeğini emniyete götürdü. Ev sahibi, balkonda oturamama korkusu yaşadığını ve insanları duyarlı olmaya çağırdı.

 • Zonguldak'ta Mart Ayında 485 Konut Satıldı
  10:51 Zonguldak'ta Mart Ayında 485 Konut Satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Zonguldak'ta geçen Mart ayında 485 konutun satışı gerçekleştirildi. TÜİK'in açıkladığı istatistiklere göre, 2024 yılı Ocak ayında 363, Şubat ayında 432 ve Mart ayında 485 konutun satışı gerçekleşti. Ayrıca, 2023 yılında Zonguldak ilçelerindeki konut satışlarına ilişkin istatistikler de paylaşıldı. Alaplı ilçesinde 381, Çaycuma ilçesinde 1090, Devrek ilçesinde 603, Karadeniz Ereğli ilçesinde 1652, Gökçebey ilçesinde 171, Kilimli ilçesinde 196, Kozlu ilçesinde 845 ve Merkez ilçede ise 1155 konutun satışı gerçekleşti.


Advertisement